[FF7 ePSXe] KTO MI PRZEJDZIE FRAGMENT NA 2-GIM DYSKU?

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Miałem ten sam problem na moim oryginale. Parę lat temu, kiedy jeszcze miałem konsolę PSX (teraz mam PS2). Próbowałem skopiować drugą płytkę, ale nie pomogło. Pomogło włożenie CD1, wtedy filmik ruszył, ale to nie był atak Weapona na Junon, tylko zawalanie się filara w Midgar. Akcja po tym filmiku ruszyła normalnie, ale niedaleko po przejściu gry sprzedałem konsolę ze wszystkimi grami i parę lat później kupiłem PS2 i nowy oryginał FF7. Teraz gram w FF7 na PS2 i nie narzekam. :)
Ayusiek
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 14:40

Post autor: Ayusiek »

Hmm prawdopodobnie miałam wyjątkowego pecha, mimo 3 dni usilnych starań nie udało mi się nic w tej sprawie zrobić.
Ustawieniami emulatora bawiłam się jako pierwsze, zmiana obrazu płyty tez nic nie dała, wymiana epsxe na nowsze wersje 1.60 i 1.70 nic nie dała. (grałam na 1.52)
Znałazłam osobę o identycznym problemie w identycznym momencie która rozwiązała go za pomocą zmiany emulatora na psxeven, jednak u mnie stało się to niemożliwe. Żadna z wersji epsxe na moim komputerze nie potrafiła zapisać save na memory card, po prostu nie tworzy takiego pliku, a savestate z epsxe jest niekompatybilny z psxeven, bez możliwości przekonwertowania z tego, co wyczytałam.
Kolega stwierdził że to wina biosa, jednak na jego ustawieniach emulatora również nie mogłam stworzyć pliku memcard, kiedy u siebie on nie miał z tym problemu. Gdy poprosiłam by za pomocą mojego savestate zapisał mi grę na memorycard, gra mu się wywalała, była niezdolna do zapisu. Z tego samego powodu nie może mi on tez przejść tego momentu i nadpisać savestate.
Nie widzę już zbytnio innej możliwości niż granie na cudzym save od tego momentu w Junon, który bezproblemowo chodzi mi na psxeven... jednak postacie są w nim słabsze o prawie 20 lvl, co daje mi kilka ładnych godzin expienia w plecy... ^^"

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakiś pomysł, bardzo chętnie wysłucham propozycji...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Zostaje Ci albo jechać na tamtym słabym savie i doexpić lub ktoś stąd, posiadający wersję PSX/emulator, wyświadczy Ci przysługę.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
7zack7

Post autor: 7zack7 »

Przeszedł by mi ktoś też ;p

http://rapidshare.com/files/407253795/epsxe000.mcr

Prosił bym jak najszybciej bo dzisiaj jade na wakacje i biorę laptopa wiec chciał bym sobie pograć :)

Z Góry Dzieki !!!
mayaas12
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: ndz 25 lip, 2010 19:53

Post autor: mayaas12 »

Emuluję grę na epsxe wszystko działa idealnie lecz na CD2 w świątyni gra się zacina : o ten moment "2.15 Cosmo Canyon i Forgotten City" Na rozwidleniu przy wejściu do miasta wybierz lewą drogę i idź do świątyni. Tam musisz porozmawiać z Bugenhagenem, który powędruje do kryształu po środku ... Tam po wsadzeniu klucza starożytnych gra się zacina i niemożna nic zrobić . Próbowałem emulować na psxfin lecz jest to samo . To chyba problem z dyskiem więc proszę o szybką pomoc.
Tutaj jest save 1 z brzegu.
http://rapidshare.com/files/409025220/epsxe000.mcr


Proszę o przejście tego kawałka gry .

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2010 10:30 ]
czekam na pomoc : /

[ Dodano: Nie 01 Sie, 2010 20:43 ]
Zagląda tu czasem ktoś? ...
Bobson

Post autor: Bobson »

Znalazłem coś takiego i mi pomogło:

1)Wejść w wodospad i kiedy pojawi się czarne tlo podejść do przodu
2)Bugenhagen wygłosi dwie kwestie i ekran "mignie"ujawniajac nasze postacie i bugenhagena przy projektorze(?).Zanim ekran znowu stanie się czarny zmienic ISO na cd3.
3)Wszyscy pojawia się stojac w bezruchu
4)Zmien ISO na cd2
5)pojawi się scenka filmowa a potem dialogi
6)Po tym jak Clou powie Sephiroth gdzie jestes pojawi się czarny ekran
7)Na czarnym ekranie trzeba na wyczucie (strzalka w dol i X) wybiec z pomieszczenia i w momencie gdy ekran błyśnie i pojawi się Bugenhagen trzeba szybko nacisnąć esc i zmienic dysk na cd3
8)Powinien załadować się ekran z Cloudem stojacym w pomieszczeniu przed wodospadem
9)Zmieniamy dysk na cd2 i gramy dalej :)
Ostatnio zmieniony pt 20 sie, 2010 17:52 przez Bobson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Bobson, piracik?
mayaas12
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: ndz 25 lip, 2010 19:53

Post autor: mayaas12 »

już sobie poradziłem ale dzieki za pomoc :)
edek

Post autor: edek »

Ja już mam ten problem od miesiąca i dalej nie mogę nic na to poradzić... temat tu ucichł, więc sądzę, żeście sobie z nim poradzili. Ma ktoś jakieś rady (albo chęć przejścia tego) dla mnie?

