Problem z FF na PC

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Mordred03
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 22 mar, 2010 17:51

Problem z FF na PC

Post autor: Mordred03 »

Rozpoczęłam sobie, już po raz któryś, rozgrywkę na PeCecie. Gra nie była reinstalowana, nie wspomagana po drodze żadnymi nowymi patchami, nie ruszana.
Do pewnego momentu wszystko szło dobrze, ale w końcu zauważyłam dziwnego buga: brak synchronizacji filmików z postaciami (np. retrospekcja w Nibelheim, urywanie się mostu - most spada, a Sephy i Cloud stoją nieporuszeni w powietrzu). No nic, nie przeszkadzało to specjalnie w grze (może poza lotniskiem w Junon, gdzie nie dało się użyć 'windy'), aż do pierwszego wejścia do Gold Saucer.
Na początku dał się znać brak muzyki w filmiku, ale to też można przeboleć. Ale muzyka nie odgrywa się w całej lokacji, a oprócz tego nijak nie można zjechać na dół - po ponownym wejściu do kolejki drzwi się zamykają, po czym nic więcej nie można zrobić...

Mam zainstalowany XP patch i Chocobo patch, gra w tej formie była przechodzona już kilka razy, bez problemów. Teraz przeinstalowałam grę i ponownie wypaliłam CD1, ale to nic nie dało. Google też milczą. Bardzo proszę o pomoc...

Edit: Olśnienie, przecież ja reinstalowałam kodeki. Czy to może być to i jaki ewentualnie kodek muszę wgrać?
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Tu nasuwa się standardowe pytanie: pirat czy oryginał?
Mordred03
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 22 mar, 2010 17:51

Post autor: Mordred03 »

Kopia zapasowa, mój oryginał zbyt porysowany jest do grania już, niestety.
Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

A to zmienia postać rzeczy. No więc jaką masz kartę graficzną? Gra bardzo nie lubi współpracować z GForce (w sumie to z żadną kartą nie działa dobrze bez patchy). Powinnaś zainstalować patcha pod konkretną kartę graficzną.
Mordred03
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 22 mar, 2010 17:51

Post autor: Mordred03 »

Problem rozwiązany, przeszukałam forum i zmieniłam kodeki na K-lite. Poszło bez patchów i działa bez zarzutu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”