PlayStation 2

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

andchaos pisze:To ciekawe x2, bo mam inną wersję PS3 niż ta z 60 GB a w szafie jakieś 200 gier PS1 i PS2, a żadna mi nie odmówiła działania, trzeba było tylko stworzyć "wewnętrzą Memmory Cart (PS1 lub PS2)" i wszystko chodzi :P
Więc albo masz wymieniony dysk, albo wersję 20 lub 80GB z USA (żadna 40-stka tego nie potrafi). Innej możliwości nie ma, chyba, że Sony się rąbnęło. Zresztą, gry z PS chyba działają na wszystkich konsolach. Audion tam ładne linki zapodał, polecam się zaznajomić.
andchaos pisze: Myślę że to raczej obojętne czy masz 20, 40, 60 czy 250 GB dysku w PS3, liczy się oprogramowanie na nim, czyż nie?

No właśnie nie ;) Tzn. jak sobie wymienisz dysk to ok, ale tak to nie.


Może inaczej: jedyna konsola, którą można było kupić w Europie i która odpali gry z PS2 ma oznaczenie CECHCxx.
hanami
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 16:19

Post autor: hanami »

Myślałam długo o emulatorze, ale niezbyt wiem jak się za to zabrać, po za tym, kto powiedział, że ograniczę się tylko do tych gier? Jak już wydam kasę, to później zainteresuję się także innymi grami. Mogłabym oczywiście ambitnie kupić PS3, ale zwyczajnie mnie nie stać, a używane PS2 z tego co widzę idą dość tanio. Nie jestem jakimś specjalnie zaawansowanym graczem, więc nie potrzebuję niczego specjalnego... na razie :D
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

hanami pisze:Myślałam długo o emulatorze, ale niezbyt wiem jak się za to zabrać
Nie wiem, czy w ogóle istnieje jakikolwiek działający emulator PSP, a gry z PS2 na mocniejszym kompie emulować się da... ale to często wiąże się z upierdliwą konfiguracją i generalnie niekomfortowym graniem. Zamiast psuć sobie nerwy, naprawdę lepiej zainwestować w PS2, które z dwóch konsol jest imo słuszniejszym wyjściem dla początkującego fana rpgów. Może CC jest z lepszą grą z tej dwójki, ale już samo PS2 może poszczycić się o wiele szerszym arsenałem gier tego typu.
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

hanami pisze:a używane PS2 z tego co widzę idą dość tanio.
Kupno używanego PS2 na dłuższą metę może być dość drogie, bo napędy optyczne mają to do siebie, że się zużywają i nie znasz dnia, ni godziny, kiedy będzie Cię czekała inwestycja stu kilkudziesięciu złotych w wymianę lasera, czy też napędu. Nowe konsole w sklepach, można obecnie nabyć w promocjach, już od 349 - 399 zł, więc wydatek chyba nie tak wielki, by kusić się na używki.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Noctis

Post autor: Noctis »

