FF VII HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Lek na crashe w gold saucer i cosmo canyon by dziugo:
dziugo pisze:Ok... how to use it? First of all, download it here:

Link to gypt

...and run it. You'll see something like this:
Obrazek

You can forget about that proggy for a while. Run FF7 and load your save-game. Play as normal as you can :P When you get to this point:
Obrazek
(if you don't see this image, it's Cloud and Aeris in the GhostHotelRoom just before the date)

You have to press [size=18px]Ctrl+Shift+F11[/size].


Obrazek
You *should* hear a Beep coming from your Speakers (if your OS is configured to play those :P).

Again, play normally as before. After the GreatPlay, when your Date normally suggests a gondola ride, you should see something like this:
Obrazek
(this is kinda cool, that FF7 just handles this instead of hanging up)

As Aeris says...
Obrazek

...press [size=18px]Ctrl+Shift+F12[/size] and the gypt should stop. You should also hear a Beep again:

Obrazek

gypt is inactive. Save as soon as possible and restart FF7 (you can close gypt now).

[size=18px]Tutorial - Part2[/size]

This part of tutorial will cover the usage of the program without using the shortcuts (Ctrl+Shift+F11 and Ctrl+Shift+F12).

Download the program (link above) and run it:
Obrazek

Launch the FF7. Now Alt-Tab from the game, press the "Refresh" button, and you should see something like this:
Obrazek

If the "Previous Window" and/or "Next Window" buttons are active, it means, that you run more than one instance of FF7. Use these buttons to choose the correct FF7-Window:
Obrazek

When you're sure, that this is the correct window, press the "Guard" button.
Obrazek
It caption will change to "Stop" (could be seen above). To stop the guarding, press that button again.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
wewa
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 10:41

Post autor: wewa »

shit! :evil:
no nie da sie ni w cholerę!
nooo to jeszcze raz prosze bardzo o sava jeśli mozna na qqqwww111222@gazeta.pl
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Ze tez ludziom sie chce grac w ta PCtowa wersje.. skoluj sobie emulator i wersje na playstation = brak problemow, lepsza grafa bo dopalana filtrami..
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

A widział pan FF7 po hi-res patch + fsaa x4 albo 8? Zero ząbków w geometrii, zero problemów/przenikania poligonów, fakt faktem sprite'y ząbkowane, ale to nie problem. Ktoś pracował nad fraktalną interpolacją, ale nie pamiętam kto i jak to wyszło.
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Emu raczej robi wiecej niz podbijanie rozdzialki i aa. :) A ta interpolacja nie mam pojecia co to. :P
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Wiem, wiem. Zaskoczyło mnie jakie cuda działa z grami odpowiedni plugin dla epsxe. Shader, screen filtering, skalowanie tekstur i geometrii jest poprostu imponujące. Aż czasem myślę, że fajnie by było jakby złamali w końcu PS3. Homebrew emulacja PSX'a by była na tym samym poziomie. Bez ząbkowanego paskudztwa jak teraz.
Wyjaśniłem się tylko niejasno, że FF7pc z paroma patchami w porównaniu do wersji bez nich robi ogromną różnicę.
This post is... hay definition.
SLP555
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 08 sty, 2009 17:38

Post autor: SLP555 »

Witam....mam owy problem....jestem przy mieście WUTAI ale nie mam Yuffie. Wróciłem do tych lasów ale nie mogę jej znaleźć już dość długo....wiec nie wiem...szukać dalej czy mam rozumieć ze już jej nie mogę mieć? Czy w ogóle jest możliwe przejście gry bez niej?
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

SLP555 pisze:szukać dalej czy mam rozumieć ze już jej nie mogę mieć
Z tego co pamiętam to Yuffie można mieć zawsze. Widać po prostu miałeś pecha że jej nie znalazłeś.
SLP555 pisze:Czy w ogóle jest możliwe przejście gry bez niej?
Yuffie ani Vincent nie są konieczni do ukończenia gry.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Próbuj szukać w lasach między Yunon a Fort Condor, tam ją zawsze zgarniałem z przyzwyczajenia. Jednak Mystery Ninja będzie cię dopadać dość często w lasach tak więc na pewno w końcu ją znajdziesz.
Z tego co mi się wydaje(mogę się mylić) jest opcjonalną postacią, tak jak Vincent. Ale jest dość solidnym złodziejem i morpherem więc warto mieć.
SLP555
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 08 sty, 2009 17:38

Post autor: SLP555 »

no ok dzieki....a wiec jeśli nie jest potrzebna do przejścia....to czy ktoś umie mi wytłumaczyć jak przejść ten moment w mieście wutai....bo nic w nim mi nie idzie :(...a z tego co czytałem w opisie to ona tam sporo robi a raczej plącze jak np kradzież materii, czy to nie sa momenty kluczowe;>??
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

To opcjonalny quest. Jeżeli nie masz Yuffie w drużynie, po prostu nic się nie stanie. Ale główny wątek możesz przejść. Zauważyłeś, że Yuffie i Vincent nie pojawiają się w żadnej cutscence?
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
SLP555
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 08 sty, 2009 17:38

Post autor: SLP555 »

mhm....no ok czyli ona mi nie jest potrzebna...a wiec co z tym miasteczkiem wutai? mam je pominąć czy mam robić wszystko jak pisze;>?? bo tam sporo się dzieje właśnie za pośrednictwem Yuffie której nie posiadam i mam dość szukania jej bo już godzinę się przemęczyłem w tych lasach
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

SLP555 pisze:bo tam sporo się dzieje właśnie za pośrednictwem Yuffie
Jeżeli nie będzie jej w drużynie to motywu z nią również. Warto jednak mieć Yuffie w drużynie, ponieważ to dosyć śmieszna i przydatna postać.
SLP555
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 08 sty, 2009 17:38

Post autor: SLP555 »

przepraszam ze tak mecze :D ale cholera mnie zaraz strzeli :neutral: tkwię w tym mieście Wutai gadam z tymi gostkami czytam te notatki ale nic nie wychodzi:/ ktoś mi wytłumaczy co mam zrobić? bo jak nie mam Yuffie to wszystko się zmienia.....myślałem ze tez można pominąć to miasto i szukałem tego domku samotnego i tez nic:| proszę o pomoc :roll:
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

Jeżeli tam wejdziesz z Yuffie w drużynie to zaczniesz sub questa :roll:
http://k-ff.com/

Ten samotny domek jest na południe od Gold Saucer moim zdaniem nie da się go przegapić -.-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”