FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Najpierw sprawy poboczne
Seyfer pisze:A meteor = ok. 12 hitów
gwoli sprostowania, Meteor = 10 hitów.

Teraz w kwestii głównej - specjalnie załadowałam sobie tę walkę, by się przekonać co tam takiego trudnego. Sama walka zajęła mi 7 minut 20 sekund licząc od momemntu, gdy zaczyna grać muzyka "Force Your Way" zaraz po filmiku z połączenia. Zaznaczam że nie spieszyłam się zbytnio, bo:

1) Chciałam orżnąć Adel z Samantha Soul (ukradzione za pierwszą próbą)
2) Chciałam orżnąć Rinoę z 12 Megalixirów (co też się udało za pierwszym podejściem i Rinnie zgonu nie zaliczyła)
3) Szukałam Aury w stosie czarów i itemów : P, co chwilę mi zajęło - dawno nie grałam więc zardzewiałam.

Mój team:
1) Zell Lvl 22 HP 7048 resy 50%, dwa resy na poziomie absorb
2) Squall Lvl 28 HP 9325 resy - wszystkie absorbcja
3) Quistis Lvl 22 HP 4059, resy = takie jak Zell

Nomen Omen Quistis prawie w ogóle w tej walce nie używałam poza jednym atakiem, Squall 2 x Mug i 2x zwykły atak. Siłą napędową był Zell, który wykonał 3 Duele: pierwszy 6 sek. strasznie schrzaniłam więc mało hitów z tego wyszło, drugi 8 sek. (sporo hitów siedziało) i trzeci 11 sek. Zell mocno nie walił, bo siła uderzeń wahała się między ~280 a ~900 dmg.

Poziom Adel był taki jak Squalla, na oko miała z 10000 - 15000 HP. Rzuciła jedną Ultimę która średnio zabrała 2500 HP postaciom. Wpadł też jeden Meteor średnio zadający po 200 dmg, natomiast Energy Bombera nie przyuważyłam, ale może coś około 1000 dmg.

Walka była dziecinnie prosta, bo skoro tak się przygapiłam przy Aurze, to Adel miała darmowy atak plus Ultima niby powinna była mnie zmieść. No ale nic tu się nie stało. Wnioski? Proszę bardzo:
1) rozwiń i pozdobywaj GFy - mają sporo umiejętności, które bardzo wzmocnią postacie
2) Recover Leviathana - znakomity do leczenia siebie i Rinoy
3) Spd - ważna statystyka, bo od tego zależy jak często atakujesz. Stąd polecałam Haste, bo z obecnymi GFami nie masz szans dostać Spd-J Junction.
4) Jakaś ekstra siła nie jest potrzebna - chłopaki mieli ledwo podczepione Str+40%
5) Spirit - pozakładaj koniecznie Spr+40%, co ładnie obniży obrażenia od Meteoru i Ultimy. Energy Bomber jest traktowany jako atak fizyczny.
6) HP, HP, HP - Squall u mnie miał HP+80% od Diablosa, podobnie Zell od Brothers, dzięki czemu jeden miał prawie maksimum a drugi sporo więcej od Ciebie.

Zakończę odpowiadając na Twoje pierwotne pytanie:
Sharin pisze:na CD 4 początku jak mam walczyć z Adel i Rionoe cały czas przegrywam ; /

Jedne z przyczyn:
-mało gfów
-brak nie których czarów (meldown , kilka aur)
-mało HP ( Squall 5500HP około Zel 5500 około Quais czy jakoś tak 1200 około )
-brak większych limitów : (

- Brak GFów - ZDECYDOWANIE Tak
- Brak czarów - tu już mniej, bardziej BRAK Umiejętności dla herosów
- Mało HP - dla Quistis owszem, chłopaki nawet z 5500 HP poradzą sobie
- Limity - nie. Ja korzystałam tylko z Duela i to głównie podstawowych ataków: Booya, Punch Rush, Match Kick. Raz tylko użyłam Meteor Barret jako finishera.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Sharin
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 21:27

Post autor: Sharin »

