[FF7 ePSXe] KTO MI PRZEJDZIE FRAGMENT NA 2-GIM DYSKU?

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

rizoo000

[FF7 ePSXe] KTO MI PRZEJDZIE FRAGMENT NA 2-GIM DYSKU?

Post autor: rizoo000 »

Witam!
Mam problem z Final Fantasy 7 PSX (wersja ENG PAL, gram przez ePSXe).
Mianowicie na 2-gim dysku, kiedy dziadek Red'a uruchamia mechanizm w Forgetten Capital po filmiku jak ten kryształ na środku placu zalewa woda ekran robi się czarny i nic nie widać. Próbowałem przechodzić ten moment wiele razy i za każdym razem to samo.

W tym wypadku mam taką prośbę, żeby ktoś przeszedł mi ten krótki moment i zapisał grę tuż po.
Podaje link do pliku karty pamięci (do emulatora ePSXe): http://www.speedyshare.com/624445593.html

Po przejściu tego momentu zapiście grę na tej karcie (memorka_01.mcr) i wrzućcie na speedyshare.

Zależy mi na szybkości, bo chciałbym jak najszybciej sobie pograć. Z góry dzięki :D
Sefiro

Post autor: Sefiro »

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

A wystarczyło przełączyć renderowanie na programowe i już by nie było problemów w tej scence ;] To samo w wypadku kilku innych takich zaciachów. Co zadziwiające, objawia się to zarówno w oryginale na PC jak i w wersji emulowanej z PSX.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

eee tam, myślałem że najbardziej zbugowana scena to w laboratorium cosmo canyon, a jednak są sceny pc/psx tak samo kulawe.

Rada na przyszłość - ściągnij p.e.op.s soft driver - jest to driver który(jak nazwa wskazuje...) używa tylko procesora do grania, na tym wszystko da się przejść, tylko grafika jak na psx - co na monitorach przystosowanych do innej grafiki, nie za ładnie wygląda.
rizoo000

Post autor: rizoo000 »

Dzięki wielkie :grin:

PS. Dobre to forum :D

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 13:44 ]
Eeee jest pewien problemik z tym save-em. Jak próbuje go załadować do wyskakuje mi komunikat, że save jest uszkodzony :x

Sefiro, możesz wrzucić go jeszcze raz? Albo może dorzuć savestaty z ePSXe plizzzz :wink:
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Przełączyć renderowanie na programowe? Nie jestem orłem jeżeli chodzi o emulację. Sorki, że nie rozumiem o co chodzi, ale czy moglibyście mi powiedzieć jakie opcje w emulatorze mam przestawić? Z góry dzięki.
Isary2

Post autor: Isary2 »

Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Grrrr....Ktoś mi w końcu pomoże? Naprawdę muszę się nauczyć tych wszystkich opcji emulacji, a nadal nie mam jak!
Awatar użytkownika
IceRaven
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pn 14 gru, 2009 11:49

Post autor: IceRaven »

Ja mam ten sam problem, woda zalewa kryształ, chce do niego podejść, muzyka się zacina i czarny ekran.Gram na PSX. Próbowałem to przechodzić kilka razy i cały czas to samo.
Próbować aż do skutku? Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
tCrw.Cobryn
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: pn 05 kwie, 2010 22:28

Post autor: tCrw.Cobryn »

Witam ma ktoś save lub może mi przejść moment w grze podczas gdy rakieta zderzyła się z meteorytem i potrzebna jest Huge Materia Zero Behamut ,gdyż nie udało mi się jej zdobyć podczas zgadywania kombinacji wraz z cidem a także nie moge jej wykopać w bone village
To link do mojego sava : http://www.sendspace.pl/file/d62fd306fd181d6a115b840
Prosze o pomoc!
ratini

Post autor: ratini »

Ja również proszę o przejście tego fragmentu

http://chomikuj.pl/ratini/Final+Fantasy/epsxe000.mcr
Ayusiek
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 14:40

Post autor: Ayusiek »

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, nie chciałam zakładać nowego tematu ponieważ tytuł tego pasuje do mojego problemu. ^^
Gram na emulatorze epsxe, gra zawiesza mi się podczas ataku Sapphire Weapon'a na Junon na początku drugiej płyty, dokładnie po tym, jak Heidegger rozkazuje uruchomić big cannon. (przeszukując różne fora i czytając problemy ludzi nie natrafiłam na nikogo z podobnym problemem akurat w tym momencie).Wcześniej w żadnym miejscu nie miałam problemu z tą grą...
Myślałam że to kwestia tego, że w tym momencie będzie filmik, próbowałam więc pozmieniać opcje graficzne w emulatorze na wiele sposobów, nie dało to jednak efektu.
Nie przyniosła go również próba przejścia tego momentu na komputerze brata, ani przejście na innym obrazie płyty.

Zaczyna mi brakować już pomysłów na poradzenie sobie z tym problemem, może Wy coś doradzicie? Może ktoś zechciałby spróbować przejść mi ten moment?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

A oryginały się ma?
Ayusiek
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 14:40

Post autor: Ayusiek »

Stary orginał kurzy się na półeczce, bo jest w języku niemieckim (nazwy materii na pół ekranu i niewiadomo do czego co służy, nie rozumiesz gdzie iść i co robić - nie da się grac, zresztą żadna przyjemność xP) Poza tym nie mam już playstation. ^^" Dlatego jako że dorosłam wreszcie do tej gry, chciałam ją przejść jak człowiek w normalnym języku, więc ściągnęłam i o to jestem tu z moim problemem.
Próbuję jeszcze innego emulatora, zobaczę czy da jakiś efekt...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Ayusiek pisze:o jest w języku niemieckim (nazwy materii na pół ekranu i niewiadomo do czego co służy, nie rozumiesz gdzie iść i co robić
Mój pierwszy oryginał FF VII też był w niemieckim i jakoś nie przypominam sobie nazw materii na pół ekranu :P, ale niech Ci będzie.
Ayusiek pisze:Dlatego jako że dorosłam wreszcie do tej gry, chciałam ją przejść jak człowiek w normalnym języku, więc ściągnęłam i o to jestem tu z moim problemem.
Lepiej uprzedzę Go, zanim warna dostaniesz. Można to zaliczyć jako posiadanie oryginału, patrząc na to jak Blizzard dba o swoich klientów. Mianowicie: rejestrujesz oryginał gry, w zamian masz dostęp do każdej możliwej wersji językowej gry. Sama nie omieszkałam z tego skorzystać, więć zarejestrowałam D2 LOD PL i ściągnęłam z oficjalnego serwera na koncie Battlenet wersję Eng BG (o niebo lepszą od polskiego chłamu). Potraktujmy twój przypadek podobnie.

Prawdopodobnie twój problem wynbika z buga image'u, względnie niekompatybilności na styku emulator/gra lub gra/konfiguracja. Spróbuj pobawić się ustawieniami. Jeżeli zmiana emulatora/ustawień nic nie da, bęziesz musiała albo to przejść na czyjejś konsoli lub ktoś z emulatorem Ci to zrobi. Ja mam wersję PC, więcna nic Ci się zdam.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”