FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Lompi
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 21:49

Post autor: Lompi »

Już sobie poradziłem ;) Trudno było, ale jakoś dałem rade :) Dzięki :)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

squall_black pisze:Mam simple question. Czy można rozpocząć quest z CC Group na 1CD? Bo jak podchodzę do Jacka, to ciągle słyszę ten sam tekst, a zagrać z nim nie mogę.
Niet, dopiero na 3CD można rozpocząć ten quest, ale nagrody (jeżeli bawisz się w karty) są wymierne.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Gveir pisze:Niet, dopiero na 3CD można rozpocząć ten quest, ale nagrody (jeżeli bawisz się w karty) są wymiern
Nieprawda - quest można rozpocząć na CD 1 po spełnieniu określonych warunków. Do Diamond na CD 1 można spokojnie dojechać.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Sephiria pisze:Do Diamond na CD 1 można spokojnie dojechać.
Hmm... cały czas myślałem, że to dopiero od 3 CD. Sorry za wprowadzanie w błąd.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Sephiria pisze:Nieprawda - quest można rozpocząć na CD 1 po spełnieniu określonych warunków. Do Diamond na CD 1 można spokojnie dojechać.
Dzięki bardzo za pomoc.
Gveir pisze:Hmm... cały czas myślałem, że to dopiero od 3 CD. Sorry za wprowadzanie w błąd.
Nic się nie stało. I tak dzięki
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
DarkM
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarkM »

Mam małe pytanko czy zrobić Lion herta na 1 dysku (+4 h grania aby zdobyć Energy Crystal) czy poczekać do 3 krążka i wtedy zrobić Quest. Dzięki Wielkie za fatygę :smile:
Ginę by powstać!
Powstaję by walczyć!!
Walczę by zwyciężać!!!
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

To zależy wyłącznie od Ciebie, czy chce ci się tyle czasu bawić z Lionheartem na 1CD... Jeśli zależy ci na jak najszybszym poznaniu dalszej fabuły, to spokojnie możesz sobie darować - i tak nie będzie ci bez niego jakoś szczególnie trudno. A dokonać tej sztuki możesz podczas kolejnego zaliczenia gry.
Hajże-ho!
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Osobiście uważam, że gra nie jest warta świeczki. Lion Heart na 1CD to zbędny luksus. Na tym etapie gry nie natrafisz na żadnego trudnego przeciwnika (no chyba, że się wybierasz na polowanie na marlboro to wtedy owszem). Pracy jest z tym sporo, bo sam Energy Crystal to kilka godzin zabawy w TT (Triple Triad), a i jeszcze dochodzi do tego Adamantine, o którą też łatwo nie jest, jeśli chcesz zachować kartę Minotaura/Sacreda (nie pamiętam którą należy zmodyfikować).
Lion Hearta możesz sobie spokojnie zrobić na 3CD i nic się nie stanie. Co prawda ułatwia on znacznie grę, ale czas, jaki trzeba poświęcić na zbieranie itemów pozostawia wiele do życzenia. Krótko mówiąc: nie opłaca się to.
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
DarkM
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarkM »

Witam ponownie (Sorka za tę ciągłe pisanie) czy ktoś wie skąd można Drawnąć czar Ultima właśnie zdobyłem Ragnaroka chodzi mi o stworki nie Shumi Village . Czekam na odpowiedz i Dzięki.
Ginę by powstać!
Powstaję by walczyć!!
Walczę by zwyciężać!!!
Awatar użytkownika
SzaSioPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 19:58

Post autor: SzaSioPL »

Witam wszystkich zarazem Przepraszam szanowną Go Go Yubari.Mam pytanie czy wie ktoś jak zdobyć "Pulse Ammo" do przerobienia LionHeart?

