PlayStation 2

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

hanami
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 16:19

PlayStation 2

Post autor: hanami »

Tak, tak to znowu ja, z nowym problemem.
Od dawna bardzo chciałabym zagrać w "Crisis Core" oraz "Dirge of Cerberus" zanim jednak zakupię gry, będę potrzebowała konsoli. Podjęłam więc decyzję o zakupie używanego PlayStation2. Ponieważ nie znam się na tym zupełnie chciałabym wiedzieć czy mogę kupić każdą konsolę, czy też musi być jakiś określony typ? O czym jeszcze powinnam wiedzieć i ewentualnie uwzględnić? Jak wspominałam nigdy nie trzymałam żadnego PS w ręce i nie wiem czy są jakieś modele czy wszystkiego są takie same itp.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Wiki <- klik
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Po pierwsze, to Crisis Core jest na PSP, a nie na PS2.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

hanami pisze: Ponieważ nie znam się na tym zupełnie chciałabym wiedzieć czy mogę kupić każdą konsolę, czy też musi być jakiś określony typ?
Konsole są jak samochody: części do BMW będą pasować tylko do BMW, a nie do Mercedesa.

Tak więc gry z Xboxa będą działać tylko na Xboxie, nie na PS.


Ale.... np. części z BMW 3 mogą być kompatybilne z BMW 5.


Takoż też bywa z konsolami spod znaku Sony. Ale pamiętaj:

- kupując PS zagrasz tylko i wyłącznie w gry z PSa (ponad to, bez chipa nie zagrasz w gry wydane w Stanach...)

- kupując PS2 zagrasz w gry z PS2 i PS (również nie zagrasz w gry wydane w Stanach... no chyba że zakupisz konsole ze Stanów, ale wtedy nie zagrasz w gry wydane w Europie... chyba że użyjesz "sztuczek")

- kupując PS3 (ale tylko i wyłącznie wersję 60 GB) będziesz miała dostęp do gier z wszystkich 3 generacji konsol.

- kupując PSP, masz dostęp również do gier z PS.


Ostatnio sam kupowałem PS3 na allegro i trzeba się trochę naszukać, żeby znaleźć dobrą, sprawną i dość nie drogą konsolę 60GB (zwykle ludzie je sprzedają drożej niż inne wersje). Sprawna konsola czyli taka, która nie była naprawiana, szczególnie na YLOD (Yellow Led of Death, czy jakoś tak...). Zwykle ludzie takie rzeczy zaznaczają. Oczywiście, w sklepie nie kupisz już PS3 60GB.


Z PS2 nie powinno być takich problemów, ale też nie ma co kupować takich, gdzie było coś naprawiane/wymieniane.
hanami
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 16:19

Post autor: hanami »

Gdybym kupiła PSP mogłabym grać i w ""Crisis Core" i w "Dirge of Cerberus"?
Jeśli tak to znowu pytanie: którą konsolę powinnam wybrać itp.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Gdybym kupiła PSP mogłabym grać i w ""Crisis Core" i w "Dirge of Cerberus"?
No nie. CC jest na PSP, jak d_r napisał, ale DoC jest na PS2. Z mojej ściągi wynika, że spojler tego BMW nie jest kompatybilny z tym drugim BMW (polecę trochę seksizmem i stereotypami, ale chyba przykłady z samochodami użyte do płci pięknej mają tutaj złe zastosowanie, no ale cóż... _^_).


Jak chcesz zagrać w obie gry to musisz zakupić dwie różne konsole i basta. (emulację na PC sobie odpuść... chyba że chcesz zamontować koła do motorówki ;) )

[ Dodano: Czw 05 Maj, 2011 22:52 ]
A jeżeli chodzi o PSP i model tej konsoli, to o ile nie chcesz się bawić w kopie zapasowe i inne głupoty to kup (prawie) najnowszą, czyli model 300x.... w innym przypadku starsze modele, czyli 100x (fat) bądź 200x (choć nie wszystkie).

Od razu mówię, że gry na PSP chodzą na wszystkich modelach. Problem jest tylko z PSP Go, gdyż nań się gry tylko i wyłącznie ściąga (nie za darmo, of course). Ale to już bajka na inną noc.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Och ten Ocaj i jego analogie.

W skrócie krótki przegląd dostępnych konsol

PSP - dostępne Crisis Core, Dissidia jedna i druga (taki Tekken FF), wkrótce Agito. Do tego można ściągnąć legalnie (za drobną opłatą ofkors) z PSN FF VII, VIII i IX. Zalety - przenośna, chociaż nędzna bateria trochę to psuje.

