BUG

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Tomaszek
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: sob 22 maja, 2010 16:08
Kontakt:

BUG

Post autor: Tomaszek »

a więc zostałem wrzucony do pustynnego więzienia Corel Prison jeśli mnie pamięć nie myli, udaję się do pewnej chatki gdzie zaraz wpada barret, po krótkiej wymianie zdań barret zaczyna opowiadać co stało się 4 lata temu... wraca sobie z budowy do domu i shinra mu zniszczyła wioskę, żołnierz zabija dziaduńcia i zaczyna się ostrzał na Afroamerykanina... podbiega Scarlet, zabija jednego z żołnierzy, mówi że z taką celnością nigdy go nie trafią, po słowach czy bawi ich to (czy coś w tym stylu) żołnierze kiwają głowami że nie i BOOM!! kiwają sobie kiwają, tekstu scarlet przewinąć nie moge... bug :/ wcześniej nie miałem zadnych problemów z grą, gram na Viście, intel centrino duo T5800 , geforce 9300GS (laptop). Czy ktoś z Was wie może co powinienem uczynić aby móc dalej cieszyć się grą?? z góry dzieki wielkie :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Pirat czy oryginał?
Tomaszek
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: sob 22 maja, 2010 16:08
Kontakt:

Post autor: Tomaszek »

oryginał... o piracie to bym tematu nie zakładał. Gra nie moja tylko kolegi - on mówił że u niego wszystko śmigało cacy :/
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Spróbuj pobawić się z ustawieniami, względnie zobacz jakie masz sterowniki. Na XP potrzebne są K-Lite 1.77 bodaj, by gra w ogóle odpaliła, ale jak jest z Vistą to nie mam pojęcia.

W ostateczności możesz poprosić kogoś, by ten moment przeszedł. Mogę to być nawet ja, bo mam aktualnie FF VII na potrzeby prac nad opisami.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Sephiria pisze:Na XP potrzebne są K-Lite 1.77 bodaj
O ile wiem to K-Lite to kodeki Video dla odtwarzaczy filmów

Raczej będzie odpowiedni DirectX tu potrzebny jeśli chodzi o braki w oprogramowaniu, ale gdy by nie było, to gra by nie ruszyła wogóle, bo wtedy wyskakuje komunikat "brak komponentów DirectX" czy jakoś tak
Tomaszek pisze: żołnierze kiwają głowami że nie i BOOM!! kiwają sobie kiwają, tekstu scarlet przewinąć nie moge... bug wcześniej nie miałem zadnych problemów z grą, gram na Viście, intel centrino duo T5800 , geforce 9300GS (laptop). Czy ktoś z Was wie może co powinienem uczynić aby móc dalej cieszyć się grą?? z góry dzieki wielkie
spróbuj coś takiego:

wejdź do folderu gdzie zainstalowałeś grę i kliknij prawym klawiszem myszy na pliku z rozszerzeniem .EXE którym uruchamiasz grę.

teraz pojawionego się menu wybierasz "Właściwości".

pojawi się okno z właściwościami pliku która dla plików .exe powinno mieć 3 lub więcej zakładek, wybierasz zakładkę "Zgodność"

tutaj zanaczasz checkboxa (kwadracik na którym pojawi się v jak na niego klikniesz) z dopiskiem "Uruchom ten program w trybie zgodności z:"

po zaznaczeniu checkboxa uaktywni się Scrollbox (takie rozsuwane do wyboru z wieloma opcjami) i tu wybierasz "Windows 98 / Windows ME"

teraz klikasz "Zastosuj" i "OK"

teraz windows będzie uruchamiał grę symulując jej że pracuje w systemie win 98 lub Win ME, można tak odpali sporo starszych gier z którymi normalnie system Vista lub nawet XP miały problem wysterować

a jeśli nie pomoże to spróbuj ustawić Zgodność Windows XP, ilość opcji zależy od wersji i aktualek twojego systemu, wyczytałem w necie że jest jakaś łatka żeby ustawiać zgodność dla gier na Debiany, ale osobiście jeszcze nie widziałem takiej na oczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”