FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

Możecie mi powiedzieć czy Pulse Ammo można zdobyć jakos inaczej niż z Ammo-RF?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Chocobo World
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

hmmm, jak się nie mylę to żeby cokolwiek zrobić/zdobyć w Chocobo World trzeba mieć pocet station, którą teraz raczej ciężko będzie kupić

[ Dodano: Nie 20 Wrz, 2009 20:43 ]
Xanas pisze:cóż, chyba muszę się trochę przygotować bo 5k hp u drużyny to troche mało nie na tego bossa? ;p
No na pewno za mało, jeżeli masz ostateczne bronie, pewnie masz z 60 lv, na tym poziomie 5k HP to strasznie mało, 5k HP miałem na około 25-30lv

[ Dodano: Wto 22 Wrz, 2009 18:53 ]
mam problem, jestem na cd 3 po podroży w kosmos i Sorceress Memorial, wg. opisu i rozmów w grze, powinienem udać się do domu Edei, lecz nic tam się nie dzieje, z góry dzięki za pomoc

[ Dodano: Sro 23 Wrz, 2009 20:39 ]
hmmm nie wiem czy coś ominąłem czy czegoś nie zabrałem, wątpię (szkoda by mi było zaczynać wszystkiego od nowa :sad: ). Odwiedziłem chyba wszystkie lokacje dostępne dla mnie w tym momencie gry. Gram na PSOne na oryginalnym dysku

[ Dodano: Czw 24 Wrz, 2009 22:09 ]
Dobra, znalazłem, nikt w opisie nie dodał że trzeba się udać ścieżką koło której stoi Angelo aby rozpoczął się dialog między Rinoą a Squallem...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Seyfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Sharin
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 21:27

Post autor: Sharin »

Ja mam chyba największy problem z was wszystkich : ( bo widzicie graja z opisem FF8 nie zbierałem wszystkich Gfów (w sumie mam ich chyba z 6) a moim problemem jest to iż na CD 4 początku jak mam walczyć z Adel i Rionoe cały czas przegrywam ; /

Jedne z przyczyn:

-mało gfów
-brak nie których czarów (meldown , kilka aur)
-mało HP ( Squall 5500HP około Zel 5500 około Quais czy jakoś tak 1200 około )
-brak większych limitów : (

Czy mam jakie kolwiek szanse na pokonanie jej ?

Stosowałem rózne taktyki na nią ale one nie wypalają jedna ze skuteczniejszych to ...

Biorę na Rinoe i siebie "Shell" potem 1x Curage dla Rinoe potem 1x atak GF + Aura na 1x gościa (pomagało mi jeszcze zaklęcie Full-live czy jakoś tak które mnie ożywiało)

Mogę powiedzieć że ta strategia była nawet skuteczna do pewnego czasu iż Adel zaczęła walić mnie Ultimą co mi utrudaniło ataki na nią gdyż musiałem wskrzeszać Quisit

PS:Save najdalszy to miejsce walki z Adel więc jedyne co mnie jeszcze przygnębia że obawiam się że cała grę od New musze robić : (

Prosiłbym o pomoc jak to możliwe
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Które GFy masz? Skorzystanie z pewnych umiejętności (refine, expend, Spd+% itp) może znacząco ułatwić walkę.

Co do samej walki, spróbuj tak: Double (powinieneś mieć) na Squalla, Aura na Zella; potem double Haste na obu panów, Zell wyprowadza limit - do tej pory Adel powinna już zaatakować, więc Quistis, póki żyje, niech leczy. Jak już Zell jest szybki i wściekły, to niech zajmie się Duelem, a Squall double Curą/Curagą niech leczy obu. Quistis raczej olej, bo i tak ma za mało hp, żeby przeżyć Ultimę - wskrzeszanie jej marnuje cenne kolejki. Możesz rzucić na nią Life/Phoenix Downa w wolnej chwili, żeby skorzystała z Limitu - nie wiem, może ma w zanadrzu coś, co Adel robi krzywdę :) ale i bez jej pomocy wiedźma powinna paść.
Sharin
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 21:27

Post autor: Sharin »

Hm no zobacze ale nie wiem czy mam Double i Haste Aur mam chyba z 8.Co do Gfów mam
Quezacotl,Shiva, Ifrit,Siren,Diablos(jego nie dawno wykonałem wiec musiałbym go troche podexpic aby coś zdziałał),Leviathan(drugi z gorszych ale kilka learn ma nauczonych)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Recover Leviathana bardzo się przyda, Str+ Ifrita i HP80% Diablosa będą nieocenione, warto dać Haste postacie.

