FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Nie.

Ten czar ma tylko ostatni Boss - możemy go Draw'nąć od niego - ale i tak nic z nim nie zrobimy... Jedyna opcja -> Action Replay
Pentacz

Post autor: Pentacz »

z tego co przeczytałem i zdążyłem zaobserwować na temat chocobo world: bardzo niewiele osób w pełni rozwinęło boko, a opis w krypcie jest robiony na czuja, z pogłosek lub oparty na doświadczeniu 1-2osób. przeszukałem cały ten temat: 2 zaawansowane pytania o CW i oba właściwie pominięte.
Więc trochę przydatnych rzeczy zaobserwowanych przeczytanych lub z własnej gry:

muzykę wyłączamy S

na 100lv pierwszy event porwanie coco, ratujemy ją ustawiając move na 1 wtedy każda kropka to walka ze smokiem porywaczem 99hp.

Zaobserwowane: kilka osób pisało że gra już 3h-3dni na 100lv chocobo i nie może dostać całusa + istnieje w sieci całkiem dobry poradnik (najlepszy jaki widziałem) do CW (stamtąd wziąłem info jak spotkać porywacza) który się urwał na właśnie tym momencie + sam właśnie mam ten problem. wniosek: jeśli nie dostaniemy całusa po porwaniu możemy dawać resta. Najprawdopodobniej to zdanie z krypty:
Jeżeli po uratowaniu Coco, nasz maluch nie dostał gwiazdki, to będzie nam jedna brakować. Wtedy by ją zdobyć konieczne jest ponowne (czwarte) spotkanie z Coco.
Jest wyssane z palca lub ewentualnie działa tylko niektórym/rzadko.
Prawdopodobnie jeśli dostaniemy całusa za uratowanie porwanej coco trzecią gwiazdkę można całkiem szybko zdobyć szwendając się trochę.

Miło by było także poprawić błąd na stronce co by były ściślejsze info.

Równocześnie ten post jest jakby pytaniem - stanął ktokolwiek z was na 2gwiazdkach? założę się, że każdy miał 1 albo 3 z tych upartych na napompowanie boko.
miraluka
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 23 paź, 2008 18:41

Post autor: miraluka »

Bardzo bym była wdzięczna gdybyś podał link do tego artykułu z którego się dowiedziałeś żeby zmienić MV. Niestety muszę powiedzieć, że to zdanie z krypty nie jest wyssane z palca najwyraźniej bo nie dostałam buziaka.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Pentacz pisze:na 100lv pierwszy event porwanie coco, ratujemy ją ustawiając move na 1 wtedy każda kropka to walka ze smokiem porywaczem 99hp.
dodam jeszcze że znalazłem w necie, że kolejność tych eventów jest zależna od ID twojego pocketstationa, co powoduje że eventy mogą się pojawiać losowo na różych poziomach. o tym ID wyczytałem gdzieś na Message bordzie (gry FFVIII oczywiście) na Gamefaqs. ale jest tak obszerny że nie potrafie podac gdzie to dokładnie było.

na poziomie 100 szwendałem się jakieś 7,5 h i w końcu miałem dosyć, tak więc zaczełem grzebać w necie jak się to robi i właśnie też znalazłem że trzeba ustawić MV na 1 i zadziałało, jednak znalazłem tez by otrzymać pocałunek i ostatni Boost do mocy Boco to trzeba stoczyć 100 walk na poziomie 100 i następnie znowu manualnie poruszać się po mapie (czyli z MV = 1), mi ogólnie się pojawił event po wejściu 1 raz na kropkę, no ale ja się już szwędałem kilka godzin po lvl 100 i stoczyłem masę walk :), ale trzeba pamietać że nadal MV musi byc na 1.
miraluka pisze:Bardzo bym była wdzięczna gdybyś podał link do tego artykułu z którego się dowiedziałeś żeby zmienić MV. Niestety muszę powiedzieć, że to zdanie z krypty nie jest wyssane z palca najwyraźniej bo nie dostałam buziaka.
Pozdrawiam.
wejdź sobie na gamefaqs i jest tam takie FAQ o FFVIII pod tytułem "PocketStation FAQ 01/11/00 DEternal 2.8 52K " tyle że po angielsku, ja właśnie tam to znalazłem, na zadnej innej stronce nie znalazłem tego info.

