Final Fantasy VIII na Viscie

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Soul
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 20:29

Final Fantasy VIII na Viscie

Post autor: Soul »

Dzisiaj postanowiłem zainstalować ponownie FF VIII, jednak po raz pierwszy na Viście, podczas uruchamiania natrafiłem na parę komplikacji i z tego co widzę, nie są one opisane tutaj w żadnym miejscu, a komuś mogą się przydać.

Sprawa pierwsza - instalacja
Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, nie ma najmniejszego problemu, jednak u mnie po uruchomieniu się Autorun'a i naciśnięciu Install nic się nie działo - w procesach można było zobaczyć, że proces jest, jednak nic się nie działo (pomimo wyskoczeniu komunikatu o uruchamianie programu w trybie administratora), po wejściu na płytę i tylko najechaniu na plik "setup.exe" oraz o dziwo aoutorun explorer odmawiał współpracy i się restartował - w tym miejscu sam Windows podpowiada co zrobić (błąd jest spowodowany według tego co podaje Pomoc Windowsa uruchamianiem programu z części pamięci zarezerwowanej dla systemu - po więcej informacji odsyłam do Pomocy w której należy wpisać DEP (Data Execution Prevention)):
Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane Ustawienia Systemu -> Wydajność -> Zapobieganie wykonywaniu danych -> W tym miejscu zaznaczamy druga możliwość czyli włączenie funkcji DEP dla wszystkich programów poza i następnie dodajemy interesujące nas programy i to powinno rozwiązać ten problem.

Jednak to nie koniec niespodzianek, zauważyłem również, że włączony proces:
MSASCui.exe (Opis: Windows Defender User Interface)
blokuje uruchamianie się instalatora - przynajmniej u mnie dopiero po wyłączeniu tego procesu przez Menadżer zadań instalator uruchomił się.

To tyle odnośnie samej instalacji.

Teraz następna kwestia uruchomienia samej gry:
Bardzo możliwe, że po próbie uruchomienia gry dostaniemy jedynie czarny ekran i nic więcej. Ten problem jest akurat bardzo powszechny i rozwiązuje się go banalnie, wystarczy przenieść plik FF8.exe do innego katalogu i nic nie zmieniając więcej uruchomić go z tamtej lokalizacji (nie mam zielonego pojęcia czym jest to spowodowane, ale dział - z tego co znalazłem to podobno sp1 do Visty już to poprawia, ale jeszcze nie zdążyłem zainstalować, jak sprawdzę to napiszę czy działa czy nie).

Ostatnią rzeczą jest brak wykrywania płyty, na stronie Krypty jest dokładnie napisane, który klucz trzeba zmienić w przypadku Win XP, jednak w przypadku Visty są to 3 lub 4ry wpisy (sam już nie pamiętam ile). Znalazłem je poprzez wyszukiwanie "DataDrive" w rejestrze i w każdym wpisie dotyczącym FF8 zmieniałem na odpowiednią literę napędu.


To by było na tyle, mam nadziej że te wskazówki pomogą :) i tak swoją drogą robiąc małe OT witam wszystkich z forum :)
zielik909

Post autor: zielik909 »

ja mam jeszcze jeden. Instalator nie wykrywa EAX:/ mimo że jest zainstalowany Vista (64 bits)

[ Dodano: Nie 05 Paź, 2008 12:16 ]
problem rozwiązany w dość banalny sposób :) ściągnąłem bibliotekę dll z neta i w kleiłem do system32 w windowsie:) wsiooo
Hero99

Post autor: Hero99 »

Mam ten problem z instalacją FF8 na Windows 7 32bit.

Włączam install i nie wchodzi a w procesach jest. Co mam zrobić?
Próbowałem trybów zgodności i uruchom jako administrator. Z góry dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”