Pozdrawiam
Edek
freddy
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: śr 29 kwie, 2009 14:23
Lokalizacja: A nie wiem

Post autor: freddy »

Ja też mam ten sam problem. Próbowałem sposobu zmiany płyt Bobsona, ale i tak obraz był czarny. Jakby coś, to gram na epsxe 1.6.0. Proszę, pomóżcie, już drugi raz powtarzam tego finalka !
Spiesz się powoli, ucz się powoli, pracuj powoli
To jest najlepsza recepta na życie.
kaczkin

Post autor: kaczkin »

Mam identyczny problem jak koledzy. Probowalem juz wszystkiego wlacznie z przelaczaniem cd'kow. jak na zlosc NIC nie dziala :/ sciaganie pluginow i zmiana ustawien tez nic nie pomogla.

Zalaczam wiec spakowany plik z memorkami oraz save state'ami w linku ponizej (jak komu wygodniej) i prosze o przejscie tylko tego elementu gry. zalezy mi na grze na moich save'ach bo dosc sporo czasu poswiecilem na hodowle chocobo (choc jeszcze wiele przede mna) :D .


http://www.filesonic.com/file/29561805/savey.rar

Mcard: SLOT 1 - pierwszy save (domek z savem w Forgotten Capital)
Save state: SLOT 5 - (akcja zapisana przy Bugenhagen'ie)

KTOKOLWIEK POMOZE - BARDZO DZIEKUJE !!!!

[ Dodano: Czw 04 Lis, 2010 18:16 ]
Sefiro, widze, ze komus przeszedles ten moment z bugenhagenem z ff7. moglbys zrobic dla mnie to samo ?? przeszedlem juz duza czesc gry i szkoda mi to tak zostawic. ponizej jest link z saveami i memorkami.

http://www.filesonic.com/file/29561805/savey.rar


memorka SLOT 1 - pierwszy save (Forgotten Capital - domek z savem)
save state: SLOT 5 - tuz przed wejsciem do wpodospadu

WIELKIE DZIEKI !!
edek

Post autor: edek »

Już wiem na czym problem polega w tym momencie. Troszkę poszperałem na amerykańskich forach i znalazłem sposób, który pomógł już tysiącom fanom i również i mi. Jest banalny.
Żeby administracja nie mogła się przyczepić, że łamię regulamin zapraszam na maila: edek2502@gmail.com (podpisać się nickiem i pisać ze z tym problemem). Służę jedynie radą jak sobie z tym poradzić, Żadnymi Linkami!
(Albo jeżeli administracja pozwoli to napiszę tutaj ten sposób)
Pozdrawiam
Edek
Madzia411

Post autor: Madzia411 »

Cześć. Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda, ponieważ mam problem. Gdy zacięła mi się gra w Forgotten city próbowałam na różne sposoby przejść ten moment i grać dalej. Jednym z nich było zainstalowanie epsxe 1.5 (gram na 1.7) i włączyłąm grę ale nie wczytało mi zapisu gry. Przestałam kombinować i usunęłam tą wersję i włączyłam 1.7. Niestety usunęło mi savea. 30 godzin grania poszło w długą! I tu mam taką prośbę czy ktoś mógł by mi przesłać swój zapis w tym momencie gry (dobrze by było po tym wydarzeniu) o ile ktoś z was ma takiego. Nieważne jakie posiadacie, materie, bronie czy wyćwiczone postacie. Chodzi mi o fabułę.
Może to dla was wydawać się głupie ale szkoda mi tych godzin gry. A nie chcę wszystkiego od nowa powtarzać. Chyba, że ktoś zna sposób na odzyskanie zapisu. Była bym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Sprawdzałam każdy link z zapisem w tym temacie ale niestety nie działają.
budzian11
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: śr 15 sie, 2012 22:06

Post autor: budzian11 »

Cześć mam ten sam problem obskoczyłem parę forów, próbowałem różnych ustawień i nic, dlatego prosiłbym żeby ktoś przeszedł dla mnie ten kawałek gry. Z góry dziękuję wrzucam tu link chodzi mi o forgotten city i Bugenhagena oraz wejście do tego wodospadu, gdzie zacina się obraz i robi się czarny, a nie wyświetla się żadna animacja. http://speedy.sh/3KT9Q/epsxe001.mcr
P.S Save to ten, gdzie Cloud ma 62 lvl
Mayaas
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: wt 14 sie, 2012 00:39

Post autor: Mayaas »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”