FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Ostatnie pytanie (chyba dalej nie gram, bo w przeciwieństwie do VII jest trochę nudno)
To przemyśl, bo akcja rozkręca się podczas misji w Timber.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
morros
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: śr 12 lis, 2008 18:14

Post autor: morros »

Tak wiem, zmieniłem zdanie po misji na pociągu :)
Aktualnie gram-FFVIII/ FF Xiii
Przeszedłem:FFVII
W najbliższej przyszłości: FF IX następnie ponownie FF VII
Alexsis

Balamb Garden CD 2

Post autor: Alexsis »

Tomcio pisze:

Kod: Zaznacz cały

Podejdź do drabiny i zejdź na dół - za chwilę następny film. W kolejnym pomieszczeniu musisz trochę powciskać przełączniki, aż w końcu mechanizm zaskoczy. Teraz czeka cię kilka zaskakujących wydarzeń. Gdy odzyskasz kontrolę nad drużyną udaj się na taras widokowy, na północ od sali wykładowej. Tam czekają cię kolejne animacje - jeżeli w drużynie jest Rinoa, to zobaczysz jedną dodatkową. Opuść taras. Zostaniesz przywołany przez Cida z powrotem na górę, szczęśliwym trafem uratujesz miasto Balamb, po czym znajdziesz się w swoim pokoju.
Ale ja nie wiem jak opuścić ten taras drzwiami nie umiem wyjść co ma robic??
Witam.
Wiem, że trochę czasu minęło od cytowanego postu, ale napiszę poradę jakby ktoś w przyszłości miał z tym problem (jak ja XD). Jeśli gra jest emulowana przez epsxe należy go uaktualnić do wersji 1.7. Problem występuje jedynie gdy Rinoa jest w drużynie podczas misji w Balamb Garden na CD 2.
Ankh
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: pn 26 sty, 2009 16:46

Post autor: Ankh »

mam taki strasznie głupi i noobowski problem...

Jestem na CD2 i ruszyłam do Centra Ruins aby zdobyć dodatkowe GFy. Zgodnie z opisem przejścia wkładam oczka posągowi smoka, wyświetla się miejsce na wpisanie kodu, wpisuję ten kod i....

właśnie, i co? czy to się jakoś da zatwierdzić? X nie daje żadnych efektów, podobnie inne klawisze, a ruszyć się stamtąd nie mogę (jak próbuję używać klawiszy sterujących to mi się zmieniają cyfry). Drużyna stoi w miejscu, czas ucieka...co należy zrobić? (Prawdopodobnie po zobaczeniu rozwiązania przeklnę własną głupotę ale na serio się zacięłam :( )

ps. mam oryginał
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Po wpisaniu prawidłowego kodu, zamiast "X" (Enter) należy nacisnąć "W" (Cancel) :). Drzwi się otworzą i voila: można skopać Odina.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Ankh
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: pn 26 sty, 2009 16:46

Post autor: Ankh »

Sephiria pisze:Po wpisaniu prawidłowego kodu, zamiast "X" (Enter) należy nacisnąć "W" (Cancel) :). Drzwi się otworzą i voila: można skopać Odina.
jedyny klawisz który nie przyszedł mi do głowy :D dzięki Sephiria!
Niver
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 15:03

Post autor: Niver »

Hm, Dobra, Dobra mam mały problem i prosiłbym o pomoc :(

Otóż chodzi o "1.7.1. Tomb of the Unknown King"

A dokładnie chodzi o kod z miecza co jest w jaskini tam gdzie Brother's
niestety potrzebuje kodu z miecza by pójść dalej, ale niestety jak podchodze do niego i naciskam to pokazuje mi tylko to "student ID no.1" powinno pokazać kod jak wiem, ale niestety to mi wyskakuje, i nie moge dalej przejść :evil:

Bardzo bym prosił o pomoc, by ktoś powiedział co tym razem źle zrobiłem :oops:

Z góry Dzięki :D
Awatar użytkownika
Xellos
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 09:02

Post autor: Xellos »

Ten numer jest kodem :)
Niver
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 15:03

Post autor: Niver »

Hm, No dziwne, jak wpisywałem u niego, to nic..ale zaraz spróbuje jeszcze raz ^^ Ale z Góry Dzięki :D :D
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

