FF VII HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Emeraldzik

Post autor: Emeraldzik »

Już wiem :D Trzeba mieć jak najbliżej do 7777hp, i mini na wroga żeby kosił do 7777hp!
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

zaraz będą płakać, że za bardzo pomocny jestem, ale i tak to dam, tylko w tagu.
wystarczy w googlach poszukać.

Kod: Zaznacz cały

http://www.ffonline.com/media/guides/ff7/ffvii_faq_lucky7.txt
PangoWielki

Post autor: PangoWielki »

Mam taki głupi problem w Fort Condor.
Gadam ze wszystkimi daje kolesiowi kasę bo prosi, a jak pyta czy jestem gotowy to mówię że tak i nic.
Kolo znowu się pyta czy nie mam kasy, a ja nie wiem co mam dalej robić.
Jak by mi ktoś mógł w skrócie powiedzieć o co chodzi to bym był wdzięczny.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

A porozmawiałeś z gościem siedzącym przy stoliku w Fort Kondor, jemu musisz powiedzieć że im pomorzesz przed rozpoczęciem bitwy. hmm... właśnie widze że na krypcie brakuje mi działu o Fort Kondor.


ten opis powstał wedłóg moich notatek, może byc niekompletny ale napewno jest poprawny, najlepiej przejrzyj sobie tylko wstęp, tam pisze jak rozpocząć bitwę. podejrzewam że to że gość pyta czy jesteś gotowy chodzi mu o dodawanie im pieniędzy, a jeśli nie pogadałeś z gościem przy stoliku to bitwa się nie rozpocznie.
Ostatnio zmieniony ndz 17 sie, 2008 12:31 przez andchaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

And - trzeba było najpierw zapytać o pozwolenie na link, ponieważ twoja strona jest o tej samej tematyce co Krypta (patrz Regulamin).

Wyjątkowo bez warna tym razem.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
mariusz973
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: pn 18 sie, 2008 14:32

Mam problem

Post autor: mariusz973 »

Witam , mam maly problem jestem na 1 plycie i wchodze na szczyt.Jednakze nie dostalem karty na 63 pietro i nie moge tam pootwierac drzwi.Zaznaczam ze haslo u goscia na 62 pietrze odgadlem za 1 razem ale dostalem od niego tylko klucz na 65 pietro i materie.Powinienem dostac jeszcze na 63 pietro ale nic z tego.Na pietro moge wejsc tylko nie moge otwierac drzwi. Prosze o pomoc
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

mariusz973 pisze:Witam , mam maly problem jestem na 1 plycie i wchodze na szczyt.Jednakze nie dostalem karty na 63 pietro i nie moge tam pootwierac drzwi.Zaznaczam ze haslo u goscia na 62 pietrze odgadlem za 1 razem ale dostalem od niego tylko klucz na 65 pietro i materie.Powinienem dostac jeszcze na 63 pietro ale nic z tego.Na pietro moge wejsc tylko nie moge otwierac drzwi. Prosze o pomoc
O__o'

Zacznij oglądać od ok. 32:43 ew. looknij też następną część... I na przyszłość staraj się pisać nieco bardziej zrozumiale.
PangoWielki

Post autor: PangoWielki »

Dzięki andchaos dzięki tobie ruszyłem dalej ale teraz mam inny problem .
Przeczytałem na www.k-ff.com w opisie przejścia, że po mieście Wutai trzeba popłynąć łodziom do chatki i potem do Gold Saucer .
Tam jest problem bo jak chce wejść do Gold Saucer to ląduje na pustyni i nie wiem jak przez nią przejść, w opisie nic o tym nie pisze, a ja się w kółko kręcę .
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

PangoWielki pisze:Tam jest problem bo jak chce wejść do Gold Saucer to ląduje na pustyni i nie wiem jak przez nią przejść, w opisie nic o tym nie pisze, a ja się w kółko kręcę .
A jak za 1. razem wchodziłeś do GS? Idź do North Corel -> wejdź do wagonika -> i już jesteś w GS...

Simple enough? :)
Sephi pisze:Pierwsze prawo Sephirii: Im bardziej dokładne opisy, tym prostsze pytania ludzie zadają
Drugie prawo Sephirii: Im więcej komuś pomagasz, tym częściej przychodzi z coraz prostszymi problemami
Coś w tym jest... ;)
mariusz973
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: pn 18 sie, 2008 14:32

Post autor: mariusz973 »

Dzieki Kwazi za podpowiedz.Nastepnym razem postaram sie bardziej:) Pozdrawiam
murbaspl

Post autor: murbaspl »

Dziękuję za piękne opisanie sposobu ubicia Weapon'ów mam jednak jedno zastrzeżenie i jednocześnie pytanie!
Przy nawalaniu Ruby'ego (ten z pustyni) nie ma żadnego problemu z rzuceniem KOTR do spółki z W-Summon, ale zaraz przed finiszem próbując ożywić towarzyszy rzucając za pomocą W-Summon nie mogę rzucić jednocześnie najpierw Phoenix'a, a potem KOTR. Nie podświetla mi się KOTR.
Myślałem, że problem tkwi w małej ilości MP, ale przed rzuceniem tego zestawu walnąłem sobie eter i miałem 599MP co bezproblemowo powinno wystarczyć (razem te Summony biorą 430MP).
Co jest trąfem?
Dodam, że rozwalenie Ruby z tym opisem to pryszcz, ale w pojedynkę!
Przy próbie ożywienia towarzyszy nie mogę rzucić KOTR jako 2 Summona!
Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Może zużyłeś już materię KotR :roll:
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
murbaspl

Post autor: murbaspl »

Dzięki CoD.
Myślę, że utrafiłeś w sedno.
Mam KOTR tylko 2 poziomu i się po prostu wyczerpuje po podwójnym rzuceniu W-Summonem.
Idę masterować KOTR:-).
Jeszcze jedno pytanko.
Próbuje pozyskać 4 Limit Tify u niej w domu, ale zawsze wypadają mi jej oszczędności zamiast Limitu. Zawsze dopiero za 3 razem załapuje odegrane przeze mnie nuty i klops.
Na 20 prób w różnych momentach gry wypada mi zawsze 1 Gil.
Ktoś zna odpowiedź?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

murbaspl pisze:Próbuje pozyskać 4 Limit Tify u niej w domu, ale zawsze wypadają mi jej oszczędności zamiast Limitu. Zawsze dopiero za 3 razem załapuje odegrane przeze mnie nuty i klops.
Na 20 prób w różnych momentach gry wypada mi zawsze 1 Gil.
Ktoś zna odpowiedź?
1) Nie spełniasz któregoś z wymogów:
- Tifa w drużynie
- możliwość zdobycia na 2 CD po powrocie Clouda
- POPRAWNE granie
- granie na pianinie w domu Tify a nie w Shinra Mansion jak mają w zwyczaju niektórzy
murbaspl

Post autor: murbaspl »

Właśnie o to chodzi,że:
- mam Tife w drużynie i Clouda oczywiście
- próbuję to zrobić na 3 CD (podobno nie ma znaczenia po 2 CD)
- gram w/g wskazówek z Forum: x, trójkąt, R1+kwadrat, o, kwadrat, R1+trójkąt, R1+x
- gram oczywiście na pianinie u Tify
Nie wiem co więcej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”