Najlepszy będzie Zell na minimum HP, wykonuj ący podczas Duela szybkie kombinacje Booya i Punch Rush, znane kolokwialnie jako Armageddon Fist. Adel naprawdę jest do przejścia na niskich lvlach. Shell na Rinoę to dobry pomysł - nie rezygnuj z niego.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Sharin
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 21:27

Post autor: Sharin »

Ale to nie działa wystarczy cios Ultimecia i znikam jak proch ; / Już nawet jak mam shell i ona wykona Ultimecia to potem jeszcze hamsko takuje mnie bomber czymś ; / eh kiepsko siebie widze ; / Ale dziekuje wszystkim za pomoc a jeszcze do do Diablosa 80% HP narazie nie wypali bo mało ma skilów nauczonych
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Sharin pisze:wystarczy cios Ultimecia i znikam jak proch ; /
Mmm, Leviathan i Shiva mają Spr-J, podpięcie dobrej magii pod to powinno zmniejszyć nieco obrażenia od Ultimy. Najprościej uzyskać Dispele - Leviathana trzeba nauczyć Supt Mag-RF i zrobić po 100 Dispeli z Wizard Stoneów. 100 sztuk zaklęcia = +60 Spr.

Tylko ja tu cały czas zakładam, że na CD 4 przed Adel można walczyć w random encounterach, nigdy sam tego nie sprawdziłem (Adel nawet lowlvl + no-magic-junction + no-GF-use mode mimo wszystko rozbija się z marszu, jeśli ma się wyuczone GFy ;/)

Aha. O ile pamiętam, Adel, zanim zacznie używać Ultimy, musi się "naładować"? Jeśli tak, to warto mocno ją zbutować zanim to zrobi. Jeśli masz problem z szybkim wybieraniem ataków, obniż sobie battle speed. Walki takie jak z Ultima Weapon ułatwia to niesamowicie, tobie też powinno pomóc.
Sharin
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 21:27

Post autor: Sharin »

Eh wszystkiego już próbowalem ; / to jest nie wykonalne eh noi odpoczątku musze zasuwać
; /
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Sharin pisze:Eh wszystkiego już próbowalem ; / to jest nie wykonalne eh noi odpoczątku musze zasuwać
; /
no coś ty, tak daleko dość i się poddać :P
jak nie idzie w ten sposób to może sprubój drawować od Adel Flare i ja tym potraktować, czy co tam jeszcze miała, przypominam że na polu walki jest jeszcze Rinoa od której można drawnąć Regena co może też być dosyć pomocne.

już w ostateczności jak nie masz co podpiąć pod "spr" to załóż może flare i drawuj od Adel, albo inne z zaklęć, bo pamiętam że miała mocne, by zrobić z jednej postaci tzw. Tank by przetrwał ultime

Masz tyle możliwości, poprostu musi jakoś iść ;)
Sharin
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 21:27

Post autor: Sharin »

Flare ono mało zadaje to już bardziej opłacalne jest atakowanie Limitami ale cały problem polega w tym ze wydaje mi sie że pod koniec ona atkauej coraz bardziej i ja nie mam jak sie przed nia bronic -.- Zadaje mi ultime (ginię mi wtedy Qusis) a jeszcze potem energy bomber lub czar w jednego gościa z czego nie mam juz dwóch na polu.No i jedyne na co mogę liczyć to na szczescie ze zdaze przednia uzyć full life double za nim Adel użyje Naprzykład Metoer co mi sie często zdarzało.To było taki combo

-Ultima (DEATCH 1)
-Energy Bomber (DEATCH 2)
-Meteor (DEATCH 3)

: ( i dlatego tracę wiare : (

Ktoś dal rade do czaru "Haste" to by mogło zadziałać jakbym czymś takim dysponował
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

wróć się koło saves'a powalcz ze zwykłymi przeciwnikami, spróbuj od nich wyciągnąć trochę czarów, pobaw się w abilities i pozamieniaj trochę itemków na lepsze czary. Z tego co pamiętam, Curaga już znacznie podnosiła HP jeśli masz HP-J
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Sharin pisze:To było taki combo

-Ultima (DEATCH 1)(...)
Miej Squalla z Double w pogotowiu, zaraz po Ultimie rzucaj 2x Curagę na siebie i Zella. Quistis niech leży. Mając po 5k hp raczej powinieneś przeżyć Energy Bombera (czy jak go tam zwą).
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

A meteor = ok. 12 hitów czyli na żyjących Zell'a i Squall'a przypadnie ok. 5 hitów. Z tego co pamiętam to meteor zadawał do 400 HP, czyli ok 6*400 = 2400 HP na osobę (mówię około bo nie koniecznie meteor może się rozłożyć po równo) z czego wynika że jeśli rzucisz po energy bomber chociaż Cura to już powinieneś przetrwać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”