Po 1. To wiem, że się "administracja" (phi) mnie czepia teraz o wszystko.
Po 2. Ja piszę "ne" a ne "nie". Wiem, że ne podzielacie mojej samostylistyki.
Po 3. "Zaiście" dobrze to słowo napisałem, więc chyba ty "ktosiu" masz problem, ne ja.
Po 4. Mi "ci" ne chodzi, więc piszę "c"
Po 5. Na serio masz problem <.<
Po 6. Ja to pisałem na komórce, więc wybacz, ale #@*&#* mnie obchodzi czy ja piszę "e" czy "ę" ale skoro twój poziom intelektualny jest na tyle niski, że musisz wspomagac ("ci" ne chodzi - zapamiętaj) go "zaiście" pochlebiającą ci korektą to już ( po raz trzeci ) masz problem.
Po 7. Te "d-aa" to jakbyś ne znał internetowych odzywek które ne mają formy gramatycznej ( typu kaszel, np. "ehem" lub "yhym" ne robi się z "ch" czy samym "h" błędu, jest to obojętne") to jest to słowo typu " nie lepiej jest zrobic... (tutaj przykład)"
Po 8. "Po 6" dodaję jako adnotacje do "Po 7"
Po 9. Ja w tym pościkiem cię nie obrarzam, nawet ne wiem kto mi dał korekte.
P 10. Nie wszędzie są kropki na końcu, nie wiem cze się zczaiłeś.
Po 11. Jeśli słowa "zczaiłeś" też ne znasz to poszukaj w google.
Po 12. Czego ne ma w google tego ne ma woogle
Po 13 Jak się z "Po 9" nie zgadzasz to daj jakiś mój cytat z bardzo konkrętnym uzasadnieniem czemu się ne zgadzasz.
Po 14. Coś się tak czepił w ogóle?
Po 15. Ale się rozpędziłem...
Po 16. Jak was znam to i tak mi się oberwie, nawet jak nic ne zrobiłem.
Po 17. A żeby wnieśc coś do tematu to:
- Emulator w niektórych przypadkach jest lepszyb wyjściem, gdyż po prostu dzisiejsze kompy są szybsze i wydajniejsze od ps2.
-O cenę nowych modeli zgadzam się z AUDION.
-Te gry o których wspomniałeś na samym początku raczej w Polsce nie dostaniesz... .Osobiście polecam zagraniczne strony lub pirata. Ja był brał to 2.
Po 18. Jeśli gdzieś zrobiłem jakiś błąd to naprawde bardzo tego rzałóje i jeśt mi pszykro. Obiecóję poprafe. (tam, tararara... ta-ra)

No to tyle :D
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Noctis pisze:Po 14. Coś się tak czepił w ogóle?
Noctis pisze:Ja w tym pościkiem cię nie obrarzam, nawet ne wiem kto mi dał korekte.
Ja dokonałam korekty, zresztą poprawiony post nosi mój podpis w postaci "S" Wystarczyło zapytać każdego stałego bywalca, to od razu by ci po podpisie powiedzieli.
Noctis pisze:Po 2. Ja piszę "ne" a ne "nie". Wiem, że ne podzielacie mojej samostylistyki.
Noctis pisze:Po 4. Mi "ci" ne chodzi, więc piszę "c"
Noctis pisze:Ja to pisałem na komórce, więc wybacz, ale #@*&#* mnie obchodzi czy ja piszę "e" czy "ę" ale skoro twój poziom intelektualny jest na tyle niski, że musisz wspomagac ("ci" ne chodzi - zapamiętaj) go "zaiście" pochlebiającą ci korektą to już ( po raz trzeci ) masz problem.
Noctis pisze:Po 7. Te "d-aa" to jakbyś ne znał internetowych odzywek które ne mają formy gramatycznej ( typu kaszel, np. "ehem" lub "yhym" ne robi się z "ch" czy samym "h" błędu, jest to obojętne") to jest to słowo typu " nie lepiej jest zrobic... (tutaj przykład)"
Komórka nie jest wyjaśnieniem - aktualnie wszystkie komórki używane w Polsce mają zaprogramowane polskie znaki diakrytyczne, czyli (tak byś zrozumiał) wszystkie kreski i kropki, które sprawiają że ę to ę a nie e, a ż to ż. Niestosowanie ich wynika z Twojego lenistwa.
Różnica między daa a lol jest taka, że to drugie jest szeroko rozpoznawalne, a to pierwsze to jakiś dziwoląg podobny do twojego "zdedukuj". Nomen omen, twoje zdedukuj w google ma tylko jeden wynik: forum Krypty. Reszta wyników wskazuje na słowo "dedukuj"
Noctis pisze:Nie wszędzie są kropki na końcu, nie wiem cze się zczaiłeś.
Gros twoich wypowiedzi cierpi na chroniczny brak interpunkcji, co sprawia że są wielkim bełkotem. Arbitralnie powstawiałam znaki interpunkcyjne, by ten bełkot miał sens.
Noctis pisze:Zaiście" dobrze to słowo napisałem, więc chyba ty "ktosiu" masz problem, ne ja.
Zgoda - słowo zaiste istnieje, zaiście już nie. Nie zmienia to faktu, że stylistycznie kompletnie nie pasuje do reszty. Powiedzmy to wprost - w ogóle nie umiesz wysławiać się pisemnie: gramatyka, ortografia, interpunkcja i stylistyka leżą u ciebie na całej linii. Nie ukrywajmy, że w ogóle twoje wypowiedzi prezentują mizerny poziom, choćby ta ostatnia w temacie o grze 999 "Znasz" ją tylko z relacji PS Extreme, czyli nie miałeś z nią osobiście żadnej styczności. Wartość merytoryczna tej wypowiedzi jest niemal zerowa.
Noctis pisze:5. Na serio masz problem <.<
Noctis pisze:Coś się tak czepił w ogóle?
Język ojczysty jest dobrem wspólnym, stanowi o świadomości narodowej i stanie społeczeństwa oraz o jednostce. Brak poprawnej polszczyzny dyskredytuje cię na pełnej linii, a twoje wypociny stają się bezkształtnym zlepkiem liter. Z tym poziomem nawet i obecną maturę oblejesz.
Regulamin uwzględnia przepis w zakresie języka polskiego po to, by twoje wypowiedzi były czytelne, czytaj: stosowały się do ogólnie przyjętych norm. Oczywiście swoim zwyczajem po raz kolejny masz to w nosie, ale próbujesz odwrócić kota ogonem udając, że nie wiadomo o co chodzi. Wierz mi - było już wielu takich przed tobą i nie z nami te numery. Oczywiście masz rację, że będą sankcje: to dlatego, że sam - pewnie świadomie dla zgrywu, ale nie obchodzą mnie twoje motywy - dostarczyłeś mi podstaw by cię ponownie wywalić z forum.
Po 18. Jeśli gdzieś zrobiłem jakiś błąd to naprawde bardzo tego rzałóje i jeśt mi pszykro. Obiecóję poprafe. (tam, tararara... ta-ra)
Kolejny raz złamałeś regulamin odnoście jakości i wyglądu wypowiedzi, w dodatku zrobiłeś to z premedytacją oraz:
Noctis pisze:Te gry o których wspomniałeś na samym początku raczej w Polsce nie dostaniesz... .Osobiście polecam zagraniczne strony lub pirata. Ja był brał to 2.
Piractwo, do którego niemal jawnie namawiasz innych.