W VIIImkę grałem bardzo dawno (cholera, jak ja nie znoszę tej części). Z tego co pamiętam, jest to losowa liczba, no i skoro Ci się pokazała to ok. Zanim jednak dotrzesz do Brothers, musisz chyba znaleźć i pokonać Sacred. Po walce będziesz miał dostęp do dwóch pokoi, z czego w jednym masz przełącznik do mostu(o ile dobrze pamiętam, to chyba most zwodzony otwiera). Wydaje mi się, że poradnik Krypty jasno i wyraźnie o tym mówi. No chyba, że kod nie pasuje -_- Grasz na emu, konsoli, czy skopanej wersji PC? :)
Ostatnio zmieniony sob 25 lip, 2009 14:54 przez mroczna sarna, łącznie zmieniany 1 raz.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Też dawno nie grałem. Czy tam czasem nie było tak, że facet pyta osobno o każdą cyfrę (hundreds, tens i units)? Wtedy w dwóch pierwszych podajemy zero.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Pyta w kolejności: Ones, tens, hundreds - jedności, dziesiątki, setki.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Vhaeraun
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 28 kwie, 2009 18:52

Post autor: Vhaeraun »

Umm... Tematu oczywiście całego nie czytałem, więc możliwe że problem się już pojawił. Mimo wszystko prosiłbym o odpowiedź.
Wczoraj nocą po ciężkich bojach udało mi się w końcu pokonać Ultima Weapon. Walczyłem z bydlakiem wielokrotnie. Walka do trudnych nie należała, 2x, max. 3x Rezokuken i padł szybko. Za pierwszym razem nie udało mi się ukraść odeń Three Stars, po walce otrzymałem kartę Eden i obiecane w poradniku 100 Ultima Stone. Postanowiłem jednak wczytać, bo szkoda mi było jednak przepuścić taki item jak Three Stars. I tu zaczęły się schody. Gdy walka zaczynała się przedłużać w wyniku prób kradzieży, stwór okazywał się nie do pokonania. Po paru godzinach w końcu Ultima padła, cudem udało mi się zdobyć Three Stars, jednak po walce nie dostałem już Ultima Stone, na które już zacierałem dłonie. Tak więc moje pytanie brzmi: czy to że zdobyłem jeden item wyklucza otrzymanie drugiego? Samemu nie mam już siły sprawdzić :P
I jeszcze jedno pytanko, tym razem dotyczące fabuły. Czymże do cholery jest to plemię Shumi? O co chodzi z tą ich ewolucją? W encyklopedii w grze opis jest dosyć lakoniczny i niewiele mówi. Odnoszę wrażenie że to poniekąd bubel fabularny wciśnięty trochę na siłę.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Vhaeraun pisze:Tak więc moje pytanie brzmi: czy to że zdobyłem jeden item wyklucza otrzymanie drugiego? Samemu nie mam już siły sprawdzić
Tak - zarówno w FF 7, jak i w FF 8, jeżeli okradasz danego stwora to automatycznie nie dostajesz Lootu, który normalnie byś dostał za jego pokonanie. Zatem przy każdej walce należy się zastanowić, co opłaca się bardziej - zwinąć czy dostać po walce. Three Stars czy Ultima Stones - decyzja należy do Ciebie.

Btw. To samo masz napisane w moim Bestiariuszu do FF 8.
w Final Fantasy 8 nie można równocześnie podczas walki okraść przeciwnika oraz dostać przedmioty, które zostawia po śmierci. Walcząc, trzeba dokonać wyboru co jest korzystniejsze - ograbienie wroga, czy zabicie go i zagarnięcie łupu. Wyjątkiem od tej reguły są karty oraz czasopisma, które dostaje się za pokonanie niektórych bestii;
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Vhaeraun
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 28 kwie, 2009 18:52

Post autor: Vhaeraun »

Sephiria pisze:To samo masz napisane w moim Bestiariuszu do FF 8.
Rzeczywiście, nie zauważyłem. Mea culpa. I oczywiście serdeczne Bóg zapłać za info.
Wobec tego pozwolę sobie na jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakiś szybki sposób na zdobywanie zaklęcia Ultima? Bo póki co żmudnie drawuje z wioski Shumi i idzie mi to strasznie powoli, ledwo przekroczyłem pierwszą setkę.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”