PATCHE Final Fantasy 7

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

LiZaRd

PATCHE Final Fantasy 7

Post autor: LiZaRd »

Witam!

Temat ku reaktywacji niesmiertelnej czesci, czyli w sumie dla uprzyjemnienia i urozmaicenia n-tego przechodzenia. Bardzo prosze by w postach zamieszczac nowe Patche, te ktore nie pojawily sie wczesniej i w pelni dzialajace (przetestowane osobiscie, badz samodzielnie napisane).

[center]PACZKA Z PATCH'AMI - kliknij by POBRAĆ! [/center]

Wiec zaczynam od tej porcji, sa to 4 patche z dokładnym opisem ich instalacji.

Pierwszy zamienia avatary w menu na oblicza postaci znanych nam z Advent Children.

[center]Obrazek [/center]

Drugi zmienia nazwy czarów, z :

Fire1, Fire2 i Fire3 - na Fire, Fira i Firaga itp.

Trzeci z nich, tu prosze uwazac, dodaje naszym podopiecznym rece xD tak tak, nie ma juz klockow mamy dlonie ^^.

[center]Obrazek [/center]

Ostatnia z łatek dotyczy głownej postaci, Clouda, sprawia, ze podczas walki Cloud jest bogatszy o pare szczegolow, zreszta sami ocencie -.^

[center]Obrazek[/center]

Dodaje jeszcze iz wszystkie patche byly testowane na oryginalnej wersji gry!!!
Ostatnio zmieniony pn 03 gru, 2007 18:19 przez LiZaRd, łącznie zmieniany 1 raz.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

dziwne, na skrinszotach masz jeszcze 2 patche dziuga tj. transparent box + break hp/mp/dmg limit :) no i w readmy nie napisałeś czyje są te patche, a jednak ktoś je zrobił. poza tym to fajnie.
LiZaRd

Post autor: LiZaRd »

Rusty pisze:dziwne, na skrinszotach masz jeszcze 2 patche dziuga tj. transparent box + break hp/mp/dmg limit no i w readmy nie napisałeś czyje są te patche, a jednak ktoś je zrobił. poza tym to fajnie.
Tak, masz racje sa tam inne patche xD ale z wiadomych przyczyn nie dalem wszystkiego naraz, moze ktos inny to zrobi, jest ich cala masa, od patchy zmieniajacych calkowity wyglad postaci, po zamiane dzwiekow i muzyki w formacie mid na mp3, konczac na grze w rozdzielczosci 1280x1024. Jeśli bede widzial, ze nikt nie garnie sie do tego by cos zamiescic wrzuce cos nowego. A propo praw autorskich, sa nienaruszone, prawie kazdy z Patchy zawiera About wiec tam odsylam.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

http://wiki.qhimm.com/FF7/Technical/Customising przecież tutaj są wszystkie patche i na tamtejszym forum zostały stworzone :), nie łatwiej tak? no i odrazu masz całą dokumentację. Rozumiem intencje, ponieważ nie każdy zna englisza, ale u źródła najlepiej. Szkoda że mój lcd nie obsługuje roździelczości z high res patcha.

Edit: mam lcd z max roździelczością 1024x768, poprzednio miałem 17calowy monitor i grałem na high resie bez przeszkód, ba, nawet 2gameplaye :). Tak, jest to kieszonkowy lcd, ale nie będę zmieniał ekranu dla gry :). Mimo wszystko dzięki za objaśnienie :D
Ostatnio zmieniony pn 03 gru, 2007 10:06 przez Rusty, łącznie zmieniany 1 raz.
LiZaRd

Post autor: LiZaRd »

Rusty pisze:Szkoda że mój lcd nie obsługuje roździelczości z high res patcha
no i widzisz, po to ten temat, bo widze, ze nie dajesz rady z pym patchem, sa tam dwa pliki prawda? jeden o nazwie "[The_SaiNt]_High_Res_FF7PC_Patcher.exe" dajacy nam panoramke a drugi "[The_SaiNt]_High_Res_FF7PC_1280x1024_Fix_Patcher.exe"- ktory odpala 1280x1024, trzeba jeszcze pamietac, ze patcha tego walimy na sam koniec, i musi byc poprzedzony kopia patcha 1.02 :lol: nom chyba , ze masz jakies kieszonkowe LCD :roll:
Rusty pisze:przecież tutaj są wszystkie patche i na tamtejszym forum zostały stworzone , nie łatwiej tak? no i odrazu masz całą dokumentację.
to tak samo jakbys zapytal po co to forum? przeciez sa inne, nawet oficjalne :roll:

[ Dodano: Pon 03 Gru, 2007 11:49 ]
Na prośbe Rusty'iego wielki Patch NPC :D który sprawia problemy, a gwarantuje Wam i zapewniam , że z moją pomocą dacie rade ;) [center]Obrazek [/center]
Pamiętajcie, że patch ten instalujecie na czystą kopie gry!!! Po jego instalacji możecie odpalić sobie wcześniejsze podane przeze mnie łatki pomijając patch na dłonie - jest juz zbędny :D :P

