FFVIII Pomoc: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FF VIII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

grzybowski87

Post autor: grzybowski87 »

3.5. Esthar, Lunatic Pandora
Schodze po drabinie i ide w lewo, jak pisze w krypcie, ale tam jest jakieś zagłębienie i niemoge go przejść, żeby zdobyć Power Generator (Quistis nauczy się Ray Bomb), Phoenix Pinion i Draw Point oraz Combat King 005 i otwarte drzwi (dzięki drugiemu Starożytnemu Kluczowi), za którymi jest Draw Point z Ultimą.

Co zrobić?

GGY: W pierwszej kolejności wykuć 16 punkt regulaminu, później nauczyć się ortografii i gramatyki.
Ostatnio zmieniony wt 21 sie, 2007 11:21 przez grzybowski87, łącznie zmieniany 1 raz.
slowking

Post autor: slowking »

W Balamb Garden na CD2, kiedy wychodze na Taras Widokowy/Balkon wyświetla sie animacja z Rinoa (tak jak w opisie). Niestety pomimo godziny prób (a próby były zalecane w FAQ) nie moge wyjść z balkonu. Nie mam żadnego wcześniejszego save (gdyz gram na emulatorze i uzywam save state). Nie uśmiecha mi się granie od początku :(. Czy jest jakiś sposób zeby wydostac sie z tego balkonu? Prosze o radę.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Pirat/oryginał? Jaki emu? Jaki config? Nie jesteśmy duchem i bogiem ojcem przecież....
slowking

Post autor: slowking »

Pewnie w związku z piratem nie pomożesz, ale nie ma po co kłamać :)
epsxe 1.6 + Pirat (NTSC) + Pete XGL Driver + scph1001.bin
Kyho
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 22:00

Post autor: Kyho »

Mam pytanie czy trzeba pokonać WSZYSTKICH pionków ultimencji czy nie żeby spotkać się z nią solo xD Niechce mi się pokonaywać ostatniego catopeblasa żeby walczyć z ultimencjom. Prosze o odpowiedź
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Daaaawno nie grałem w VIII ale o ile dobrze pamiętam to nie - musisz chyba pokonać bodajże 2 pierwszych. Czy może jednego ... nieważne. Chodzi o to, że do Ultimeci możesz iść od razu, tyle, że jest trudniej bo nie masz wszystkich umiejętności. Po pokonaniu każdego bossa masz możliwość odblokowania jednej z tych utraconych zdolności ... zresztą o tym pewnie wiesz.
Kyho
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: pn 16 lip, 2007 22:00

Post autor: Kyho »

Ok dzięki za pomoc
groozin

Post autor: groozin »

3.8. Esthar Sorceress Memorial, Dom Edei, Esthar
Mam problem odnośnie drugiej połowy tego punktu. Podskoczyłem po Rinoę, gadałem z Edeą do znudzenia, tymczasem w Esthar najwyraźniej nikt na mnie nie czeka. Oblazłem całe miasto z pałacem włącznie i nic. Na końcu korytarza w pałacu mam drzwi do których nie chcą mnie wpuścić a w gabinecie w połowie korytarza również nie mogę nic zdziałać. Tyle, że jak usiadłem na kanapie z jednych drzwi wyszedł prof. Odin. Może jakiś wpływ na to może mieć, że zanim poszedłem do Esthar byłem Deep Sea RC załatwić Ultimę? Mógłby mi ktoś coś poradzić? Albo opisać krok po kroczku co się powinno robić żeby się jakoś dostać do Pandory?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

A czy po dialogu Rinoy i Squalla w domu Edei, Zell mówił wyraźnie, że Esthar chce wynająć SeeD do walki z Ultimecją? Ta kwetstia kończy się następująco: "Oh, and ah the guy we spoke to, his name was Kiros. Could he be that Kiros?"

Jeżeli nie było dialogu (a powinien być) to przed wejściem do domu należy iść za Angelo, poczekać przy nim chwilę (klawisz akcji, by nawiązać rozmowę), a za chwilę zjawi się Rinoa i reszta potoczy się automatycznie. PO kwestii Zella,gdy będziesz wychodzić z lokacji na mapę świata, Edea jeszcze powie o wydarzeniu sprzed 13-tu lat i można lecieć do Esthar.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
groozin

Post autor: groozin »

Hmmmm... Faktycznie, nie zauważyłem przejścia obok Angelo :oops:
W każdym razie wielkie dzięki! [idę medytować nad swoją głupotą]
Zacky777

Post autor: Zacky777 »

No dobra, to teraz pora na mój, najbardziej idiotyczny post. :oops: Czy jest jakis super-extra-mega skuteczny sposób na pokonanie Raijina i Fuijn? Problem mam dlatego, że ociągałem się ze zdobywaniem Diablosa (chyba dlatego, że zapomniałem, że już mogę go mieć :), a 'używam' składu Squall - Zell - Irvine (wiem, JESTEM szowinistą :). Aha, i zanim zdążę przywołać Carbuncle'a, to Fujin załatwia mi Dinchta kilkoma Tornadami, a Raijin wykańcza Kinneasa za pomocą Raijin Special... Pomocy!!!
CePeN

Post autor: CePeN »

Nie napisałeś, jaki masz level, w którym momencie gry jest ta walka (prawdopodobnie chodzi ci o walkę w Balamb City).
Jeśli chodzi o sposób pokonania to ja nie miałem większych problemów, nawet nie zdążyłem wyssać GF od Fujin.
Mój skład był podobny do twojego a poszedłem na łatwiznę, używałem limitów [Squall, Irvine] (niskie HP + protect i shell + haste Junction nastawiony na ATK ), do tego jedna postać zawsze miała pełne HP i była używana do wskrzeszania / leczenia innych [Zell] (Haste, protect, shell, double/triple do tego junction z MAG podniesiony jak najwyżej), GF-ów nie stosowałem bo miałem dość silne ataki, można je ew zastosować do zasłonienia się.
Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Post autor: Raziel »

Ponadto jeśli masz problem z jakąś walką to warto sprawdzić jak masz ustawione tempo walki (coś czuję, że na max). Daj je na absolutne minimum.
Ja jak walczyłem z Omegą miałem właśnie max prędkość i za Chiny nie mogłem sobie poradzić :P Jak zmniejszyłem tempo walki to nawet się nie zorientowałem kiedy Omaga padła.
Zacky777

Post autor: Zacky777 »

Cóż, trzeba będzie zobaczyć, jak się zmobilizuję, bo narazie powróciłem do Guilty Geara, i coś czuję, że nieprędko się oderwę. Mimo wszystko, dzięki za pomoc.
Matess

Post autor: Matess »

ja dopiero zacząłem grać i tylko chciałem się spytać do czego służy trigger, w sensie co sie robi z tym klawiszem? bo tutorial mi za dużo nie powiedział, nie rozumiem za bardzo o co chodzi. mam nadzieje, że to pytanie nie jest za bardzo noobowskie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła przejście, techniczne”