Final Fantasy VII - OAV

Tu znajdują się wszystkie nowe dodatki do historii FF VII

Moderator: Moderatorzy

gswito
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: wt 10 lut, 2009 12:31

Post autor: gswito »

sory ale nie rozumiem co to jest ten Final Fantasy VII - OAV?? film gra co to?? wpisalem w google i nic w sumie tylko jakas wzmianka na 1 stronie ale nic kokretnego a tak to wyskakiwaly link last order (oav). Podobnomiało 31 stycznia wyjsc... mamy 10 lutego i ani sladu więc co to??
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

OAV to filmik, który dopowiada co nieco, jak Last Order. Został on stworzony z myślą o premierze, jednak nie udało mi się go nigdzie dorwać. Ma ponoć być dołączany do Advent Children complete, ale jak wspomniałem, mam pewne wątpliwości co do jego prawdziwości.
This post is... hay definition.
gswito
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: wt 10 lut, 2009 12:31

Post autor: gswito »

a tak moze nie na temat ale kiedy jest premiera acc??
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

W marcu w Japonii.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
gswito
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: wt 10 lut, 2009 12:31

Post autor: gswito »

To git japońska wersja lepsza od angielskiej japońskie głosy lepsze. A co do tego Oav to wie ktoś co tam ma byc mniej więcej?? i jakie to długie gdzieś??
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

gswito pisze:To git japońska wersja lepsza od angielskiej japońskie głosy lepsze. A co do tego Oav to wie ktoś co tam ma byc mniej więcej?? i jakie to długie gdzieś??
Myślę, że jakby ktoś wiedział coś więcej to by już tu napisał :P.

Co do wersji japońskiej, to ja już mam zakupioną (tzn mam pre-order), ale jestem ciekawy czy chociaż napisy angielskie będą :P...
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Advent Children? Tak, ale region 1 jest więc na europejskim PS3 nie pooglądasz najpewniej ;]
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

hay pisze:Advent Children? Tak, ale region 1 jest więc na europejskim PS3 nie pooglądasz najpewniej ;]
Przecież BluRay podobno nie ma kodów regionalnych ... z tego co się orientuję.

Właśnie więcej o tym przeczytałem ... kurde -_-'. Nie pójdzie u mnie lol. Extra, teraz skasować się nie da po zamówieniu, damn -_-'.
Ostatnio zmieniony śr 11 lut, 2009 18:47 przez Haichi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Większość filmów nie ma, jednak zdarzają się przypały kodujące regionalnie. W niektórych sklepach online'owych z preorderami wyczaiłem, że jest Region 1, japonia/usa. Narazie się wstrzymałem z preorderem, jednak pisałem do dywizji Square odpowiedzialnej za takie rzeczy z tym zapytaniem, olali mnie.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

hay pisze:Większość filmów nie ma, jednak zdarzają się przypały kodujące regionalnie. W niektórych sklepach online'owych z preorderami wyczaiłem, że jest Region 1, japonia/usa. Narazie się wstrzymałem z preorderem, jednak pisałem do dywizji Square odpowiedzialnej za takie rzeczy z tym zapytaniem, olali mnie.
No właśnie też dopiero się zorientowałem _-_'. I to najgorsze, że w sklepie w którym zakupiłem to DVD, jest informacja, że jest region 1. Szkoda tylko, że nie moge skasować zamówienia, bo AC jest oznaczone jako produkt nie możliwy do anulowania po dokonaniu zamówienia. No i jeszcze fakt, że w innym sklepie ten sam produkt jest oznaczony jako region free -_-' ... wkurzyłem się xD.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Wiesz, może nie potrzebnie. Spirits Within był region free, więc skoro mają english subsy w ACC to może jednak będzie dobrze... Na razie ciągle staram się dowiedzieć finalnie czy jest kodowane czy nie...
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

hay pisze:Wiesz, może nie potrzebnie. Spirits Within był region free, więc skoro mają english subsy w ACC to może jednak będzie dobrze... Na razie ciągle staram się dowiedzieć finalnie czy jest kodowane czy nie...
Dlatego nie do końca wiem co mam myśleć ... w jednym sklepie jest opisane jako Region Free a w drugim zaznaczone jako region "A". Przecież to chyba zależy od wydawcy, i chyba nie robili by dwóch oddzielnych wersji dla różnych sklepów (jedni mają zakodowane a inni nie, bez sensu). Ale nic, spróbowałem napisać do nich maila żeby skasowali zamówienie, może się uda ... zobaczymy.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Zasadniczo to jest przez to, że nikt nie wie do końca jeszcze czy jest region coded czy nie. Choć większość twierdzi, że Region A co jest absurdalnym pomysłem jeśli o mnie chodzi... Chciałbym sobie pooglądać porządnie blureja i w demko pograć, postawić na półeczce a nie bunkrować się po kątach z ripowanym piratem :D
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Odbiegnę trochę od tematu regionów (lol ale off top się zrobił przez moją frustrację xD). Mam dziwne przeczucie, że to całe OAV może się okazać pop prostu tymi 30 minutami dodatkowymi do filmu ... taka myśl tylko.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Haichi pisze:Mam dziwne przeczucie, że to całe OAV może się okazać pop prostu tymi 30 minutami dodatkowymi do filmu ... taka myśl tylko.
Po części tak jest na pewno XD

Filmik nazwano Final Fantasy VII: On The Way To A Smile - Episode: Denzel i jest ekranizacją części powieści napisanej przez Kazushige Nojima, która opisuje losy niektórych postaci w czasach VII i Advent Children. Co pewnie ucieszy wszystkich fanów - calutki filmik jest skoncentrowany na postaci tej depresyjnej przybłędy, tak jak tytuł sugeruje -_-" Ale i pojawia się Johny, jeden z bywalców 7th Heaven Tify z VII i co najważniejsze - Reeve. I filmik dokładnie wyjaśnia jak to mały stracił rodzinę (powiadam z resztą, że to akurat jest bardzo przewrotna sprawa), co się z nim działo w czasie reszty wydarzeń FF VII i jakie z nim powiązanie ma Reeve (niemałe). Jest melodramatycznie i wzruszająco, ale Denzel akurat mnie nie ruszył wcale, ale losy innych ludzi już były znacznie ciekawsze. Ogólnie OAV jest w takich rejonach średnich fabularnie, to nie to co fajne Last Order.

Graficznie - pierwsza klasa, S-E nie mogło pod tym względem zrobić kiszki. Wysoka rozdziałka, niezły styl, dużo detali, płynna i naturalna animacja - klasa, dźwiękowo też. W sumie należało by mieć nadzieję, że zekranizowana w ten sam sposób zostanie reszta opowieść z tej serii powieści. Kolejne historie skoncentrowane są na Barettcie, na związku Tify i Clouda przed i w czasie AC, opowiadają też o życiu reszty postaci po FF VII. Nie mówiąc o wyjaśnieniu mechanizmu jakiego użył Seph, żeby wrócić z Lifestreamu i co zrobił, żeby zapewnić sobie dalsze powroty. To by było znacznie ciekawsze.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kompilacja FF VII i spin offy (AC, BC, CC, LO, DoC)”