FFVII nie chce sie uruchomic :( - kodeki K-lite

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

arek_01

FFVII nie chce sie uruchomic :( - kodeki K-lite

Post autor: arek_01 »

Czesc jestem posiadaczem Fina Fantasy VII wersji pc (tej wydanej przez Eidos a nie EA Classics). Mam problem tego rodzaju ze gdy po zainstalowaniu gry próbuje ja wlaczyc widze jedynie czarny ekran i slysze tylko wstawke dzwiekowa Eidosu no i na tym sie konczy. Nie wiem juz co robic probowalem robic wszystko tak jak to napisano w pomocy technicznej krypty, instaluje wszystkie patche, grzebie w rejestrze ale nic nie pomaga :( . O co moze chodzic? Bardzo prosze o pomoc ;)
Ostatnio zmieniony pt 02 lis, 2007 16:21 przez arek_01, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

1. Pirat czy oryginal?
2. Twoj sprzet.
2. Opcja "szukaj" nie gryzie, pamietam ze widzialem gdzies odpowiedz na takie pytanie...
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
arek_01

Post autor: arek_01 »

Mam oryginał :D

Mój komp:
procesor: ADM Athlon 1.8 GHz 256 MB ram
system operacyjny: Windows XP, Service Pack

Mowisz ze widziałeś juz gdzies podbny problem, OK zgoda ja też ale nie wiadomo jak go rozwiazac :P
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Zainstalowałeś direct coś tam z płyty? to do filmów, jeśli nie to spróbuj zainstalować, jest to potrzebne.
arek_01

Post autor: arek_01 »

Zainstalowalem wszystko co trzeba. Poszuklem tez troche w necie i zauwazylem ze wiekszosc osob ktorym nie chodzi FF VII na pc posiada karte geforce 4 MX (czyli tak jak mam teraz), to chyba jest przyczyna!
Urizen

Post autor: Urizen »

A u mnie chodzi choć mam Geforce 4MX. I jak narazie jedyme co mi nie działało to wyścigi, ale patch pomógł.
O! coś mi się przypomniało. Sprawdź jadną rzecz: otwórz płytę eksploratorem windows, znajdż ten filmik na którym ci nie działa i odtwórz go. jeśli wyskoczy ci informacja która mówi coś o błędzie czasowym to wiem co trzeba zrobić. Musisz wtedy znaleść działający filmik (np. z drugiej płyty) i przegrać tą wadliwą wymieniając pliki filmów. Mi to pomogło jak mi się wieszała gra przy wjeśdzie do Gold Saucer.
arek_01

Post autor: arek_01 »

Tylko ze mnie sie gra wogole nie wlacza :P Nie widze nawet menu z new game i continue, slysz tylko wstawke eidosu i na tym koniec :P
Urizen

Post autor: Urizen »

Bo się wiesza na filmiku: najpierw leci filmik z logiem Eidosu a dopiero potem wyskakuje "new game - continue". Mówię ci sprawdź ten filmik.
arek_01

Post autor: arek_01 »

sprawdzilem ten filmik i odtwarza go normalnie, to chyba nie to ale dzieki za wskazowki :D
Everelyn

Post autor: Everelyn »

Ponawiam prośbe :D mam oryginanego FF VII pożyczylam od koleżanki jej wszytsko dobrze chodziło aż do końca :( a u mnie teraz nic zacina sie i jak na złość nie ruszy nawet prubowałam wgrywać na nowo i dalej to samo i to na ostatniej płytce gorzej już chyba nie mogło byc :( ma ktos jeszcze jakies pomysly co moze byc tego przyczyną i jak rozwiązać ten problem...bo z tego co widze to nikt sobie jeszcze nie poradził z tym problemem :cry: <albo nie umie czytac>
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

ale zacina ci się jakimś konkretnym momencie, czy w ogóle nie możesz odpalić? Musisz bardziej szczegółowo opisać problem i proszę stosuj interpunkcję, bo bardzo trudno się czyta twoje posty.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Everelyn

Post autor: Everelyn »

A wiec, wogóle nie odpala. Sprawdzałam nawet, czy działaja mi filmiki i wszystko działa. Od tak przestalo dzialac. Wiec nie wiem co moglo sie stać. Wgrałam wszystkie potrzebne rzeczy i nadal nic. Więc, czy jest jakiś sposób, by sie tego czarnego ekranu na początku pozbyc? I żeby gra szła normalnie?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Mam ten sam problem i koledzy radzili mi, aby zainstalować te najpierwotniejsze sterowniki graficzne, co w przypadku XP zdaje się oznacza że po formacie systemu nie instalujesz tych z połyty dołączonej do karty graficznej, tylko od razu instalujesz FF 7 i grasz. No mi się format jakoś nie widzi.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Everelyn

Post autor: Everelyn »

Ja robiłam formata jakis tydzień temu, ale już przed nim FF VII mi nie działał. Juz naprawde nie mam pomysłow, co mozna by było jescze zrobić,a pograłabym sobie :( Ma ktos jeszcze jakies pomysly? Ciekawe czy jest jakaś osoba,która poradziła sobie z tym problemem.Bo z tego co czytałam na innych forach to też nic :( moglaby tu zajrzec osoba, która miała takie problem i go rozwiązala...ale coż :(
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Everelyn, piszesz, że robiłaś formata tydzień przed radą Sephirii, ale nie piszesz czy zrobiłaś tak jak Ci radziła - pojechać na domyślnych sterownikach XP :?:
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”