FFVIII Windows XP

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
SzaSioPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 19:58

FFVIII Windows XP

Post autor: SzaSioPL »

Witam mam pewnien problem.3CD jak Squall i Rinoa dostawają się na Ragnaroka(film) w pewnym momencie płyta przestaje działać i mi wychodzi z Gry.Bardzo bym prosił o pomoc.
Dziękuje :).Zmieniłem nawet odczyt płyty na DVD i to samo.. :/ :(
Ostatnio zmieniony śr 21 sty, 2009 18:59 przez SzaSioPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Informacje o hardware, sterownikach i typie płyty z grą byłyby tu pomocne.
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
SzaSioPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 19:58

Post autor: SzaSioPL »

Kurcze nie jestem obeznany w sterownikach,hardware a płyta oryginalna ale troszke porysowana.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

A jest to oryginał czy pirat? Na takie problemy trudno zaradzić. Możliwe, że zarysowania powodują zacinanie się, ale możliwe też, że coś nie tak ze sterownikami.
Awatar użytkownika
SzaSioPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 19:58

Post autor: SzaSioPL »

Oryginał :D nie zacina się tylko dysk DVD,CD nie wczytuje płyty akurat w tej chwili :/.Co mam zrobic z tymi sterownikiami.Naprawde nie jestem w tym obeznany.
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

SzaSioPL pisze:Oryginał :D nie zacina się tylko dysk DVD,CD nie wczytuje płyty akurat w tej chwili :/ .Co mam zrobic z tymi sterownikiami.Naprawde nie jestem w tym obeznany.
SzaSioPL pisze:przestaje działać i mi wychodzi z Gry
A mi sie wydaje że jednak pirat. Gry wychodzą do windowsa wtedy gdy brakuje jakiegoś składnika(zazwyczaj w pirackich grach tak jest). Jeżeli masz lekko porysowaną płyte a jest to orginał to możesz dać płyty do regeneracji.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Majkel222 pisze:A mi sie wydaje że jednak pirat.
Mnie się też tak wydaje, ale już.
SzaSioPL pisze:nie zacina się tylko dysk DVD,CD nie wczytuje płyty akurat w tej chwili :/
To o co ci chodzi? Nie możesz grać na czytniku DVD skoro się nie zacina? Jeżeli masz na myśli to, że płyta DVD ci się zacina to właśnie się wydało, że masz pirata :roll: ...
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Jeśli płyta nie haszczy ci w pewnym momencie spróbuj zrobić z niej image i odpalić daemonem. Ew. możesz skopiować z płyty na dysk i łyknąć jakiś no-cd(aczkolwiek skoro nie znasz się na sterownikach to i z tym może być problem). Piractwa nie popieram, ale tutaj już tak ludzie marudzili o tym czy pirat czy nie, że się dokładał nie będę... Zresztą jaki szanujący się pirat korzysta z płyt w napędzie do gry...?

@Haichi:
SzaSioPL pisze:Witam mam pewnien problem.3CD jak Squall i Rinoa dostawają się na Ragnaroka(film) w pewnym momencie płyta przestaje działać i mi wychodzi z Gry.Bardzo bym prosił o pomoc.
Dziękuje :).Zmieniłem nawet odczyt płyty na DVD i to samo.. :/ :(
SzaSioPL pisze:Oryginał :D nie zacina się tylko dysk DVD,CD nie wczytuje płyty akurat w tej chwili :/.Co mam zrobic z tymi sterownikiami.Naprawde nie jestem w tym obeznany.
Tylko ciekawi mnie jak to zrobiłeś...
Jeśli masz 2 napędy w kompie to zainstlauj ponownie grę z tego działającego(nadpisze rejestr i ścieżkę płyty) i odpal grę używając jego.
Osobiście na twoim miejscu skopiował bym FIELD'y oraz DISK*.PAK(tylko ten z aktualnie przez ciebie graną płytą) z płyt do katalogu ff8 i ruszał z no-cd. Sam tak robię, moje FF8 jest dość wiekowe i zmolestowane jak śliczna japonka w Tokijskim metrze...

Edit: Sry Haichi, literówka się wkradła.
Ostatnio zmieniony czw 22 sty, 2009 14:30 przez hay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

No i co Ty na te zarzuty, Szasio? To bardzo ważne pytanie :>

[OT] hay, gratuluję alternatywy systemu ^^ [/OT]
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

[OT] hay, gratuluję alternatywy systemu ^^ [/OT]
To nie alternatywa, w domciu na łubudubuntu śmigam. Tylko w pracy mam Windowsa bo środowisko testowe, bo biblioteki, bo środowisko programistyczne, blabla ;]
Ostatnio zmieniony czw 22 sty, 2009 14:29 przez hay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

@Hachi:
To jest Haichi xD ...

A co do tematu to w śwetle tych cytatów to już w ogóle się pogubiłem o co mu chodzi O_O'... Zmienił odczyt płyty na dvd i mu nie działa, a w drugim mówi, że mu się nie zacina ... idę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem -.-'...
Awatar użytkownika
SzaSioPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 19:58

Post autor: SzaSioPL »

TO NIE JEST PIRAT! płyty są wszystkie razem z instalacją!.Ludzie.. jak niema filmików to wszystko śmiga normalnie.Filmiki do tej pory było tak że jak zaczyna się film to płyta zaczyna działać(to jest jasne).Ale jak Squall i Rinoya dolatują do Ragnaroka(Film) to poprostu płyta nagle przestaje działać i zacina się a płyta stoi :/.A co do Deamonów to akórat wiem jak stworzyć wirtualny dysk.Prosiłbym o wyrozumiałośc mam 13 lat i gram pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

To oddaj płyty do regeneracji. Jeżeli dalej będzie sie zacinało, to skontaktuj sie z wydawcą.
Awatar użytkownika
SzaSioPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 19:58

Post autor: SzaSioPL »

Regeneracja?! mam pójść do pierwszego lepszego punktu w której sprzedawają płyty? denerwuje mnie to że jak sie zatnie to musze znowu te wszystkie animacjie i filmy przeczekać(ok 10min):P.
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Wpisz w google "regeneracja płyt".

PS: Pomyśl czasami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”