FF7 epsxe - problem z tłem w emulacji + kilka pytań

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nikodemsky
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 paź, 2010 20:44
Kontakt:

FF7 epsxe - problem z tłem w emulacji + kilka pytań

Post autor: Nikodemsky »

Witam,

otóż problem jest taki:
http://img547.imageshack.us/img547/8228/ff7p.jpg

chciałbym się pozbyć tych "zielonych" i czasami czarnych kresek obrysowanych w tle, w większości scenerii to nie przeszkadza, jednak tak jak tutaj aż razi w oczy...

Plugin graficzny:
Peter's Open GL 1.77(próbowałem korzystać z GL2 ale bez różnicy)
posiadam najnowszy epsxe

tutaj konfiguracja:
http://img827.imageshack.us/img827/5909/configog.jpg
(w special fixes używałem tego specjalnie dla FF7 dla walk oraz dla Legend of Dragon, jednak i po wyłączeniu nie widać różnicy)

Mam oryginalnego Finala w wydaniu europejskim.

Próbowałem już na kilka sposobów, jednak widocznie coś pominąłem... w czasie walki nie ma tego problemu, jedynie normalnie przechadzając się czasami widać te "artefakty" a czasami nie, reszta gier działa bez zarzutu.

za wszelką pomoc będę wdzięczny.

_________________________________

Teraz pytania dot. samej gry:

1. Czy quest z Pagodą w Wutai(walczy Yuffie) można zrobić później? tzn. np. na 2 czy 3 dysku? dawno grałem i nie pamiętam już teraz ;p

2. Ile jest punktów wyrównania lvli postaci? tzn. są momenty w których nieaktywne postacie automatycznie wyrównują do podobnego poziomu równego/podobnego aktywnych postaci(w tym momencie niedługo kończę pierwszy dysk i chciałbym się dowiedzieć kiedy mogę spodziewać się następnego wyrównania)

3. Czy chorego kolesia w sektorze 5 w slumsach Midgar da się wyleczyć? Bardzo mocno kojarzy mi się że jednak dało się, jednak nikt nigdzie o tym nie wspomina.

z góry dziękuję :)
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Z emulacją ci nie pomogę, ale:
1. Można.
2. Nie wiem.
3. Nie da się.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

OK odpowiem od tylu
Czy chorego kolesia w sektorze 5 w slumsach Midgar da się wyleczyć?
Nie, to taki smaczek fabularny
Ile jest punktów wyrównania lvli postaci? tzn. są momenty w których nieaktywne postacie automatycznie wyrównują do podobnego poziomu równego/podobnego aktywnych postaci(w tym momencie niedługo kończę pierwszy dysk i chciałbym się dowiedzieć kiedy mogę spodziewać się następnego wyrównania)
:) Efekt psychologiczny, nieaktywne postacie dostaja 50%(zawsze podstawowego, nie z materii) doswiadczenia jakie dostaje aktywna druzyna. Kropka.
Czy quest z Pagodą w Wutai(walczy Yuffie) można zrobić później? tzn. np. na 2 czy 3 dysku? dawno grałem i nie pamiętam już teraz ;p
Quest znika chwile po walce z jenova life (??)(ze wzgledow fabularnych nie mowie).
EDIT: Zle przeczytalem, quest z 5cioma poziomami z Yuffie mozna wykonac zawsze, jednak questu ze zdrada(tutaj whoy spoiler) Yuffie tylko do czasu krateru :(.

Co do problemu: podaj karte jaka masz, nie chce nic przesadzac, ale wyglada na wymuszenie 8bit w sterach nvidii, niestety nie posiadam takowej karty, ale jak podasz model moze sie uda cos uzyskac. Powodzenia, a jak cos bedzie odbiegalo od toku forum mozesz zawsze uderzac na gg.
Evil is as Evil does
Awatar użytkownika
Nikodemsky
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 paź, 2010 20:44
Kontakt:

Post autor: Nikodemsky »

"zdradę" zaliczyłem, co do samej pagody wydawało mi się że zawsze dało radę później zaliczyć, tylko chciałem się upewnić ^^

Co do karty - Gainward GeForce 9500GT + najnowsze sterowniki / Win 7 x64

z innymi finalami nigdy nie miałem problemu(mam na myśli 8 i 9)

jeśli brakuje jakichś informacji to zawsze mogę dopisać :)
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Dobrze, podejrzewam, ze nie korzystales z Aali's Opengl:
http://forums.qhimm.com/index.php?topic ... #msg142017 - Polecam redakcji obserwowac ten post.
EDIT: wstalem i widze swoją głupotę, wyzej przypisany link ma sie nijak do twojego problemu, jak mozg mi sie obudzi to moze cos wymysle.
GT 9500 to 8600GT, nie powinno byc problemu, rzeklbym ze z pcsx2 dalbys rade... 9600gt dawał radę na testowej maszynie.
Evil is as Evil does
Awatar użytkownika
Nikodemsky
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 paź, 2010 20:44
Kontakt:

