FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

grzegorz7
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 17:30
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: grzegorz7 »

to wiem
macw88
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: śr 29 kwie, 2009 18:44

Problem z Adamantine!

Post autor: macw88 »

Witam! Mam pytanie: jestem na 1 dysku, przed misją w Timber i chce zdobyć Lionhearta dla Squalla. Mam prawie wszystkie potrzebne przedmioty do złożenia tej broni oprócz Adamantine. W tym momencie pojawia się moje pytanie: czy na 1 dysku będę miał możliwość walki z Adamantoisem żeby zdobyć ten przedmiot czy też będę musiał pozyskać go z karty Minotaura co niezbyt mi się uśmiecha bo chciałem zdobyć wszystkie karty(chyba że w późniejszym etapie gry będę mógł tą kartę wygrać od kogoś)? Pytam się gdyż Adamantoise występuje chyba tylko w lokacjach dostepnych za pomoca Ragnaroka, przynajmniej tak mi się wydaje. Proszę o pomoc, z góry dziękuje:)
Awatar użytkownika
Xellos
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 09:02

Post autor: Xellos »

Plaża niedaleko Dollet. Nie potrzeba Ragnaroka, miejsce to nie wyświetla się jako "Long Horn" ale żólwie pojawiają się tam
macw88
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: śr 29 kwie, 2009 18:44

Karta Zella

Post autor: macw88 »

Super, dzięki za pomoc:) Przy okazji, mam kolejne pytanie - gram w karty z matką Zella juz ponad godzine i ani razu nie pojawiła się jego karta. Mam Zella w drużynie ale karty jak nie bylo tak nie ma:/ Co mam zrobic?
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Grać dalej...
Masz, jak to się mówi... Pecha!
W jakim momencie gry jesteś dokładniej i na którym CD??
macw88
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: śr 29 kwie, 2009 18:44

Post autor: macw88 »

Aktualnie jestem na 1 CD, dokładnie przed samą misją w Timber... Może karta nie jest dostępna jeszcze na tym etapie gry?
Emeraldzik

Post autor: Emeraldzik »

Masz pecha i tyle próbuj do skutku.
macw88
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: śr 29 kwie, 2009 18:44

Post autor: macw88 »

Spoko, dzisiaj odpaliłem i za pierwszym razem zdobyłem kartę Zella, także jest dobrze, dzięki za pomoc:)

[ Dodano: Wto 12 Maj, 2009 20:16 ]
Witam, aktualnie jestem na 1 dysku, podczas 2 scenariusza z Laguną - we wraku Lunatic Pandory bodajże. Chodzi mi o 2 klucze, które Laguna znajduje podczas wędrówki. Mają one odblokować na 3 dysku 2 lokacje w Lunatic Pandorze. Problem w tym, że Laguna podnosząc oba klucze, od razu gubi je, stwierdzając że jego kieszeń jest dziurawa. Czy mimo, to że znalazłem obydwa klucze lecz moment po tym je zgubiłem, obie lokacje będą dostępne na dysku 3?

[ Dodano: Wto 12 Maj, 2009 20:32 ]
I tak by the way, to mogę odblokować tylko środkową zapadnię. W opisie jest napisane, że trzeba odblokować wszystkie, ale da się tylko środkową:/ pomocy!

[ Dodano: Wto 19 Maj, 2009 23:22 ]
Witam, mam pytanie: czy kartę Kirosa mogę zdobyć na dyskach 1-3, nie przechodząc questu Królowej kart? Aktualnie gram z tym gościem w Delling który rzekomo ma tą kartę, ale czy mogę ją od niego wyciągnąć, mimo że nie przechodzę questu Królowej kart?
Awatar użytkownika
morros
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: śr 12 lis, 2008 18:14

Post autor: morros »

Zacząłem grę na emulatorze PSX, powoli zaczynam ogarniać ten cały system (system z VII jest lepszy), ustawiłeł commandy (Gf, Draw, Item), ale nie wiem jak skanować bossa w Fire Cave. Jak go przeskanować? I co to w ogóle jest skanowanie?
Aktualnie gram-FFVIII/ FF Xiii
Przeszedłem:FFVII
W najbliższej przyszłości: FF IX następnie ponownie FF VII
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Scan to jedno z zaklęć. Musisz je najpierw wyssać z przeciwnika - na początku gry można je zdobyć od potworków wokół Balamb.
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

morros pisze:Zacząłem grę na emulatorze PSX, powoli zaczynam ogarniać ten cały system (system z VII jest lepszy), ustawiłeł commandy (Gf, Draw, Item), ale nie wiem jak skanować bossa w Fire Cave. Jak go przeskanować? I co to w ogóle jest skanowanie?
1) Zaklęcie Scan zdobędziesz używając komendy Draw na Red Batach w Fire Cave
2) Aby przeskanować przeciwnika, musisz mieć ustawioną komendę Magic, a później użyć zaklęcia scan :roll: W przeciwnym razie możesz sobie podmuchać :)
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
morros
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: śr 12 lis, 2008 18:14

Post autor: morros »

Zaklęcia są przypisywane do postaci, czy drużyny? Muszę na przykład zrobić draw Squallem i magic quistis?
Aktualnie gram-FFVIII/ FF Xiii
Przeszedłem:FFVII
W najbliższej przyszłości: FF IX następnie ponownie FF VII
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Zacznijmy od tego, że są dwa sposoby na rzucenie zaklęć:

1) podczepiona komenda Magic i zaklęcie na stanie (stock)

2) Draw na wrogu z dwojga dostępnych opcji "Stock" "Cast' wybrać Cast i bez komendy Magic można spokojnie rzucić na wroga jedno z jego własnych dostępnych zaklęć.

Wydrawowane zaklęcia są przypisywane do zasobów danej postaci, czyli jak Squall wydrawuje Scan, to ten scan jest na jego Stocku a nie Quistis. W Menu Głównym pod Magic jest opcja transferu zaklęć między bohaterami.

Btw. toż to same podstawy i tutoriale w NA version są na to zawsze dostępne. :roll:
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
morros
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: śr 12 lis, 2008 18:14

Post autor: morros »

Ostatnie pytanie (chyba dalej nie gram, bo w przeciwieństwie do VII jest trochę nudno):
Jaka jest maksymalna ranga SeeD do zdobcia na teście? Bo ja mam 7 i nie wiem czy to dobry wynik jak na pierwszy raz.
Aktualnie gram-FFVIII/ FF Xiii
Przeszedłem:FFVII
W najbliższej przyszłości: FF IX następnie ponownie FF VII
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

SeeD rank startowy może być w zakresie od 1 do 10, zależy jak dobrze ci pójdzie. 7 to dobry wynik.
This post is... hay definition.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”