A co do tego zdania z krypty
Pentacz pisze:Cytat:
Jeżeli po uratowaniu Coco, nasz maluch nie dostał gwiazdki, to będzie nam jedna brakować. Wtedy by ją zdobyć konieczne jest ponowne (czwarte) spotkanie z Coco.
o ile wyczytałem w necie i było tez tak u mnie jak przechodziłem chocobo world, to nigdy nie dostanie się gwiazdki po uratowaniu Coco, tylko zawsze trzeba biegać za pocałunkiem po stoczeniu 100 walk na poziomie 100.
Kukol

Mam problem

Post autor: Kukol »

Nie mogę znaleźć Spd-J Scroll (3 dysk, Esthar, 3.5. Esthar, Lunatic Pandora ).
Nie widzę żadnej wnęki w tym korytarzu, please HELP :(

"Teraz wybierz windę z cyfrą 1, a na górze w korytarzu obszukaj wnękę - Spd-J Scroll. Idź dalej, miń Save Point."

Dzięki
miraluka
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 23 paź, 2008 18:41

Post autor: miraluka »

Chciałabym powiedzieć, że udało mi się wytrenować kurczaka żeby miał 3 gwiazdki. Trzebabyło odbyć ok. 30 walk bez żadnej przegranej z MV ustawionym na 3.
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Re: Mam problem

Post autor: uQuad »

Kukol pisze:Nie mogę znaleźć Spd-J Scroll (3 dysk, Esthar, 3.5. Esthar, Lunatic Pandora ).
Nie widzę żadnej wnęki w tym korytarzu, please HELP :(

"Teraz wybierz windę z cyfrą 1, a na górze w korytarzu obszukaj wnękę - Spd-J Scroll. Idź dalej, miń Save Point."

Dzięki
Mgliscie to to pamietam ale przy wizycie w lunatic pandorze jako laguna lata wczesniej powinienes popchnac jeden glaz zeby ta wneka byla w terazniejszosci. Chyba.. grales wczesniejsze plyty wg opisu?
miraluka
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 23 paź, 2008 18:41

Post autor: miraluka »

Jest dokładnie tam gdzie napisane. We wnęce w ścianie, jeśli Laguna popchnął głaz będąc w Lunatic Pandora.
zizi17

Post autor: zizi17 »

Chce zrobić Lionhearta na CD1 i musze do tego mieć Dragoon Fangs. pyt. Jak je zdobyć? Jestem w momencie, gdy mam załatwić Czarownice :P Edea rulez :D więc niby problemu żadnego by nie|było, gdybym mugł się teraz cofnąć do Balamb Garden, ale niestety nie|ma takiej możliwości, bo pociąg w owej chwili nie|jeździ do ogródka z Timber :P Czytałem se Bestiariusz na krypcie i patrze, że Grendel ma Dragoon Fangi, ale w tych lokacjach co są podane na CD1 go nie|ma. Nie|wiem dlaczego ;pp Jak mam sobie poradzić?

GZO: Najpierw minimum zasad ortografii i interpunkcji, potem odpowiedzi na pytania.
Ostatnio zmieniony ndz 30 lis, 2008 23:07 przez zizi17, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ajudah
Kupo!
Kupo!
Posty: 43
Rejestracja: wt 04 wrz, 2007 22:21
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Ajudah »

Jak jestes juz w tym miejscu to nie dasz rady wrocic do BG - albo restart gry, (bo daleko nie ma) albo poczekac do drugiej plyty i podczas

Kod: Zaznacz cały

ratowania ogrodu
zajsc do training center.

