FF VII HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

anem190 pisze:Czy kiedy wejdę do NORTHERN CAVE to da się z niej wyjść
Tak.
anem190 pisze:A drugie pytanie to raczej nie pytanie a skarga poniewarz po jakichś 20 - 40 próbach nie udało mi się uzyskać zielonego ani niebieskiego chocobo . I uprzejmię proszę moderatorów i Administratorów aby mi nie pisali że w poradniku jest wzmiankowanie że inni użytkownicy też się skarżyli , że nie mogli uzyskać " egzotycznych " odmian chocobo , bo ja to czytałem .
Bywa, też nad tym długo siedziałem.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
piotrek1005
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 16:34

Post autor: piotrek1005 »

Mam problem na drugiej płycie chciałem zdobyć big guard(wiem że mogłem wcześniej) 20 razy rzuciłem manipulate na to jajko i nic, nie da się go przejąć.
Zrobiłem sense i wiedziałem ile ma healtha -zostawiłem mu 98 hp i nadal nie da się przejąć może coś muszę jeszcze zrobić?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Mechaniczne jajo to Granghalan, a nie Beach Plug. Beach Plugs, jak sama nazwa wskazuje, grasują na plaży = na mapie świata trzymać się plaży i w random Battle pojawią się potwory z ryjem o czterech mackach, które zawsze występują co najmniej w parze. To są właśnie Beach Plugs.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
piotrek1005
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 16:34

Post autor: piotrek1005 »

Dzięki shephira ale mam jeszcze jedno pytanie apropo cursed rings będę ludzie cytował: "Pierścień jest wspaniały, nieprawdopodobnie zwiększa wszystkie statystyki, ale ma jedną poważną wadę - podczas bitwy posiadacz pierścienia ma rzucony na siebie czar Death Sentence, który sprawia, że po 60 sekundach postać ginie. Można zneutralizować ten efekt, rzucając podczas bitwy Enemy Skill Death Force lub zakładając kombinację materii Added Effect i Destruct albo Odin." zrobiłem kombinacje added effect z destruct ale odliczanie i tak jest i jak się skończy to postać umiera więc co mam jeszcze zrobić?(jakby co to te wypustki są połączone żeby nie było później)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

piotrek1005 pisze:zrobiłem kombinacje added effect z destruct ale odliczanie i tak jest i jak się skończy to postać umiera więc co mam jeszcze zrobić?
Zdobądź Enemy Skill Death Force, do wyciągnięcia z wielkiego żółwia Adamantaimai obok miasteczka Wutai. Chroni przed wszystkimi zaklęciami powodującymi Death - rzucasz go na postać mającą Cursed Ring i już po odliczaniu nie zginie.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Pizzapaj
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: czw 09 kwie, 2009 08:42

Post autor: Pizzapaj »

Mam pytanie odnośnie enemy skilla ????. Został mi on ostatni do "złapania" lecz przegapiłem okazję na 2 CD w Midgarze. Jerseye w shinra mansion mają strasznie niewielki spawnrate (wyczytałem, że 1/12), a podczas specjalnej walki w Gold Saucer w momencie gdy behemoth użył tego skilla na cloudzie nie został on (skill) zapamiętany. Czy jest jakaś trzecia opcja?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Nie - Jerseys do skutku.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Pizzapaj
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: czw 09 kwie, 2009 08:42

Post autor: Pizzapaj »

Miałem już zrezygnować, ale powiedziałem sobie jeszcze pół godzinki prób i... proszę :)

Obrazek
matix24
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 14:46

Post autor: matix24 »

Mam problem z przejściem Wutai. Robię wszystko tak jak rozumie słowa zapisane w opisie przejścia gry na stronie głównej ale: jak mam wykurzyć Yuffie ? Gdzie są ulotki? O co chodzi z tym ukrytym za parawanem w pierwszym domu?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

matix24 pisze:jak mam wykurzyć Yuffie ?
Podejdź do tego dzbana i wciśnij przycisk akcji.
matix24 pisze:Gdzie są ulotki?
http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=21#Tutles_Paradise
matix24 pisze:O co chodzi z tym ukrytym za parawanem w pierwszym domu?
Tam jest Yuffie ukryta - pierwsze miejsce gdzie ją znajdziesz w Wutai. Podejdź i... wciśnij przycisk akcji.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
matix24
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 14:46

Post autor: matix24 »

Problem w tym że ani w tym pierwszym domu nikogo nie znajduje ani w tym dzbanie przed barem. Kombinuje i nic z tego. Może kilka słów więcej gdzie, co i jak?
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

W opisie nie ma nic o wizycie w domu Yufie(ten po prawej w lokacji z pagodą), nie wiem czy jest ona konieczna, by zrobić te quest, ale nie zaszkodzi zobaczyć. Wutai wielkie nie jest, a punktów kluczowych też nie za wiele, chodź sprawdzaj po kolei. Jeśli pojawi się w danym miejscu Yufie, to idź sprawdź kolejne miejsce, wielki opis nie jest do tego potrzebny i nie zapomnij przy parawanie i dzbanie skorzystać z przycisku akcji (jak zresztą napisał Gveir).
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
matix24
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 14:46

Post autor: matix24 »

Wchodzę do miasta, pierwszy dom po prawej (z małą dziewczynką i dziadkiem)-> sprawdzam -> NIC ani NIKOGO NIE MA PORÓCZ NICH(kombinuje oczywiście większością klawiszy w tym akcji). Dzban który stoi przed barem -> kombinuje z wszystkch stron -> NIC. Mam jeszcze jeden problem: ta skrzynka w sklepie z materią. Stoi przez nią istota która tylko powtarza że nie posiadają materi i nie mogę otworzyć tej skrzynki. Wielokrotnie wychodziłem i wchodziłem i nawet też wiele razy z całego miasta -> NIC. Proszę o więcej porad...
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Nic nie piszesz o rozmowie z "Turkami" w barze, a to konieczne. Jak już porozmawiasz to pozwiedzaj te miejsca, a problem sam się rozwiąże. Swoją drogą trochę własnej inwencji, to naprawdę nie jest nic skomplikowanego. Nie pamiętam bym kiedyś korzystał z poradnika, a pamięć u mnie krótka :) .
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
matix24
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 14:46

Post autor: matix24 »

Chodzi o ten bar przed którym stoi ten dzban w którym ma się ukryć Yuffie? Jeśli tak to rozmawiałem i mówił tylko coś o bogu wody i była tam tylko jedna osoba siedząca przed barem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”