FF VII HELP: problem z przejściem/zdobyciem

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Konsola2 pisze:Mam też pytanie odnośnie Ribbon'a. Trzeba zmorph'ować Master Tonberrego z Northern Crater. Chodzi o jakiś konkretny spot, czy można chodzić w kółko w pierwszej lokacji?
Master Tonnberry nie występuje wszędzie - najłatwiej natknąć się na niego w zalanej wodą lokacji, gdzie ochoczo pojawiają się też Magic Pot'y.

I nie pisz co chwila nowego pytania bo się nam czat robi >.>' Masz jakiś problem - pisz wszystko od razu... Bo jak nie przyjdzie Go i Cię zje! :500:
Konsola2
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008 18:52

Post autor: Konsola2 »

Zawsze piszę w jednym poście wszystkie pytania jakie mam, ale to chyba logiczne, że po czyjejś odpowiedzi mogą powstać nowe.

Dziękuję za odpowiedź w sprawie Ribbon'a.

Już na początku wiedziałem, że będą problemy odnośnie Chocobosów i są.

Otóż po skrzyżowaniu Wonderful Chocobo Female klasy S, z Great Chocobo Male klasy A i dodaniu Carob Nut cały czas otrzymuję żółtego Chocobosa.
Zrobiłem już po 10 prób [+10 z odwrotną kolejnością, nie wiem czemu] i zawsze wychodzi żółty.

Wie ktoś może o co chodzi?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Konsola2 pisze: Wie ktoś może o co chodzi?
Pech. Próbuj do skutku... Łatwiej wyjdzie kolorowy z dwóch klas "S" ale zakładam, że Great nie dajesz rady doń doprowadzić...

Szybciej idzie wyhodować kolorowego metodą Chocobo Serge's (Great Rocket Town + Good Midel), ale wymaga to większych nakładów finansowych (jeden Chocobo więcej do wykarmienia...).

Ten problem był ponad 100x poruszany w tym dziale... :roll: Wystarczy poszukać (tu lub w archiwum).
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Konsola2 pisze: Otóż po skrzyżowaniu Wonderful Chocobo Female klasy S, z Great Chocobo Male klasy A i dodaniu Carob Nut cały czas otrzymuję żółtego Chocobosa.
Zrobiłem już po 10 prób [+10 z odwrotną kolejnością, nie wiem czemu] i zawsze wychodzi żółty.

Wie ktoś może o co chodzi?
Radzę krzyżować Good i Great. Z takiej krzyżówki nawet bez wyścigów daje się łatwo uzyskać zielonego lub niebieskiego. Oczywiście można próbować innych kombinacji, ale efekt będzie mizerny. Kiedyś udało mi się wychodować złotego chocobo z samych Wonderful, ale zajęło to z dobre 50 pokoleń (jeśli nie więcej), nie jest to pasjonujące zajęcie.
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

Wonderful nie nadaje się na "kolorowe" Chocobo, tylko na złote. Skrzyżuj great + great, albo great + good (klasa A jest w porządku).

Jest szansa na zielonego lub niebieskiego.

Jeśli chcesz złotego to ten twój wonderful + czarny.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Sid Demset pisze:Wonderful nie nadaje się na "kolorowe" Chocobo,
:roll: NADAJE się - tylko potrzeba dłużej się męczyć z krzyżowaniem. Ponadto kolorowe dzieci po takiej parze ( :lol: ) mają lepsze staty niż te z kombinacji Good + Great... Osobiście zawsze wybieram metodę Wonderfull + Great i ZAWSZE jakoś dochodzę do złotego.

Reasumując - cierpliwość najważniejsza _^_ 10 prób to pikuś - jak za 100 razem nie wyjdzie można się zacząć martwić :>
Konsola2
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008 18:52

Post autor: Konsola2 »

Istny dramat z tymi Chocobosami.

Skminiłem już Good i Great, okazało się to bardzo dobrym pomysłem, bo od kopa wyszedł zielony, a nie jak od 2 dni żółty, ale oczywiście znowu musi być coś nie tak.
Od dokładnie 23 prób, cały czas wychodzi "chłopak".

Czy Chocobos A + B = C czy powiedzmy "X"?

Chodzi mi o to, czy z dwóch Chocobosów ZAWSZE wychodzi np. ten sam kolor, ale inna płeć, albo na odwrót?

Drugie pytanie. Polując na te Chocobosy łatwo się domyśleć ile już walk stoczyłem. Pojawiały mi się komunikaty o lvl up'ie jakiejś Materii. Zajrzałem do Menu i zobaczyłem, że parę w ogóle mi nie nabija AP. Speed Plus, Time, Enemy Lure i parę innych.
Ocb?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Drugie pytanie. Polując na te Chocobosy łatwo się domyśleć ile już walk stoczyłem. Pojawiały mi się komunikaty o lvl up'ie jakiejś Materii. Zajrzałem do Menu i zobaczyłem, że parę w ogóle mi nie nabija AP. Speed Plus, Time, Enemy Lure i parę innych.
Ocb?
1) Materie są na Master
2) Materie są w Broni/Zbroi, która ma zerowy przyrost AP :roll:
Konsola2 pisze:Chodzi mi o to, czy z dwóch Chocobosów ZAWSZE wychodzi np. ten sam kolor, ale inna płeć, albo na odwrót?
Wszystko to kwestia PRZYPADKU? :roll: Ile razy można to powtarzać - PRÓBUJ DO SKUTKU jak nie wyjdzie 100x - próbuj kolejne 100 ... 23 próby - tez mi coś...

Od 2 ston zadajesz te same pytania - powiązane z Chocobo - a WSZYSTKO co potrzebne jest w poradniku >.<' Odrobiny samodzielności na miłość boską! >.>'
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Konsola2 pisze:Od dokładnie 23 prób, cały czas wychodzi "chłopak".
ewentualnie spróbuj zmieniać sekwencję wyboru np. najpierw samiec a potem samica z pary, a potem odwrotnie (samiec samica)
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Mam pytanie:jak zdobyć czwarty limit vincenta i jego najlepszą broń?Pogadałem z Lucrecią, przyszedłem do jaskini drugi raz(z Vincentem w drużynie) i...NIC! Plz help.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=7#Vincent - wróć na 3 CD lub powalcz nieco i dopiero wtedy wróć do jaskini...
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

A w jaki sposób dokładnie powinienem go zdobyć?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Podchodzisz do miejsca gdzie za 1. razem była Lucercia i dusisz przycisk OK -> broń i limit powinny być w tym miejscu -> jak nie ma to wyjdź powalcz trochę wróć spróbować ponownie... :roll:

Chyba jaśniej nie można...
stiq

Post autor: stiq »

Mam dosyć głupi problem, ponieważ grałem w Finala VII około 10 lat temu i teraz chciałem sobie powrócić. No ale... Naprawdę głupi problem: nie mogę zdobyć limitu nawet 2 poziomu, a już jestem w połowie 2 płyty i mam prawie 70lv. Coś musie być nie tak. Nie wiem, może zupełnie robię coś źle. byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi to opisał.
A tak wogóle to fajnie jest poznać więcej szczegółów fabuły siódemki, bo jednak kiedyś angielskiego się tak nie znało:D
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

1) Sprawdź zakładkę Limit w Menu - może już coś masz a nie przestawiłeś?
2) Zabijaj jak najwięcej wrogów a Limity 2-1 i 3-1 same wskoczą (zalecany lasek na zachód od Niebelheim i 6 grzybów w nim występujących)
3) Używaj Limitów 1-1, 2-1 i 3-1 aż pojawią się 1-2, 2-2 i 3-2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”