FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Lurk moar
Podczas wykonywania limitu, na dole jest wyświetlany pasek, na którym znajduje się zaznaczony kwadrat i przebiegające po nim kolorowe smugi. Wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz (E dla PC, R1 dla PSOne) w momencie, gdy smuga znajduje się na kwadracie
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
dolarp

Post autor: dolarp »

Napiszcie mi ktoś szybko w jaki sposób w final fantasy VIII kradnie sie itemy od różnych stworkow albo bosów bo ja nie wiem. plz prosze o odpowiedz. Mam wersje na PC
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Lurk moar.

ಠ_ಠ
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

Sephiria pisze:Jeśli zagrasz ze wszystkimi, to później zostaną oni twoimi pasażerami na Ragnaroku. W ich posiadaniu będą wszystkie rzadkie karty (dzięki czemu nie musisz przechodzić opisanego niżej questu Królowej Kart)!
1. W związku z tym, mam pyatnie - czy do tych rzadkich kart zaliczają się karty postaci, GFów oraz bossów?
2. Jeszcze jedna sprawa - odnośnie GFów, które nie posiadają umiejętności SumMagic + X%. Np. taki Diablos nie ma tej umiejętności w swoim "podstawowym" wachlarzu, a co, jeśli nauczyłbym go SumMagic + X%? Czy wtedy zadawałby większe obrażenia? Albo Carbuncle - jeśli jego wyuczyłbym tej samej umiejętności, to czy jego reflect, który rzuca, utrzymywałby się dłużej?
Czy ktoś próbował to zrobić? Jakie były efekty?
------
edit: Dzięki CoD za szybką odpowiedź.
Ostatnio zmieniony sob 27 paź, 2007 22:39 przez siN, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

siN pisze:
Sephiria pisze:Jeśli zagrasz ze wszystkimi, to później zostaną oni twoimi pasażerami na Ragnaroku. W ich posiadaniu będą wszystkie rzadkie karty (dzięki czemu nie musisz przechodzić opisanego niżej questu Królowej Kart)!
1. W związku z tym, mam pyatnie - czy do tych rzadkich kart zaliczają się karty postaci, GFów oraz bossów?
2. Jeszcze jedna sprawa - odnośnie GFów, które nie posiadają umiejętności SumMagic + X%. Np. taki Diablos nie ma tej umiejętności w swoim "podstawowym" wachlarzu, a co, jeśli nauczyłbym go SumMagic + X%? Czy wtedy zadawałby większe obrażenia? Albo Carbuncle - jeśli jego wyuczyłbym tej samej umiejętności, to czy jego reflect, który rzuca, utrzymywałby się dłużej?
Czy ktoś próbował to zrobić? Jakie były efekty?
1. Wszystkie, to wszystkie, nie ma żadnych wyjątków
2. Nie zadawałby większych obrażeń, bo jego ataki zabierają jakiś % życia :roll: - co do Carbuncla to nigdy nie próbowałem, ale SM+% działa raczej tylko w stosunku do DMG
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

CoD pisze:2. Nie zadawałby większych obrażeń, bo jego ataki zabierają jakiś % życia - co do Carbuncla to nigdy nie próbowałem, ale SM+% działa raczej tylko w stosunku do DMG
Dokładnie tak, ale dodam jeszcze że SumMagic + X% dla diablosa jest jego poziom, gdy diablos ma poziom 50 to jego atak zabiera 50% HP jego celom, jeśli ma poziom 100 to 100%, tyko tyle że ma ograniczenie, bo zadaje jedynie obrażenia nie większe niż 9999, tak więc jak cel ataku ma np. 10000 HP to diablos zada mu itak tylko 9999 obrażeń
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

Tobie też dziękuję Andchaos :)
Czy jeśli nie wykonam questu "Miłosne podboje Zell'a", to nie będę miał potem innej możliwości zdobycia ciosu wykańczającego Meteor Barret?
Pytam się, ponieważ jestem w 3 etapie tego questu - muszę pogadać z dziewczyną po pokonaniu NORGa, a gra mi się zwiesza podczas rozmowy z nią, co wcześniej się nie zdarzało :evil: ...
-----
edit: Faktycznie, masz rację CePeN, zapomniałem o tym! Dzięki :)
Ostatnio zmieniony czw 01 lis, 2007 22:48 przez siN, łącznie zmieniany 1 raz.
CePeN

Post autor: CePeN »

siN pisze:Czy jeśli nie wykonam questu "Miłosne podboje Zell'a", to nie będę miał potem innej możliwości zdobycia ciosu wykańczającego Meteor Barret?
Z tego co pamiętam to jeśli masz wyuczone Familiar u Tonnberego, to będziesz mógł zakupić te magazyny w Esthar.
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

Lurk Moar (cokolwiek to znaczy)
Zniknęła mi muzyka w Chocobo World, ta która jest grana podczas "chodzenia po świecie" oraz walki. Inne dźwięki są obecne. Jaki może być tego powód? Przeinstalowałem Finala i nic to nie pomogło.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Muzykę w Chocobo World można wyłączyć. Klawisz M jeśli mnie pamięć nie myli.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Nie jestem pewien, ale muza z chocoboworld to chyba midi, sprawdź w ustawieniach głośności czy nie masz czasem midi na wycisz, gl.
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

Niestety Sephii, klawisz "m" nie działa, jak i również inne.
Rusty - miałem parę opcji wyciszonych, odznaczyłem je i to też nic nie pomogło. A co gorsza, już 2 raz podczas gry, gdy jestem na Fisherman's Horizon, nie słyszę muzyki granej na koncercie przez resztę ekipy, tj. Zell, Selphie, Quistis i Irvine'a. Podczas wybierania instrumentów słychać muzykę, ale już podczas samego koncertu nic a nic.
CePeN

Post autor: CePeN »

siN pisze:A co gorsza, już 2 raz podczas gry, gdy jestem na Fisherman's Horizon, nie słyszę muzyki granej na koncercie przez resztę ekipy, tj. Zell, Selphie, Quistis i Irvine'a. Podczas wybierania instrumentów słychać muzykę, ale już podczas samego koncertu nic a nic.
To nie jest żaden "bug", skoro u mnie też nie było słychać muzyki podczas koncertu, zarówno jak ostatnio grałem tak jak i dawniej. Chyba że komuś działa muzyka podczas koncertu to oświećcie mnie czy też mam coś nie tak :roll:
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

hohoho

http://aaronserv.dyndns.org/hosting/ffs ... oad_8.html - polecam configuratora do ustawień wszelakich muzycznych, spróbujcie ustawić różne wersje sterownika(emulatora) midi albo coś porobić ze sterownikami karty muzycznej czy też ustawieniami windowsa - brak muzyki podczas koncertu to znak że coś z odtwarzaniem midi jest nie tak.

siN - nie masz odznaczyć pare opcji, a konkretną (midi synth) albo sprawdzić czy windowsowski odtwarzacz otwiera Ci pliki *.mid. Spróbuj może zainstalować sterowniki do karty muzycznej z oryginalnej płyty albo inne sterowniki.
Zacky777

Post autor: Zacky777 »

Ja tu trochę wtrącę - mam zainstalowane sterowniki do midów Yamahy - te z płyty do 'siódemki' - i wszystko działa, jak trza - mam na myśli koncert, bo w Chocobo World nie byłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”