Problem z wyhodowaniem kolorowego chocobo

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Mak
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 11:30

Problem z wyhodowaniem kolorowego chocobo

Post autor: Mak »

Otóż doszedłem na początek 3 płyty, więc postanowiłem, że czas zaliczyć chocobo, oraz weapony. Na pierwszy ogień poszły chocobo. Złapałem, tak ja radzi autor poradnika na stronie krypty, Great z R.T. oraz Wonderfull. Oba chocobosy wyeSowałem, ukradłem potrzebny orzech, ale próbowałem , już 5 razy je łączyć i ani razu nie dostałem zielonego lub niebieskiego chocobo. Jedynym czego tym chocobo brakuje do pełni szczęści, to wykarmninie ich na max(dałem im po 10 najdroższych warzyw, potem było mi już żal kasy). W czym może być problem? Czy powinienem próbować krzyżować Wonderfulla z Good?
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

Ja Ci poradzę tak, że lepiej oglądac niż czytac jeśli chodzi o poradnik co zrobic. Wejdz na YouTube i poszukaj o tym filmików i rób tak jak osoba na filmie, bo ja kiedyś z FF6 też miałem z czymś problem, robiłem tak jak pisało a dopiero gdy na YT znalazłem filmik to wiedziałem co robię źle a byłem przekonany, że robię dobrze.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Po pierwsze , wyścigi , po drugie wonderfulla??? Jak kiedy ? Z tego co pamiętam to on na złoto jest potrzebny. Jakieś inne kuraki się krzyżowało...
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Potrzebny jest Good i Great Chocobo. Wiem, że da się też z innych kombinacji, ale ta, którą napisałem jest stuprocentowa. Idź na wyścigi i doprowadź je do klasy A lub S. Teraz je skrzyżuj, a nie ma bata, by nie urodził się zielony, albo niebieski. Niestety uzyskanie różnych kolorów i różnych płci może zabrać trochę czasu. Teraz znowu na wyścigi i znowu doprowadź swoje kolorowe ptaszki do klasy A lub S (właściwie czyń tak z każdym, który ma być krzyżowany). Po skrzyżowaniu wychodzi ci czarny.
Dopiero czarnego krzyżujesz z Wonderem za pomocą zeio nut (oczywiście obydwa w klasie A lub S) i masz złotego, choć tu czasem (bardzo rzadko) zdarzał się zonk. Ale do czego są sejwy? :P

P.S. Właściwie to samo znajdziesz w poradniku krypty.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Mak
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 11:30

Post autor: Mak »

Na przyszłość czytajcie dokładnie co napisałem. Napisałem, że wyeSowałem(to znaczy że oba mają klasę S). Zrobiłem dokładnie to samo co radzi autor poradnika na stronie krypty więc, nie mów mi teraz, że pisze tam co innego.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Jednak nie czytasz ze zrozumieniem. Wyraźnie jest powiedziane, że w tabelce znajdują się wszystkie kombinacje Chocobo od Good do Wonderfull, z których część daje potom,stwo Mountain i River, a pozostałe nie. Podejrzewam, że rozchodzi się o to zdanie:
W poradniku chocobo napisałam pisze:Osobiście polecam krzyżówkę Great (Rocket Town) z Wonderful, z prostego względu – są najlepsze pod każdym względem, bo posiadają najwyższą: szybkość, wytrzymałość i inteligencję. By cię przekonać, zamieszczam poniżej zestawienie osiągów szybkości poszczególnych rodzajów drobiu, który złapałam podczas BARDZO żmudnych badań.
Zdanie oznacza tylko tyle, że moim zdaniem Great + Wonderfull daje patki o najwyższych statsach, co nie oznacza, że to jedyna prawidłowa kombinacja. Można spróbować każdej, która w tabelce daje River i Mountain, choćby ta podawana przez Chole.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Mak
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 11:30

Post autor: Mak »

Owszem, ale w krzyżówce widać, że według ciebie wonderfull i great mogą dać kolorowe ptaki, a u mnie nie wychodzą one. Mam jeszcze jedno pytanie. Ile najlepszych warzyw może zjeść chochobo zanim się wymaxuje?
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Ponoć kurczaki z okolic Rocket Town mają upierdliwą skłonność do nie poddawania się farbowaniu. Nie wiem na pewno, nigdy nie chciało mi się testować. Ale z kombinacji good + great prawie zawsze wyjdzie Choco zielony bądź niebieski, a statystyki? Po co komu statystyki, Teioha można zniszczyć właściwie każdym kurczakiem od good wzwyż :)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Mak pisze:że według ciebie wonderfull i great mogą dać kolorowe ptaki,
bo mogą - ja i Gveir mamy ptaki z takiej właśnie krzyżówki. Ja miewałam kolorowe kurczaki albo od razu lub po kilku ładowaniach, podobnie Gveir i kilku innych userów, natomiast było sporo takich jak ty: potrzebujących wielu podejść, by się udało. Ta krzyżówka działa, ale jest problematyczna i wymaga cierpliwości.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Mak pisze: Ile najlepszych warzyw może zjeść chochobo zanim się wymaxuje?
O ile dobrze pamiętam, to schwytane chocobo potrzebują 69 sylkis greens. Natomiast wyhodowane 39. Mogę się oczywiście mylić o jeden i może się okazać, że jest to 70 i 40 :) . Niby dużo, ale od czego jest master all materia, za którą dostajesz 1400000 gil.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Mak
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 11:30

Post autor: Mak »

Ja dałem sobie spokój ze statystykami, poszedłem na łatwiznę i zrobiłem kolorowe z takiej krzyżówki jak mówi chocobo sage, czyli great i good. A moje chocobo dostały tylko po 10 sylkisów, ale i tak wygrywają każdy wyścig. A tak z ciekawości się zapytam: Jakie miał statystki wasz najlepszy chocobo?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”