PS:Bez żadnych karcianek typu idź do Ma Dincht i uzbieraj 20 Elnoy-sów. Dziękuje :)
Ostatnio zmieniony sob 03 sty, 2009 21:34 przez SzaSioPL, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=26 :roll:
Pulse Ammos - Możesz otrzymać za pomocą umiejętności refine z 1/5 Laser Cannon, 1/10 Energy Crystal, 1/20 Power Generator. Jak widać potrzebne będą dwa Energy Crystal. Znajdziesz je pokonując Behemoth'a, Elnoyle'a bądź Ruby Dragon'a. Możesz również zmodyfikować kartę Elnoyle'a.
Behemotha znajdziesz w Esthar, Deep Sea Research Facility i w Lunatic Pandora.
Elnoyle występuje w Eshtar a Ruby Dragona znajdziesz w następujących lokacjach: Trabia Canyon Centra - Serengeti Plains, Esthar - Nortes Mountains, Island Closest to Heaven, Deep Sea Research Facility.
SzaSioPL pisze:szanownego Go Go Yubari
fail
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
SzaSioPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 19:58

Post autor: SzaSioPL »

dark_raven pisze:http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=26 :roll:
Pulse Ammos - Możesz otrzymać za pomocą umiejętności refine z 1/5 Laser Cannon, 1/10 Energy Crystal, 1/20 Power Generator. Jak widać potrzebne będą dwa Energy Crystal. Znajdziesz je pokonując Behemoth'a, Elnoyle'a bądź Ruby Dragon'a. Możesz również zmodyfikować kartę Elnoyle'a.
Behemotha znajdziesz w Esthar, Deep Sea Research Facility i w Lunatic Pandora.
Elnoyle występuje w Eshtar a Ruby Dragona znajdziesz w następujących lokacjach: Trabia Canyon Centra - Serengeti Plains, Esthar - Nortes Mountains, Island Closest to Heaven, Deep Sea Research Facility.
SzaSioPL pisze:szanownego Go Go Yubari
fail
hmm.. mam dopiero 30 lvl więc nie moge dojśc do Eshtar i okolic.Czytałem że można z "Mugować" Blitz-a podobno ma on Power Generator ale nie chce wyjśc :/.Wie ktoś jak można zdobyc szybko Power Generator albo Laser Cannon(nie zabijając Elastoidów podczas "Dream World-u")?? Bardzo potrzebuje LionHearta :)
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

SzaSioPL pisze:Czytałem że można z "Mugować" Blitz-a podobno ma on Power Generator ale nie chce wyjśc
A i owszem, można. Próbuj, a kiedyś na pewno Ci się uda.
SzaSioPL pisze:szanownego Go Go Yubari
Lepiej popraw na szanowną, bo zemsta Go będzie straszliwa xD.
SzaSioPL pisze:jak zdobyć "Pulse Ammo"
Zależy gdzie jesteś. Najwcześniej można to zrobić za pomocą zdolności Card Mod Quezacotla (z kart Eynoyle'a), inny sposób to poczekać do drugiego CD i zdobyć 5 PA za wykonanie questu Grease Monkey (dokładny opis jest na krypcie) no i oczywiście wspomniana metoda z Blitzem, ale łatwo go "zmugować" nie jest.
DarkM pisze:czy ktoś wie skąd można Drawnąć czar Ultima właśnie zdobyłem Ragnaroka chodzi mi o stworki nie Shumi Village
"Najłatwiej" (cudzysłów dlatego, że tak łatwo wcale nie jest) powalczyć z Ultimą
Przed bitwą warto wszystkie posiadane Ultima Stone zamienić w czar Ultima, gdyż nagrodą za pokonanie Weapona jest 100 takich kamieni
A kamienie oczywiście za pomocą odpowiedniej zdolności zamienić na czar Ultima.
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
SzaSioPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 19:58

Post autor: SzaSioPL »

squall_black pisze:5 PA za wykonanie questu Grease Monkey
Hmm.. 5 PA jak to można zamienić? :P
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

squall_black pisze:
DarkM pisze:czy ktoś wie skąd można Drawnąć czar Ultima właśnie zdobyłem Ragnaroka chodzi mi o stworki nie Shumi Village
"Najłatwiej" (cudzysłów dlatego, że tak łatwo wcale nie jest) powalczyć z Ultimą
Z tego co pamiętam czar ten można zassać z draw piontów na Island Closest to Heaven czy też Hell.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”