problem z emuraydenem 2.2 i FFVII/ePSXe 1.60

Szukasz pomocy przy FF VII? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Final

problem z emuraydenem 2.2 i FFVII/ePSXe 1.60

Post autor: Final »

No więc te dwa problemy przeszkadzają mi w zagraniu w FFVII(którego pożyczyłem od kolegi-->ma same orginały a on mi pożycza).Tak czy siak mam 1 problem z emuraydenem właśnie a drugi dotyczy ePSXe.

emurayden-->no więc kiedy startuje z grą pojawia mi się napis Squaresoft....., potem wszystko gra oprócz jednego(ekran jest mały i to po lewej stronie u góry).Chciałem go powiększyć(ctrl+enter=nic nie daje), i szukałem do tego odpowiednich opcji....... ale(but) nie znalałem nic co by mi pomogło........ było tylko memorka i exit a po rozpakowaniu memorka, wersje: 800x600 i fast mode.Tak więc gdzie ja znajdę opcję powiększania w tym emu????

ePSXe 1.6.0-->tutaj po uruchamianiu pokazuje mi się napis ["ePSXe is NOT completely configuratet go to confing-->video to configurate it"] ale kiedy wchodzę w te confing>>video nie ma żadnej opcji do ustawienia video(przeszukiwałem dokładnie wszystki foldery ale oczywiście nic nie znalałem).Wiem tylko że muszę coś dodać by ustawić opcję video.

Tak czy inaczej bardzo proszę o bardzo szybką odpowiedź.Podrawiam,

Final (oczywiście) Fantasy jest najlepszą grą :p
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Final pisze:fast mode.Tak więc gdzie ja znajdę opcję powiększania w tym emu????
Spróbuj odpalić Fast Mode - powinno być dobrze ;)
ePSXe 1.6.0-->tutaj po uruchamianiu pokazuje mi się napis ["ePSXe is NOT completely configuratet go to confing-->video to configurate it"] ale kiedy wchodzę w te confing>>video nie ma żadnej opcji do ustawienia video(przeszukiwałem dokładnie wszystki foldery ale oczywiście nic nie znalałem).Wiem tylko że muszę coś dodać by ustawić opcję video.
Wygląda na to, że nie masz pluginów - sugeruje ściągnąć wersje z Krypty - tam masz wszystko co potrzebne do grania (pluginy, BIOS etc.).
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Final pisze:Tak więc gdzie ja znajdę opcję powiększania w tym emu????
Nie znajdziesz. Uruchom Emuraydena z pliku "Emurayden PSX Emulator Compatibility.exe" lub "Emurayden PSX Emulator Fast.exe". Ew.ściagnij sobie wersję 2.1.
Final

Post autor: Final »

Fast Mode??? oh nie chyba go skasowałem :d.Kiedy to coś nosi imię fast w emu zawszę kasuje lub nie używam ponieważ zawsze u mnie to przyśpieszało grę(a w tym przypadku mówicie że pomoże to spróbuję).Teraz znowu muszę szukać emuraydena.A z epsxe 1.6.0 to chyba działa(jakiś pierwszy lepszy wziąłem i działa).Tak więc thx za pomoc ponieważ za 3 dni muszę oddać koledze FFVII :d i zdąże przejść tego niezapomnianego Finala
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Acha - i nie zapomnij w tym menu: http://www.k-ff.com/Final9/Grafika/petesgpuspec.gif zaznaczyć 1 opcję, czyli "0x0001 Adjust framebuffer access" ;)
R-Chee

Post autor: R-Chee »

Ja próbowałem emuraydena i niestety bardzo dużo błędów, zwłaszcza jeżeli się dłużej pogra (ogólnie zawieszało regularnie grę na 1-2 min zwłaszcza przy jakiś bossach (???) i pojawiały się często błędy w grafice).

Próbowałem także ePSXe - ale był problem z konfiguracją (jak jakiś błąd naprawiłem, to zaraz się nowy pojawiał - ogólnie zniechęciłem się po 2 h)

Ale znalazłem alternatywę. Jeżeli żaden z powyższych emulatorów nie działa ci za dobrze, to spróbój psxfin. W moim przypadku wszystko chodzi perfect. Łatwa konfiguracja i zero błądów. Polecam serdecznie jako alternatywę dla średnich moim zdaniem emuraydena i ePSXe. Pzdr.
Zablokowany

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”