FF VII- pamięć z PS1 do PS2

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Agab

FF VII- pamięć z PS1 do PS2

Post autor: Agab »

Witam
Poczytuję sobie stronę i forum Krypty dość systematycznie ale do tej pory nie miałam ważnego powodu by zawracać Wam głowę. Niestety teraz muszę :(
Problem jest taki:
posiadam konsolę PS2 slim - nieprzerabianą
grę FF7 - oryginalną
zaopatrzyłam się ostatnio w oryginalną kartę Sony do PS1 aby w końcu móc zagrać w tą podobno wspaniałą grę i jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że slim nie widzi tej karty.
Sprawdziłam u znajomych kartę i wszystko nią wporządku - widzi ją PS1 i PS2 gruba natomiast inny slim także nie.
O co chodzi?
Czy ktoś mi doradzi jaką kartę mam kupić ?
Przed zakupem czytałam że najlepsze karty (bezproblemowe) to oryginalne Sony i nikt nie wspominał o kłopotach z czytaniem ich przez slimy
Liczę na waszą pomoc
Z góry bardzo dziękuję :)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Agab, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie wiem jak to jest ze slimem, ale powinno działać, jeśli memorka jest w 100% oryginalna.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Bardzo dziwna sprawa... Z Twojego opisu wynika, że to nie wina memorki... (u znajomych przecież działa). Widocznie coś "nie tak" jest z PS2... Moja Slim odczytuje mi nawet nieorginalne memorki, których PSX nie chciał - a z orginalną kartą nie mam żadnych problemów... Hmmm... Może spróbuj (o ile jeszcze tego nie zrobiałaś...) Włożyć Memorke do 2. slotu w PS2? Może to jakaś usterka "na stykach"?
Agab

Post autor: Agab »

Memorka wygląda jak oryginalna, w każdym razie z napisem playstation one i sony, szara, oczywiście może być bardzo dobrze podrobiona ale jak mam to sprawdzić?
Sprawdzałam na obydwu slotach - sytuacja wygląda tak samo. Druga karta - 8mb od PS2 działa normalnie więc to chyba nie wina slotów. Przypominam że na innym slimie karta PS1 także nie działa.
Przeglądając zasoby internetu w poszukiwaniu rozwiązania spotkałam się tekstem że podobno slimy mają kłopoty z oryginalnymi kartami od PS1 oraz że pod tym kątem były sprawdzane nie oryginalne karty - i podobno karty firmy manta są czytane bez problemu. Czy ktoś ma taką kartę i może mi potwierdzić ten fakt ?
Dziękuję za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Agab pisze:Memorka wygląda jak oryginalna, w każdym razie z napisem playstation one i sony, szara, oczywiście może być bardzo dobrze podrobiona ale jak mam to sprawdzić?
No jak przy kupowaniu była zapakowana w dużą ilość plastiku i wygląda tak, jak to opisujesz, to jest oryginalna. Więc może być wadliwa, ale skoro działa u innych, to oznacza jedynie, ze Ty masz wadliwą konsolę.
Jako, ze mam starą, grubą PS2 i u mnie wszystko działa jak nalezy, to więcej Ci pomóc nie potrafię...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Agab pisze:i podobno karty firmy manta są czytane bez problemu. Czy ktoś ma taką kartę i może mi potwierdzić ten fakt ?
Mam tą kartę i działa - o dziwo PS2 Slim właśnie ją czyta, a staruszek PSX nie chciał - choć wykrywał ją w grach (nie mogłem tylko wejść do jej menu i kasować/kopiować seve). Tylko to chyba niewiele pomaga, bo jak pisałem wcześniej również orginalne Mem. Card'y mi wykrywa...

Orginalne Memory Card łatwo rozpoznać - Mają orginalne logo SONY na sobie oraz znaczek i nazwe Playstation. Z tyłu karty znajduje się info o pochodzeniu (made in japan) i maczkiem zapisane cosik, że produkt posiada atesty i takie tam (nie widze bom ślepy xD). Z Twojego opisu wynika, że to orginał :)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

a propo kart pamięci, co sądzicie o tym? bo za taką cenę nie chce mi się wierzyć, że to oryginał.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie wiem. Niby napisy sa właściwe, ale coś mi tu śmierdzi. Ja dałam za oryginał 120 zł rok temu... i miała moja memorka inne opakowanie.
Breaver

Post autor: Breaver »

Nemesis pisze:Ja dałam za oryginał 120 zł rok temu...
o_O?

W Norbicie są po 14zł, nówki org. Sony...
http://www.norbit.pl/psone_hard.html
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Breaver pisze:W Norbicie są po 14zł, nówki org. Sony...
http://www.norbit.pl/psone_hard.html
szkoda tylko, że zdjęcie nie przedstawia karty w oryginalnym opakowaniu. jak na mój gust to też trochę za tanio. w Menago kupiłem niedawno za ok 50pln oryginał sony.
Breaver

Post autor: Breaver »

Zauważ tylko, że na mało którym zdjęciu jest pudełko, co nie oznacza, że przy kupnie takowego nie dostajesz. Skoro jest napisane "Nowa karta pamięci...firmy Sony", to znaczy, że jest oryginalna.
Nemesis pisze:lol to tak jakby stwierdzić, ze skoro na plakacie wyborczym jakiegoś polityka jest coś napisane, to jest to prawda...
Jest "maleńka" różnica między politykiem (który, jak sama nazwa wskazuje w 99% kłamie ^^), a człowiekiem, który od 1997 roku testuje wszelki sprzęt i akcesoria w najbardziej znanym magazynie konsolowym w Polsce.
Ostatnio zmieniony ndz 26 lis, 2006 21:04 przez Breaver, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Breaver pisze:to znaczy, że jest oryginalna.
lol to tak jakby stwierdzić, ze skoro na plakacie wyborczym jakiegoś polityka jest coś napisane, to jest to prawda...
Dobra koniec Offtopa. Jak nie pomagacie, to zamilknijcie.
Agab

Post autor: Agab »

Witam
Chciałabym zakończyć posta :)
Sprawa zamknięta. Oryginalna karta Sony choć jest sprawna i działa na PS1 i grubych PS2 nie działa na slimach. Nie wiem czy każda karta Sony tak ma ale moja napewno. Właśnie dzisiaj odebrałam kartę firmy Manta i jak najbardziej działa :) Więc jak tylko będę miała trochę wolnego czasu zasiadam do FF7.
Wszystkim dziękuję za udzielone rady
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”