FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Xanas
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sie, 2009 09:03

Post autor: Xanas »

oki, kolejne pytanko , w pordaniku pisze
"A propos Fujin - na dzień dobry Drawem wyciągnij z niej GFa Pandemonę"

jakim drawem? czerpaniem? ale w czerpaniu ie ma do wyboru gfa...
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Zaczynasz walkę -> Dowolna postać z Draw (lub "czerpanie" w twoim wypadku)->Fujin->Pandemona... To nie jest aż tak trudne. Jeśli nie ma takiej opcji, to albo nie jest ta walka, albo tłumaczenie jest niedorobione. Więc spróbuj poszukać na stronie tłumaczenia zmian nazw, czy coś...
Xanas
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sie, 2009 09:03

Post autor: Xanas »

z tych dwóch mobów lecą te rzeczy zeby użyć ringu salomona tak?
http://images1.wikia.nocookie.net/final ... endigo.jpg
http://www.ffcompendium.com/EspMon/marlboro7-b.jpg

i pytanka. czesto włazi na nich napad? ;p i czy ten malboro zawsze na początku wali ten sen? bo strasznie to wkurza xd
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Xanas pisze:z tych dwóch mobów lecą te rzeczy zeby użyć ringu salomona tak?
Tak. Od Wendigo można wziąść Steel Pipe, a od Malboro Malboro Tentacle.
Xanas pisze:i pytanka. czesto włazi na nich napad? ;
To zależy... Wendigo występuje dość często w lasach obok Timber, natomiast Malboro co jakiś czas na wyspach lub w wielkich lasach, więc trochę czasu potrzeba, aby dostać oczekiwany przedmiot.
Xanas pisze: i czy ten malboro zawsze na początku wali ten sen? bo strasznie to wkurza xd
Tak zawsze... możesz podłączyć initiative i użyć Degeneratora od Quistis, lub podłączyć ribbon, albo czary w juction...
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Xanas
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sie, 2009 09:03

Post autor: Xanas »

da sie gdzieś kupić Remedy+?
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Niestety nie. Trzeba zrefineować 10 Remedy w MedLvlUP Alexandra
Xanas
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sie, 2009 09:03

Post autor: Xanas »

a remedy to które po spolszczeniu ;p i tym za 200 ap?
Awatar użytkownika
Pleiades
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: sob 22 sie, 2009 22:58
Lokalizacja: Kórnik/Posen
Kontakt:

Post autor: Pleiades »

Remedy to Panaceum, wreszcie udało mi się to zapamiętać ;D ^^
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight i Half-Blood Prince.
Xanas
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sie, 2009 09:03

Post autor: Xanas »

pytanko takie, ile mieliscie hp około na końcu 3 płyty. widzę że pan od poradnika miał aż 9000 0.0 ja tylko zellem miałem 3000 a resztą około 2000 ;p a jadę normalnie nie expiąc zbytnio xd
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Daawno nie grałem, ale chyba dużo. O ile pamiętam, Tenty można łatwo przerobić na Curagi, a te podpięte pod HP dają spory bonus.
Xanas pisze:po spolszczeniu
Oo, czyżby nasi hinduscy emo tłumacze skończyli swój projekt? :D
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Xanas
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sie, 2009 09:03

Post autor: Xanas »