To wystarczające podstawy by zasadzić ci kopa. Krótko i treściwie: "Żegnam".

To tyle jeśli chodzi o sprawy administracyjne.

W temacie PS2/PS3 nie jestem biegła by doradzać, ale Audion i reszta zawsze dobrze doradzali, więc możesz zaufać ich osądowi hanami.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Arwu
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: czw 03 mar, 2011 23:26
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Arwu »

sam emulator ps2 dziala na platformie windows. lecz niektóre gry ( przeważnie te mniej znane) nie chodzą lub są z nimi problemy, kumpel ciora aktualnie w FF 12 na kompie i z tego co wiem to nie narzeka :) ... problemem może być jedynie zbyt przestarzały komputer lub oprogramowanie (np odpowiednie sterowniki) (a co do Noctisa, ......., i wszystko jasne) :)
podpis? ..a na co mnie ten podpis :?
hanami
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 16:19

Post autor: hanami »

Hm, a może ktoś by mi podesłał linka do opowiedniej (waszym zdaniem) nowej albo używanej konsoli? wiem, że na allegro i innych stronach mogę znaleźć ich sporo, ale naprawdę nie wiem, która byłaby dobra. Nie chcę się pomylić, bo potem będzie problem, jak coś nie pójdzie. Chodzi mi PS2, nad PSP zastanowię się potem :D
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Chaotic by design.
hanami
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 16:19

Post autor: hanami »

Dziękuję bardzo!

[ Dodano: Pią 24 Cze, 2011 01:15 ]
No i jestem dumną posiadaczką PS2. Dziękuję wszystkim za pomoc. Jakbym miała jeszcze jakieś problemy, to dalej będę was dręczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”