No to i tak wychodzi na to że odnowa musze zacząc od 2 gfów dostaje wzrost HP po przez Regen (mam za mało full life aby wzrosło mi jeszcze bardziej życie) czyli wychodzi że dałem Zellowi i Squallowi to Hp z tym Spr to po próbuje bo w większości używałem Hp +20% i str Bonus u Squalla chyba i u Zella Hp 20% i coś tam jeszcze.U diablosa nie mam 80%Hp wytrenowanego.To tak odnośnie Hp

Gfy teraz ich nie zdobędę jestem praktycznie uziemiony w Lunatic Pandora(zreszą nawet jakbym nie był to i tak już zapożno na zdobycie ich)

Limity: No skoro sam Duel wystarczy to warto spróbować

Spd:Nie wiem czy któryś z Gfów da mi Spd ; /

Wnioskując:

1.Masz 2x wiecej Hp u wszystkich gości ; /
2.Dostajesz dodatkowe umiejętności za więcej gfów

Ps: Rezygnuję z FF VIII wszystkim którzy starali się mi pomóc bardzo dziękuje ;] ale osobiście uważam że zaczynać odnowa wszystko to kawał roboty a innego wyjścia nie widzę ;]
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Sharin pisze:(zreszą nawet jakbym nie był to i tak już zapożno na zdobycie ich)
Nieprawda - Doomtraina, Bahamuta, Cactuara, Tonberry'ego i Edena Możesz dobyć, tyle że Edem będzie bardzo problematyczny, bo ma go.... Ultima Weapon ~_^. Reszta GFów będzie do zdrawowania od sługusów Ulki w jej zamczysku.
Sharin pisze:Rezygnuję z FF VIII
Daj mi ten save, a gwarantuje że ci Adel przejdę.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Sephiria pisze:Daj mi ten save, a gwarantuje że ci Adel przejdę.
O. Jeśli to wersja PSX, to też poproszę xd
Sharin
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 21:27

Post autor: Sharin »

No ok ale chciałem to sam przejść ; /
cast pisze:
Sephiria pisze:Daj mi ten save, a gwarantuje że ci Adel przejdę.
O. Jeśli to wersja PSX, to też poproszę xd
Wersja PC

Link: http://rapidshare.com/files/285771064/Slot1.rar.html
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Sephiria pisze:Daj mi ten save, a gwarantuje że ci Adel przejdę
hmm.. to raczej żadna satysfakcja jak ktoś inny pokona ci bossa
Sharin pisze:Quezacotl,Shiva, Ifrit,Siren,Diablos(jego nie dawno wykonałem wiec musiałbym go troche podexpic aby coś zdziałał),Leviathan(drugi z gorszych ale kilka learn ma nauczonych)
masz Quezacotl, Ifrit , Diablos to masz przecież HP-J na 3 postacie :)
Sharin pisze:-brak większych limitów : (
i bardzo dobrze, to zakończenia nie zranią rinoy :)

daj Squalowi całą magię + Iftita i Shive, to masz dla niego STR-J, SPR-J, HP-J, DEF-J i ustawiasz te 4 jak najmocniej, pod E-attak podepnij najlepiej Aero lub Tornado ile tam tego masz, jak nie to jakiś inny element, byle nie holy, bo Adel absorbuje

żucasz na rinoe i squal regen, na Adel meltdown, na squala shell i aura no i na chama limity squala a pozostali leczą przedmiotami :), pewnie za pierwszym razem nie wyjdzie, ale napewno Adel padnie
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

Hmm, zaintrygowało mnie to... Ściagnę tego save'a i sprawdzę z ciekawości, jak tę Adel rozwalić. Nie martw się, JAKOŚ na pewno się da, przecież wśród graczy modne sa różne challenge, na przykład No GF, No Junction i też ludzie tak grę przechodzą! Głowa do góry!

No i dlaczego zakładasz, że musiałbyś zaczynać całą grę od początku? Save'a żadnego sprzed Adel nie masz? Na przykład z równin Esthar, gdziekolwiek... Może warto się tam cofnąć, podexpić drużynę, zdobyć czary i zaległe GFy?

I jednego nie pojmuję... Jakim sposobem nie masz Cerberusa? :? Sam przecież się napatoczył naszej drużynie po drodze, więc trudno w tym przypadku mówić o "zapomnieniu"... Rozumiem, że można zapomnieć wyciągnąć GFa od bossa (Pandemona, Alexander...), ale żeby przegapić takie wielkie "coś" stojące w środku głównego holu?
A Cerberus by się przydał, oj, przydał... Triple byłoby nieocenione, no i ten Auto-Haste...