PS. Modow przepraszam za brak polskiej czcionki, ale franca ostatnio notorycznie mi zanika

GZO: No no, już nie przesadzaj. Ciebie znamy na tyle długo, żeby się nie czepiać o byle pierdoły :P. Anyway, wygląda na to, że dzisiejszy wieczór przejdzie do historii, jako ten, w którym niesprawiedliwi i krwiożerczy modzi, ciemiężcy bogu ducha winnych userów sieją grozę, strach i zniszczenie.
Ostatnio zmieniony pn 01 gru, 2008 00:32 przez Ajudah, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja mogę być miła dla jednej osoby dziennie, i to <beeeeep> nie jest Twój dzień

Wiem, że jesteśmy fanatyczkami, ale ile można tańczyć?
Lompi
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 21:49

Post autor: Lompi »

Witam, mam problem z przejściem Diabolosa ( jestem przy miejscu od razu jak dostałem to żeby z nim walczyć ) i gdy chce użyć Draw Selphie i ukraść mu Demi to ciągle pisze Draw failed, a jak już układne 1, to i tak żeby mi się udało to użyć to musi być cud. Pomoże ktoś?


w poradniku piszę

Można się przed tym zabezpieczyć, nakładając zawczasu na wroga status Blind. Ofensywę zacznij od rzucenia Demi (które razem z Cure można wykraść od Diablosa), a potem zastosuj Limity.

jak nałozyć ten status Blind, i o jakie limity chodzi?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Lompi pisze:ukraść mu Demi to ciągle pisze Draw failed
Z Draw jest taki problem - zależy on od poziomu postaci i jej statystyki Magic, im wyższe, tym większa szansa na kradzież czaru i większa jego ilość pozyskana w ten sposób. W tym momencie wybierz kogoś kto ma największą statystykę i ciągnij, chociaż przy słabych postaciach może być to trudne.
Lompi pisze:Można się przed tym zabezpieczyć, nakładając zawczasu na wroga status Blind.
Musisz posiadać czar Blind i użyć go na Diablosie, znacznie zmniejszy to jego szansę na trafienie postaci atakiem fizycznym.
Lompi pisze:potem zastosuj Limity.
Chodzi o Limit postaci, silny atak który posiada każda z nich. Kiedy postać ma mało życia (HP jest podświetlone na żółto) komenda przy pasku ataku fizycznego pojawić się może strzałka - wciśnij prawo a dostaniesz możliwość wykonania limitu, po prostu go wtedy wybierz. Jeżeli komenda nie pojawia się mimo warunków - wciskaj kółko ( O ) na padzie, aż się pojawi. Ogólnie Limity są najlepszym sposobem na pokonanie Diablosa - Squall i Zell w tej walce są niezastąpieni i odgrywają główną rolę. Możliwość wykonania Limitu daje też czas Aura, ale zdobywa się późno, więc musisz do tego czasu walczyć konwencjonalnie.

http://www.k-ff.com/Final8/index.php?n=0 - tu masz wszystko opisane, zajrzyj tam.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Lompi
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 21:49

Post autor: Lompi »

a skąd ten blind zdobyć? Dzięki bardzo mi pomogłeś :)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Lompi pisze:a skąd ten blind zdobyć?
Draw od stworków - aż na niego trafisz.
Lompi pisze:Dzięki bardzo mi pomogłeś :)
Nie ma za co - od tego ten temat,
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Mam simple question. Czy można rozpocząć quest z CC Group na 1CD? Bo jak podchodzę do Jacka, to ciągle słyszę ten sam tekst, a zagrać z nim nie mogę.

[ Dodano: Sro 10 Gru, 2008 17:49 ]
Lompi pisze:a skąd ten blind zdobyć?
Z tego co pamiętam, to jest do wyciągnięcia w Communication Tower podczas misji w Dollet.
Chaotic by design.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”