i po co ja wykrakałem , mam problemy z adel z taką małą iloscią hp, ps ile ona ma hp bo mi scana zabrakło xd i jak sie używa spustu ja niby mam pod 2 ale nie widzę żadnego wystrzału przy tym jego combo xd
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Xanas pisze:ile ona ma hp bo mi scana zabrakło
Zależy od Twojego levela.
Xanas pisze:jak sie używa spustu ja niby mam pod 2 ale nie widzę żadnego wystrzału przy tym jego combo xd
Jak grasz na jakiejś dziwnej polskie wersji to się różne rzeczy mogą dziać.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Pleiades pisze:Remedy to Panaceum
Nie do końca zgadzam się z wyborem Colly'ego (wiem, że to nie jest pytanie do Ciebie - Pleiades - this is just for the sake of argument) i zastanawiam się, czy nie prościej było przyjąć Remedium? Z jednej strony rozumiem decyzję kolegi tłumacza: ekwiwalencja językowa lepiej jest zachowana przy Panaceum jako lek uniwersalny, jednak ekwiwalencja funkcjonalna (co widać po problemach z przystosowaniem się do zmienionej nazwy Remedy -> Panaceum) ewidentnie preferuje Remedy -> Remedium. W większości tłumaczeń bardziej stawia się na ekwiwalencję dynamiczną (funkcjonalną) i w takim tłumaczeniu Colly też imho powinien się bardziej tym kierować. Może Colly wpadnie i będzie okazja go o to zapytać. Ciekawe co powiedzą na to Norek i Lenneth (chyba ziszcze swoje plany i otworzę sobie gdzieś na Krypcie kącik tłumacza).
dark_raven pisze: Oo, czyżby nasi hinduscy emo tłumacze skończyli swój projekt?
Ostatnio, przeszukując sieć w poszukiwaniu archiwalnych wersji Krypty, dotarłam na stronę naszych Bollywoodofilowych przyjaciół: Colly'ego i Emoonii. Na niej wyczytałam, że nie tylko spolszczenie zostało skończone, ale też wyciekło przez jednego użytkowników strony Colly'ego, zamiast wyjść bezpośrednio od autora. Co ciekawe, zgodnie z tym co na stronie GardenPL (lub podobnie) napisała Pleiades, przeciekiem okazał się być ktoś z tego kręgu. Podobno dosyć duża afera z tego była, a winowajca ze strony Colly'ego wyleciał. Szczegółów nie znam, podaję jedynie jako ciekawostkę.

@Xanas
Kogo masz w drużynie walczącej z Adel? Squall to oczywistość, natomiast jak się mają pozostałe dwie postacie? Przydatne byłoby też wiedzieć, czy dysponujesz Ultimate Weapons, jaki masz zestaw czarów. Bardzo dobrym wyjściem byłoby zdać się na Duel Zella. Robimy następująco: Haste na Zella (jeśli masz Auto-Haste, tym lepiej), Meltdown na Adel i Aura na Zella (o ile masz, jak nie to Zell na krytyku już przed walką). Reszta to leczenie (ewentualnie ataki innych postaci) i Duel, Duel, Duel. Jeżeli masz sprawne rączki (a pewnie masz), powinieneś w ten sposób spokojnie poradzić sobie z Adel. Przyda się też Irvine z Armor Pierce Ammo, pomoże Bad Breath Quistis. Dla pocieszenia: im niższy Twój party lvl, tym jej lvl i HP są niższe.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Xanas
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: sob 15 sie, 2009 09:03

Post autor: Xanas »

coż poradziłem sobie juz jakoś, miałem zella i irva. limitów nie stosowałem bo trzymałem gości na dużym zdrowiu, używałem: cerberosa a potem na całą drużynę haste, barriery, regen i curage ;p a biłem babkę wręcz i na początku z 10 flare co jej biło po 800 :)

teraz jestem w zamku artemizji. jakimś cudem dolazłem do niej przez przypadek po odblokowaniu magii i czerpania.;p niestety przed walka dopadł mnie malboro i miałem problemy, ale i tak rozwaliłem ją i 1 formę gf xd

cóż, chyba muszę się trochę przygotować bo 5k hp u drużyny to troche mało nie na tego bossa? ;p
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Xanas pisze:5k hp u drużyny to troche mało nie na tego bossa? ;p
Biorąc pod uwagę twoje problemy z Adel, najprawdopodobniej to za mało. Mogą być problemy z przeżyciem Apocalypse i nie tylko.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez cast, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”