Problem z wywalaniem do systemu.

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Charism
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 11:27

Problem z wywalaniem do systemu.

Post autor: Charism »

Tak więc, z racji zaczęcia przeze mnie juz wakacji, chciałem sobie odświeżyć FFVIII. Instalka bez problemu (jedynie Yamaha mi wykazała, ze zainstaluje się jedynie pod Win95). Następnie Config. Nie wykrywa oczywiście mojej karty graficznej i pokazujeże 'fail' 8-bit Palleted Textures. No, ale nic to. Ustawiłem 640x480, render softwarowy, bo przy 'Primary Display Driver' innego wybrać nie mogę i odpalam. No i idzie. Filmiki bezbłędnie, Cłoud wyskakuje z pociągu, biegnie za Barretem, wychodzą Żołnierzyki. Zaczyna się walka i... praktycznie na samym jej początku w ciągu jakiejś sekundy gra zwalnia do zera, by potem wyłączyć się do Windows, bez żadnego błędu. Próbowałem 3 razy, za każdym razem w troszeczkę innym momencie zaczyna zwalniać, raz jak pasek akcji dochodził do końca, raz jak był w połowie, raz jak dopiero 'kamera' kręciła się nad polem walki. Potem próbowałem instalować patche do nVidi, bo a nuż coś to da. I dało. Miałem możliwość Hardwarowego renderingu, z tymże w czasie gry pojawiały się 'kolorowe obramowania kwadracików' (jak czytałem, jeden z częstych błędów, wiec sie nie przejąłem.). Ale i tak gra wywalała mi się w tym samym momencie. Po zaaplikowaniu moich starych save'ów gra chodzi, ale wyłącza się w taki sam sposób kiedy tylko próbuję przejść do innej lokacji. Nie próbowałem bawić się menu, ale szczerze mówiąc już mi się nie chce... Więc nie wiem czy wywala podczas siedzenia w menu, czy nie.

Moje dane techniczne to:

Win 2000,
FFVII oryginalny, sprowadzony z Anglii.
ATI Radeon 9200 VIVO EXCALIBUR
Dźwiękowa wbudowana
Pentium III 933Mhz


Nie wiem co jeszcze mogę napisać, wydaje mi się, że opisałem wszystko. Także liczę na pomoc... :)
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Jeśli chodzi o grafikę proponuję użyć Aali's OpenGl Driver(nie testowałem pod Win2000) lub patch w wersji 1.02.

Co do wysypów, korzystasz z cracków, modów czy jakichkolwiek patchy?

Ogólnie Windows 2000 ma problemy z FF7. Proponuję ruszyć z service pack 2(ponoć rekomendowany do ff7), odpalić w "Uruchom":

Kod: Zaznacz cały

regsvr32 %systemroot%\apppatch\slayerui.dll
Zainstalować Windows Application Compatibility Toolkit i w nim zaznaczyć dla dla ff7.exe:

'CheckWriteFileBuffer.dll'
'VirtualRegistry.dll'

Powinno pomóc.
This post is... hay definition.
Charism
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 11:27

Post autor: Charism »

Pomogło.! :D

Dzięki wielkie. :D Mam tylko pytanie jeszcze.... skąd Ty czerpiesz taką wiedzę.? :D Bo muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. :D
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Swego czasu sporo bawiłem się w modowanie FF7 i chcąc nie chcąc siedząc na forum czyta się różne tematy.
Poza tym sam walczyłem Compatibility Toolkitem z wieloma starszymi grami na różnych systemach.

I w sumie moja znajoma miała kiedyś podobne problemy ;]

Miłej zabawy.
This post is... hay definition.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”