Post autor: Nikodemsky »

Korzystam z emulacji, więc customy pod wersję PC nijako się mają do mojego problemu :)

Wersję PC mam także oryginalną działającą bez problemu, jednak emuluję głównie dla jednej bardzo ciekawej opcji - wyłączenie ograniczenia FPSów(przy 40 razie z kolei oglądania jednego summona naprawdę się przydaje) i kilka innych mniej istotnych kwestii

Pcsx2? nie jest to czasem emulator pod ps2? próbowałem kiedyś emulować FFX jednak okazało się że i po upgrade'dzie mój sprzęt niestety jest zbyt słaby... nie zastanawiałem się nad tym czy emuluje to gry od psxa, w sumie jednak z tego co pamiętam emu pod ps2 jest dalej w fazie beta i zdarzają się wypadki ;p

Po południu popróbuje jeszcze w opcjach emulatora i dam znać jeśli uda mi się coś osiągnąć.
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Nikodemsky pisze: Pcsx2? nie jest to czasem emulator pod ps2? próbowałem kiedyś emulować FFX jednak okazało się że i po upgrade'dzie mój sprzęt niestety jest zbyt słaby... nie zastanawiałem się nad tym czy emuluje to gry od psxa, w sumie jednak z tego co pamiętam emu pod ps2 jest dalej w fazie beta i zdarzają się wypadki ;p
Owszem dalej są testy, ale już można grac ( jeśli dobrze się ustawi emulator ). Mi np działał FF X ale gra traciła nieco na obrazie.
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

Siber pisze:Owszem dalej są testy, ale już można grac ( jeśli dobrze się ustawi emulator ). Mi np działał FF X ale gra traciła nieco na obrazie.
To nie takie proste, trzeba poszukac troche pluginow i ich miksy pod niektore gry (np do god of war inny, a pod FFX i FFXII inne)

Goneralnie na ePSX2 mialem cudna grafike po przeniesieniu obrazu na TV przez kabel HDMI
Awatar użytkownika
Nikodemsky
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 paź, 2010 20:44
Kontakt:

Post autor: Nikodemsky »

Znaleźć plugi to nie problem ale ustawić tak żeby wyglądało znośnie i do tego FPSy utrzymywały się w optymalnej ilości to już sztuka... gorzej chyba zawsze było z biosami :>

ale wracając do tematu, częściowo pozbyłem się "problemu", użyłem pluga Pete's GL2 i zarzuciłem po prostu mocniejsze wygładzanie, przez co nie rzuca się już w ogóle w oczy :>

Swoją drogą ciekawy jestem jaki sprzęt jest potrzebny do FFX żeby FPSy nie spadały nigdy poniżej 36(a może po prostu stabilna wersja emulatora? :P )
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Ja mam :

GeForce 8600GT 256MB
AMD Athlon 64 X2 5600+ - 2x 2,9 Ghz
DDR2 - 2GB
Gigabyte GA-MA69VM-S2 AM2
Zasilacz 400W prokomp

I mnie chodziło dobrze Final X na emulatorze. Z tym że musisz dokładnie ustawić emulator, i tak jak pisał Krychu4k nie jest to proste ( mnie to zajęło ok 1h ), i pod każdą grę trzeba inaczej-bynajmniej jak ja to robiłem ( ok 1rok temu ) to trzeba tak było robić. Możesz się pobawić ale nie wiem czy warto, jeśli masz konsole to pewnie nie warto :).
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

Siber pisze:GeForce 8600GT 256MB
AMD Athlon 64 X2 5600+ - 2x 2,9 Ghz
DDR2 - 2GB
Gigabyte GA-MA69VM-S2 AM2
Zasilacz 400W prokomp
Mam prawie identyczny z ta roznica, ze 4 GB ram i karte Dual Ati Radeon 5xxx 512 MB razem 1GB (nie pamietam numeru).

Wszystko chodzilo plynnie
Awatar użytkownika
Nikodemsky
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 paź, 2010 20:44
Kontakt:

Post autor: Nikodemsky »

cholera sprzęt mam lepszy a ffx się ciął pomimo wielu kombinacji, pewnie dupne pluginy dorwałem, dzięki za info :>
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”