FF VII HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

A czy przy kontuarze siedzi Reno i Rude? Po podejściu i zagadaniu powinna wywiązać się dyskusja podczas której do baru wpadnie Elena i się z nimi pokłóci, a oni ją i drużynę oleją. Bo jeżeli ich tam nie ma... to jest tylko jedno wyjście - nie zdobyłeś Yuffie do tej pory i cały quest nie może się rozegrać, bo nie ma komu ukraść materii. A w to nie wierzę...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
matix24
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 14:46

Post autor: matix24 »

Nikogo tam nie ma oprócz barmana i tego gościa który siedzi przy ladzie. Ją teoretycznie zwerbowałem ale na pasku z obrazami postaci PHS nie ma.
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

matix24 pisze:na pasku z obrazami postaci PHS nie ma.
Jeśli nie miałeś jej w PHS przed wizytą na kontynencie(wyspie) Wutai, to nie zdobyłeś Yufie. Prawdopodobnie po walce z nią chciałeś się zapisać przy pobliskim krysztale, albo udzieliłeś nieprawidłowych odpowiedzi. Jeśli zniknęła ci w Wutai to prawidłowo. Przede wszystkim, czy będąc we wsi masz materię?
Ostatnio zmieniony czw 30 kwie, 2009 08:41 przez AUDION, łącznie zmieniany 1 raz.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

matix24 pisze:Nikogo tam nie ma oprócz barmana i tego gościa który siedzi przy ladzie. Ją teoretycznie zwerbowałem ale na pasku z obrazami postaci PHS nie ma.
Jezus Maria i wszyscy Święci, Lucyfer i demony Gehenny do tego... -_-"

Jeżeli jej nie masz, to tak jak mówi AUDION, najprawdopodobniej udzieliłeś złych odpowiedzi podczas rekrutacji lub użyłeś save point'a podczas scenki po walce z nią. Co oznacza że nie zrekrutowałeś. W opisie wyraźnie pisze, że jeżeli ją masz, to będziesz okradziony z materii po wejściu na kontynent Wutai.

Ok, nie masz jej - wsiadaj do Tiny Bronco i zapitalaj do najbliższego lasu. Walcz tak długo aż ją spotkasz. Wtedy zajrzyj tutaj - http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=21#Yuffie. Tam jest napisane co i jak żeby ją zdobyć na pewno. Przecież dawałem Ci linka do tej strony z questami odpowiadając na pytanie o ulotkach... Czy aż tak trudno jest w ogóle kliknąć na link i zobaczyć co w nim ogólnie jest? Przeczytać opis ze zrozumieniem? Jeżeli postaci nie ma w PHS to jest w drużynie nie ma...

Jak Major mi świadkiem - przypomniał mi się Final Fantasy...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Ayula91

Post autor: Ayula91 »

czesc nie wiem czy juz bylo nie moge znalezc zastanawia mnie czy gosciu ten od ktorego dostajemy underwater materie daje nam komplet master materii przed zdobyciem ich u bugenhagena i zlotego chocoba przed wychodowaniem na wlasnosc zlotego, czy poprostu dubluje nam to co zdobylismy? jestem po zdobyciu dodatkow i nie wiem czy bez zdobycia tez dostalabym od niego prezenty ^^
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Gold Chocobo - Musisz mieć wolny box na farmie
Master materia - dostajesz po 1 bez względu na to, czy masz te od Bugenhagena
Fabien
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: sob 16 maja, 2009 15:14

Post autor: Fabien »

Witam,

Nie wiem czy dana rzecz/problem byla juz poruszana na ramach forum, bynajmniej nie moglem podobnego watku znalesc. Mianowicie, Tifia byla wyposazona w Premium Heart, na levelach 58, 59 ladnie stukala po 3000 - 4000 w momencie gdy przeskoczyla 60/61 level jej hit attack wynosi okolo 120 - 150 hp ? Czy ktos spotkal sie juz z podobna sytuacja ? Napomne tylko ze zdjecie materii nic nie daje, jedynie zmiana broni na np. God's Hand wtedy przelicznik dmg jest ok. Natomiast na Premium Heart ciagle taki niski, czyzby to jakis bug ?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

To żaden bug - Tifa z tą bronią zadaje obrażenia zależne od stanu zapełnienia swojego paska Limit Break. Pusty - ok. 150 HP, prawie Limit - 9999.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Fabien
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: sob 16 maja, 2009 15:14

Post autor: Fabien »

Faktycznie, zapomnialem o jej wlasciwosciach.

Pozdrawiam
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

Jak wygląda Jersey? Ten z ES "????"
Awatar użytkownika
zl64c
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: czw 05 mar, 2009 18:25

Post autor: zl64c »

taka panienka(?) na wachadle - nozu.
breakcore brain!~
http://www.lastfm.pl/user/zl64c Klik!
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

aaa dzięki
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

jersey to taka waga, spotkac to to chyba graniczy z cudem, sam gralem 3x te gre i nie widzialem..
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nie, nie jest tak trudno, w Shinra Mansion na parterze i piętrze co chwilka można się na to stworzonko natknąć. A i po lądowaniu w Midgar podczas akcji na Sister Ray jest też do spotkania.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Xellos
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 09:02

Post autor: Xellos »

Na Finalkowej Wiki znalazłem taki oto zapis:
"To earn new level of limit breaks really fast, go to the Midgar Area with the Enemy Skill Materia equipped and wait until an enemy called Custom Sweeper appears and uses Matra Magic. Then go to the Junon Grasslands and wait until the enemy Capparwire appears (they usually appear 2-5 at a time) and use Matra Magic until you get a new limit level and then switch it between characters."

Może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasdadzie to działa? Bo ogólny sens wykonania łapię XD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”