PS2 - dostępne FF X, X-2, XII, Dirge of Cerberus kompatybilne z VII, VIII, IX i Tactics. Zalety - najlepsza opcja żeby szybko i tanio pograć w większość klasyków, niestety nowych gier na to raczej nie uświadczysz

PS3 - dostępne XIII, kompatybilne z VII, VIII, IX i Tactics, ale jeśli masz cudną wersję 60GB to dochodzą tuX, X-2, XII i Dirge. Zalety - jeszcze przez pare lat będzie to czołowa (obok X360) konsola na rynku, na której odpalisz prawie każdą nową grę. Oczywiście trochę to kosztuje. Jeśli chcesz kupować konsolę dla FFów to tylko opcja 60Gb wchodzi w grę.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Och ten Ocaj i jego analogie.
:*

dark_raven pisze:PSP - dostępne Crisis Core, Dissidia jedna i druga (taki Tekken FF), wkrótce Agito. Do tego można ściągnąć legalnie (za drobną opłatą ofkors) z PSN FF VII, VIII i IX. Zalety - przenośna, chociaż nędzna bateria trochę to psuje.
No dodajmy jeszcze FFT do tego. I FF. I FFII. I ostatnio FFIV + "IV-2".
dark_raven pisze:PS2 - dostępne FF X, X-2, XII, Dirge of Cerberus kompatybilne z VII, VIII, IX i Tactics.
Tactics'a tutaj niestety musimy wywalić, gdyż został on wydany tylko w Stanach... (ale da się to obejść :P ) Natomiast nie zapominajmy o FF Origins (FF i FFII) oraz FF Anthology (FFIV i FFV)


Masz w czym wybierać, hanami ;]
hanami
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 16:19

Post autor: hanami »

Mam, mam, ale skąd mam wziąć na to wszystko pieniądze?
Dziękuję za udzieloną pomoc.
Noctis

Post autor: Noctis »

Ja odpowiem zaiście po swojemu :
PS2 są 2 modele :
-Zwykły
-Slim
Te gry pujdą i na to, i na to - nawet jak ruscy wymyślą 3 wersje, to też pujdzie.

A tak poza nawiasem (którego ne widze), zamiast marnowac kase tylko dla tych 2 gier, ne lepiej ściągnąc emulator?

da-a?

S: Żenujący poziom wypowiedzi. Zacznij ćwiczyć pisemną wypowiedź już teraz, bo ja ciebie na maturze nie widzę
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Noctis, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Noctis pisze:A tak poza nawiasem (którego ne widze), zamiast marnowac kase tylko dla tych 2 gier, ne lepiej ściągnąc emulator?
Ja z emulatorów nie korzystam, bo:
- strasznie mi mi to zamula pieca,
- mimo wszystko lepiej gra się na konsoli.

Zaś na Twoje pytanie, Noctisku, odpowiem cytatem:
Jaco pisze:emulację na PC sobie odpuść... chyba że chcesz zamontować koła do motorówki
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Jaco pisze:- kupując PS3 (ale tylko i wyłącznie wersję 60 GB) będziesz miała dostęp do gier z wszystkich 3 generacji konsol.
To ciekawe, a co w tej wersji konsoli jest takiego innego?? (oprócz tego że ma dysk 60GB)
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

andchaos pisze:To ciekawe, a co w tej wersji konsoli jest takiego innego?? (oprócz tego że ma dysk 60GB)
Ano to, że jako jedyna "łyka" gry na PS2. Myślałem, że o tym nie wiedzą tylko moi rodzice.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

AUDION pisze:Ano to, że jako jedyna "łyka" gry na PS2. Myślałem, że o tym nie wiedzą tylko moi rodzice.
To ciekawe x2, bo mam inną wersję PS3 niż ta z 60 GB a w szafie jakieś 200 gier PS1 i PS2, a żadna mi nie odmówiła działania, trzeba było tylko stworzyć "wewnętrzą Memmory Cart (PS1 lub PS2)" i wszystko chodzi :P

Każdy PS3 ma raczej możliwości obliczeniowe do obsłużenia każdej gry PS1 i PS2, a jeśli ci nie chodzi do włącz sobie zwykły kabel ethernetowy do PS3 i w menu wybierasz "aktualizuj system PS3" i już powinno chodzić ;)

Przecież tak samo jak na nowym kompie nie idzie odpalić starej gry, to przecież komp nie jest za słaby, tylko brak ci oprogramowania by ją obsłużyć

Myślę że to raczej obojętne czy masz 20, 40, 60 czy 250 GB dysku w PS3, liczy się oprogramowanie na nim, czyż nie?
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

To jesteś cudotwórcą, albo masz "chlebak". Odsyłam do netu (forów tematycznych jest troszkę) i poczytania sobie. Generalnie ps2 odtwarzają tylko stare chlebaki (oczywiście 60 GB jest rozsądniejszym rozwiązaniem niż 20 czy 40), czyli pierwsze konsole z małymi dyskami, ponieważ mają wbudowany układ emulujący ps2. Natomiast nagroda dla tego, który odpali grę z Ps2 na slimce. Ale oczywiście my się nie znamy, jak i tysiące innych ludzi siedzących w tym po dziurki w nosie.

http://www.gram.pl/news_8grjHOe1_Sony_w ... cznej.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”