No dobrze, zobaczę, co się da zrobić na tym Twoim savie :)
Sharin pisze:No ok ale chciałem to sam przejść ; /
Jak Ci podpowiemy jakie ataki stosować lub jakich itemów używać, to to będzie prawie jednoznaczne z tym, jakby Ci ktoś tę walkę przeszedł i wysłał Ci save'a tuż po niej ^^ No ale dobrze, przynajmniej sprawdzimy co i jak i damy Ci jakieś hinty :)
Nie warto rezygnować z całej gry, bo coś nie wychodzi... Zwłaszcza, że jesteś już tak daleko, niemal przy końcu...
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
Sharin
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 21:27

Post autor: Sharin »

Hm Cerberus mówisz, no wiem walczyłem z nim ale brał mnie na hity ; /

Diablos daje HP-J? Tego nie wiedziełem ;p Odnośnie Diablosa mówisz że daj Hp-J ale żeby miec Hp-j to jakaś umiejętność jest potrzebna chyba? a ja mam u niego moze z 3/2 wytrenowane.Samo expienie go nie ma sensu na wrogów jakich natrafiam przed walką z Adel to jakis Diabełek( nie znam ich nazw :P) i jakś bombą jakby czy cos xD wiec one mi dużo nie dadzą AP

Pleiades mam 6 sevów ale wszystkie są przed Adel xD
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Akurat właśnie grając na twoim savie spotkałam Elnoyle'a. Ów oberwał z Acid Quistis - trutka sama go załatwiła, a ja sobie w międzyczasie prawie 300 sztuk Paina wyciągnęłam.

Generalnie masz strasznie zaniedbane GFy, nie korzystasz z Menu Refine Abilities, które masz, dobre czary masz porozpraszane po kilku postaciach zamiast mieć wszystkie w podstawowej trójce, więc nic dziwnego że Adel lała cie jak chciała.

Walka trwała 10 minut. Sorceress masz załatwione i save kończy się na Serengetti Plains na Centra Continent. Dobra rada - doekspuj abilities. Znajdź Ragnaroka i pobaw się na Esthar Cactuar Island. Każdy zabity Cactuar = 20 AP, więc Abilities ładują jak rakiety.

Kolejny Hint - koniecznie zdobądź Tonberry, bo bez Call Shop nie zrobisz już żadnych zakupów na CD 4.

Link do save'a: http://rapidshare.com/files/286105094/Slot1.zip.html
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Sharin
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 21:27

Post autor: Sharin »

Wielkie dzięki ;]
Awatar użytkownika
Xav616
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 23:38

Post autor: Xav616 »

hey czy można nauczyć gf-y break domage limit, i czy to prawda że do junk shopów na zakup świetnej broni nie potrzeba magazynów tylko wysoki level?
CROSSFUCKER
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Xav616 pisze:hey czy można nauczyć gf-y break domage limit
Nie bardzo. Można jedynie podszkolić niektóre GFy (konkretnie 3: Cactuara, Boko i Edena) na tyle, aby zadawały więcej niż 9999 obrażeń; pozostali strażnicy są limitowani tą liczbą i nic na to nie poradzisz.
Xav616 pisze:czy to prawda że do junk shopów na zakup świetnej broni nie potrzeba magazynów tylko wysoki level?
Ani magazyny, ani wysoki level nie są potrzebne, wystarczy że masz odpowiednie składniki, a dana broń pojawi się w ofercie i za drobną opłatą jest twoja.
Awatar użytkownika
zidane20
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pn 15 gru, 2008 19:51
Lokalizacja: Z Matki

Post autor: zidane20 »

Hej mam pytanie czy jak przeoczyłem jakiegoś GF moge zdobyc w cd 4?
Awatar użytkownika
Xellos
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 09:02

Post autor: Xellos »

Tak, do wyciągnięcia od sługusów Ultimecji (w takim wypadku pierwszeństwo do odblokowania powinien mieć Draw)

http://k-ff.com/Final8/index.php?n=22
Awatar użytkownika
zidane20
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pn 15 gru, 2008 19:51
Lokalizacja: Z Matki

Post autor: zidane20 »

Dzięki :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”