[center] PATCH NPC - kliknij by pobrać! [/center]
- myśle, że instrukcja jest i będzie dla Was zrozumiała! Dacie rade, moja kuzynka dala (11 lat) :roll:

Dodam jeszcze łatke, która sprawi, ze okienka dialogowe bedą przezroczyste tak jak na screenie z NPC ;)

[center]TRANSPARENT WINDOW PATCH - kliknij by pobrać! [/center]
W razie wygaśnięcia linków prosze o PW - damy nowe ;)
Awatar użytkownika
Mati-san
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 18:05
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: Mati-san »

http://www.filesrepository.com/preview/ ... patch.html
Ja właśnie tego patcha używam. Ma on przede wszystkim poprawiać stabilność FF na Windowsie XP. Przed jego instalacją przy filmikach gra mi wyskakiwała do windowsa, a po jego instalacji wszystko działa jak powinno. Zero crashów na dzień dzisiejszy.
LiZaRd

Post autor: LiZaRd »

Mati-san pisze:Ja właśnie tego patcha używam. Ma on przede wszystkim poprawiać stabilność FF na Windowsie XP.
jest juz 1.4
[center]FINAL FANTASY XP PATCH 1.4 [/center]
Odnośnie tych patch'ów , jest to nieoficjalny patch , nalezy dodać i u mnie na lapku dzialy sie dziwne rzeczy po jego zainstalowaniu (czarny ekran-widoczne tylko postacie, brak bitmap tła) , ale na stacjonarce jakoś juz śmigał, jednak nie widze żadnej różnicy w grywalności, jednak może być to jakiś sposób dla tych którym gra normalnie nie chce śmigać i szukają rozwiązania - ten patch może wtedy okazać się pomocnym ;)
Ostatnio zmieniony śr 05 gru, 2007 16:24 przez LiZaRd, łącznie zmieniany 1 raz.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

używanie patcha XP w wersji 1.4 jaki i każdej innej prowadzi do zawieszania się kompa(BSOD), błędów z innymi patchami, jak i stabilność gry - minigierki - stoi pod znakiem zapytani zatem chyba niewarto instalować go...

btw. jak ktoś chce żeby mu gra normalnie śmigała, a ma problem, to polecam włączyć software w opcjach graficznych na pewien moment :)
Awatar użytkownika
Mati-san
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 18:05
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: Mati-san »

Dziwne...mi zarówno na pececie jaki i na laptopie działa bez zarzutów. Na PC przeszedłem grę w całości bez żadnego zawieszania, minigierki chodziły mi dobrze. Na laptopie teraz dopiero zacząłem grać w FF, co prawda mam dopiero 4 h gry, ale wszystko działa stabilnie. Czytałem, że ten patch jest ogólnie niepolecany, ale chciałem go samemu sprawdzić. Może to wszystko zależy też od kompa...
LiZaRd

Post autor: LiZaRd »

I właśnie to jest idea powstania tego tematu :) - wymiana doświadczeń :roll:

Pora na kolejną łatke - tymrazem patch umożliwiający gre w rozdzielczosci 1280x960 lub 1280x1024 :)

[center]HIGH RES PATCH - kliknij by pobrać wraz z dokładna instrukcją instalacji! [/center]
/ o pirackiej czesci userow nie zapomnialem, choć nie chwale ! ... (szczególy w pliku txt z instrukcja)
AmyAmber

Post autor: AmyAmber »

Witam... Mam problem z Chocobo Patch'em do FFVII. To jest ta łatka, która jest zamieszczona na stronce krypty. Otóż... Kiedy próbuje zainstalować tę łatkę pojawia się błąd : "Unable identify your game executable, patch could not be appiled"... Co mogę w tej sytuacji zrobić? Prosze o pomoc... Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Hmm... wygląda tak jakbyś nie wskazał(a), lub wskazał(a) niepoprawną ścieżkę do pliku z grą.

Jeśli "wklepana" została dobra ścieżka pliku to możliwe, że potrzebujesz Patcha do ver. 1.02.

Istnieje jeszcze trzecia możliwość - masz zainstalowanego patch'a HighRes - u mnie też nie chce wtedy wyskakuje to samo. Jak uaktualnisz grę do ver. 1.02 to wtedy Chocobo Patch pójdzie normalnie (u mnie działa).

Tyle mogę podpowiedzieć...
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
AmyAmber

Post autor: AmyAmber »

Zainstalowałam łatkę z patchem do 1.02 ale dalej nie działą... Myślałam że może by ktoś zrobił mi przysługe i wysłał save zaraz po wyjściu z więzienia... Ktoś chętny ?
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

highres jest oparty na patchu 1.02 +chocobo patch...

widocznie masz kraka że Ci taki błąd powstaje.
AmyAmber

Post autor: AmyAmber »

Okazało, się że ściągnęłam jakiś lewy patch na 1.02! Ktoś może podać link do działającego torrenta? Najlepiej na PW
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”