FFVII na PS2 - problem z dźwiękiem w FMV

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Geralt z Rivii

FFVII na PS2 - problem z dźwiękiem w FMV

Post autor: Geralt z Rivii »

Właściwie tytuł tematu opisuje cały problem - brak dźwięku w FMV (jest muzyka, ale nie ma efektów dźwiękowych). Dodam tylko, że płytki PAL, oryginalne, dzisiaj kupione (musiałem, bo stare mi się uszkodziły - zwięźle mówiąc) i laser czysty. PS2 nie było przerabiane. W innych grach na PSX jest dźwięk w takich scenkach (poza FF1, w którym nie ma dźwięku w intro). Konsola skonfigurowana pod PAL, telewizor tak samo. Starych płytek nigdy nie wkładałem do PS2, więc nie mam pojęcia, czy na nich też tak było. Nigdy się nie dowiemy, bo już ich nie mam.
Awatar użytkownika
RedWizard
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: ndz 30 sie, 2009 18:27

Post autor: RedWizard »

Sprawdź w ustawieniach BIOS'u czy ustawienia dotyczące gier z PSX są dobrze ustawione (może FF potrzebuje innych ustawień), albo może coś być z płytą. Sprawdź czy nie ma na niej rys lub smug. Jeśli masz możliwość to sprawdź na emulatorze na kompie czy działa dźwięk (polecam emulator psX).
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Płyta w porządku, ustawienia też. Dźwięk działa na emulatorze, ale gra przycina, więc konsola to dla mnie lepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
RedWizard
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: ndz 30 sie, 2009 18:27

Post autor: RedWizard »

A zmieniałeś te ustawienia w biosie? Może trzeba wyłączyć te wygładzanie czy jak się tam to zwie (dotyczy gier psx)
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Kombinowałem i nic to nie dało.
Awatar użytkownika
RedWizard
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: ndz 30 sie, 2009 18:27

Post autor: RedWizard »

Czyli coś z konsolą może być, podczas FMV poruszaj kabelkami podłączonymi do TV (te 3 kolorki z tyłu-jeden z nich odpowiada za dźwięk ale nie pamiętam który). Chociarz możliwe, że PS2 nie czyta plików z efektami dźwiękowymi. Emulacja Final Fantasy 7 zawsze była trudna dlatego specjalnie dla tej gry powstawały opcje w emulatorach więc PS2 może też ma problemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”