Problem z FF8... again..

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

hary

Problem z FF8... again..

Post autor: hary »

Witam.
Mój 1 post na forum, nie ukrywam, że głównie z powodu problemu, który się niestety mi przytrafił.
A więc po krótce o co chodzi:
Mam laptopa, satellite a-200 14d, core duo 1,7 giga, kupiony z vistą. Parę dni temu sformatowany został on i wgrany na niego został win XP.
Skończyłem egzaminy grubo przed spodziewanym terminem i mam kilka dni wolnego, a więc chciałem zagrać sobie w FF8 :). Mam go oryginalnego, kupionego w empiku za młodu.
Instaluje gierke - lajt wszystko idzie jak należy, mam w lapku kartę GeForce Go 7300, a więc instaluje patcha ze strony krypty o problemach z kartami nVidii... i wszystko pięknie.
Po instalacji odpalam ff8config.exe i widze, ze '8-bit paletted textures - fail'.. dziwne, ale co tam, odpalam więc gierke i wszystko pięknie ładnie aż przychodzi pierwsza scena po filmiku, z pielęgniarką i ta gierka mi normalnie CHACZY jakbym ją odpalił na starym pentiumie jedynce 200 Mhz.... więc co jest?
Do karty graf sciągnałem stery nvidii ze strony toshiby.. rok 2006 więc no raczej powinny obsługiwać FF8..
Podejrzewam, że owy fakt, że te wspomniane wczesniej 8bitowe paletted textures nie przeszły mi, ma z tym coś wspólnego... ale wie ktoś dokładnie co? i jak to naprawić?
Soul
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 20:29

Post autor: Soul »

To, że nie przechodzi Ci 8bitowych textur nie powinno mieć najmniejszego znaczenia, od X lat już mi tego nie robi i nie ma najmniejszego problemu, ja proponuję po pierwsze zainstalować najnowsze sterowniki (ściągnij je ze strony nvidi) i zobacz czy to pomoże
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Do karty graf sciągnałem stery nvidii ze strony toshiby.. rok 2006 więc no raczej powinny obsługiwać FF8..
nic powyzej 2004 roku nie obsluguje 8bitów, przynajmniej u mnie.

solucja: http://forums.qhimm.com/index.php?topic=7248.0
Thunderbolt89

Post autor: Thunderbolt89 »

Siemka.
Mama ten sam problem co hary. Wszystko działa po sciągnięciu lunchera rzeczywiście problem "czarnych kafelek" się rozwiązał. Niestety gra sie przycina a to strasznie przeszkadza. Moja karta to GeForce 8600GT. Siedzę już drugi dzień i myślę jak ten problem rozwiązać. Próbowałem wszelakich sposobów - zainstalowałem najnowsze sterowniki, próbowałem obniżyć zużycie mocy obliczeniowej karty na inne aplikacje i pogorszyć nawet jakość obrazu w Finalu- nic nie dało rezultatu, obraz sie dalej tnie.
Wątpię, żeby problem miał coś wspólnego z nieobsługiwaniem przez nasze karty 8 bitowej palety tekstur. Może ktoś zetknął się już z tym problemem i udało mu się go rozwiązać ?
Awatar użytkownika
Xav616
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 23:38

Post autor: Xav616 »

siemka a ja mam trochę inny problem gram na emulatorze ale nie wiem czy można nieco podkręcić grafikę, na snes-ach sięda, i jak zmieniać karty w przedmioty;> Dzięki!
CROSSFUCKER
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

@Thunderbolt
Spróbuj zrobić obrazy płyt i odpalać przez DAEMON Tools - Mi pomogło.

@Xav
Napisz jakiego używasz plug-inu do grafiki, jaki masz osprzęt, to postaram się opracować optymalne ustawienia na twój PC.
Awatar użytkownika
Xav616
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 23:38

Post autor: Xav616 »

sorka ale na kompach to się słabo znam mam jakiś proc d850 karta 32ram a ile pamięci to nie mam pojęcia, ale sprawdzałem ostatnio wszystkie korektory w emulatorze i nie ma większych zmian!
CROSSFUCKER
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Na takim sprzęcie daleko nie zajedziesz...

Ale anyway:
W opcjach plug-inu do grafiki zaznacz Nice. Dzięki temu gra będzie wyglądała lepiej niż na PC i PSX do tego dochodzi coś w Special fixes.
Awatar użytkownika
Xav616
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 23:38

Post autor: Xav616 »

sprawdze koniecznie! Dziękoofka!!! a jak się dostać do island closest to :heaven
hell?

raz jeszcze dzięki!
CROSSFUCKER
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Xav616 pisze: a jak się dostać do island closest to :heaven hell?
Potrzebny jest Ragnarok, którego zdobędziesz pod koniec trzeciej płyty.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

czy opłaca mi się kupić FF8? fajne nawet jest? czy lepiej kupić FF7?
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Rikku pisze:czy opłaca mi się kupić FF8? fajne nawet jest? czy lepiej kupić FF7?
A wolisz truskawki, czy maliny? To kwestia gustu, najlepiej kup obydwie. Czy się opłaca? To zależy za ile je później odsprzedasz, jeśli na tym zarobisz, to się opłaci :) .
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Xav616
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 23:38

Post autor: Xav616 »

siemka mam problem ze zdobyciem kart doomtraina, phoenixa, chocobosów i ogólnie kart które pozyskuje się poprzez zamiany z królową, a ja chcę je zachować. w poradniku pisze że phoenixa ma ten kolo a presidential pallace wygrałemz nim około 20-tu pojedynków i nie ma karty(czy to złośliwośc generatora losowego?). Może tylko królowa ma te karty? pozdroofki i dziękoofki
CROSSFUCKER
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Xav616 pisze:w poradniku pisze że phoenixa ma ten kolo a presidential pallace wygrałemz nim około 20-tu pojedynków i nie ma karty(czy to złośliwośc generatora losowego?)
Tak - to ewidentnie złośliwość generatora, bo ta karta bardzo rzadko jest używana w grze, a gdy już jest to gracz broni jej jak cholera.
Xav616 pisze:Może tylko królowa ma te karty?
Nie, ale na CD 4 na Ragnaroku pojawią Ci się członkowie CC Group, o ile ukończyłeś to zadanie (czytaj: pobiłeś Card Master King). Członkowie CC Group będą mieli na CD 4 wszystkie karty dostępne w grze, w tym te pojawiające się w ramach Card Queen quest.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Xav616
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 23:38

Post autor: Xav616 »

pokonałem kinga ale gram na emulatorze i nie wiem czy to nie o to chodzi! dzięki za pomoc!!! :)
CROSSFUCKER
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”