Final Fantasy VII - OAV

Tu znajdują się wszystkie nowe dodatki do historii FF VII

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Final Fantasy VII - OAV

Post autor: hay »

31 stycznia, z okazji 12 rocznicy wydania FF7 Square wypluje OAV'kę. Poniżej skan z Weekly Shonen Jump, który da pewne pojęcie czego możemy oczekiwać::

Obrazek

Cóż więcej powiedzieć, czekam na ripy :>
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Oh geee ... nastepne FFVII -_-'. Ile mozna? Jedyne na co czekam to animacje, bo to zawsze SE wychodzi. Tylko, ze zamiast "wypluwac" nastepne czesci kompilacji FFVII, skupili by sie na FFXIII ...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

O żesz w twarz jeża. O.O
~~Never-ending stoooryyy~~
Czuję, że nawet moje wnuki, o ile się takich dochowam, będą sobie przechodziły/ oglądały "najnowsze" FFVII (odsłona 632)... -_-;
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Starszych już pewnie mdli perspektywa kolejnego FF VII (prawdaż, Lukrecjo?) :> . Jednocześnie jest to kolejny sygnał przemawiający za tym, że część VII była na szeroko pojętym polu rewelacyjna. Oby jednak nie przesadzili. Btw, ciekawe, czy za 10 lat zrobią jakikolwiek remake takiego np.: FF X :lol:
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Dunno, dla mnie FF7 nigdy za mało. Aczkolwiek ubolewam, że wszystko co nowe związane z tą grą nie dorasta do pięt oryginałowi i w każdym przypadku spodziewałem się duużo więcej.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Nie wiem co wy tak na tą siódemkę narzekacie. przecież większość z was (w tym i ja) spędziła przy niej tyle czasu, że można zwymiotować :D . Jakiś jednak drobny sentyment zostaje. Ja jestem narazie na tego FF obrażony za to, że Seph ma dłuższy miecz od "Klauda". Do tego wszystkiego, zwróciłem na to uwagę, dopiero przy którejś dyskusji na forum krajptowym (wstyd, że mi to wcześniej dyndało) :D .
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Ja nie narzekam na Siódemkę. Bardzo ją lubię, to bodaj moja ulubiona część zaraz po FF8, a i tak FF8 wygrywa w moim prywatnym rankingu tylko dlatego, że najpierw w nią grałam i dlatego FF7 wydało mi się wtórne (wiadomo, niesłusznie). Mdli mnie więc nie tyle od samej gry, co od podejścia skośnookich. Ile można odrzewać tego samego kotleta?! Haaalo, od premiery minęła ponad dekada! Sam oryginalny produkt ma się dobrze i jego fani takoż. Aczkolwiek.. w natłoku kolejnych odsłon, których fabuły często same sobie przeczą, gdzieś mi się zgubiła ta właściwa gra. -_-; Jak wchodzę na ff.net i widzę tysiąc nowych fanfików "AngealxZackxSephirothxGenesisxCloud hawt yaoi!!1", tudzież innych aberracji "CloudEpicDuel!!" wyprodukowanych właśnie przez nowe, dorastające pokolenie nastoletnich fanów (-ek), którzy swoją drogą chyba w życiu nie grali w oryginał, to aż mną trzepie... I jak czytam wypowiedzi fanbojów, którzy nie grali w FF7, ale podniecają się "głębią" (i oczywiście grafą) np. takiego FF7:AC, to też mną trzepie...

Ach, gdzież te niegdysiejsze śniegi? :lol:
[Dobra, całą powyższą wypowiedź należy traktować z przymrużeniem oka. Poniższą zresztą też.]

GZO pisze:Jednocześnie jest to kolejny sygnał przemawiający za tym, że część VII była na szeroko pojętym polu rewelacyjna.
A może raczej sygnał przemawiający za tym, że dobry produkt + o wiele lepszy marketing może wszystko?

Nieee, FFX nie doczeka się remaku. Oczywiście wartość samej gry nie ma tu nic do rzeczy. Square po prostu nie będzie miało na to czasu/ kasy, bo przecież trzeba będzie kręcić prequel o dzieciństwie Clouda, setną retrospekcję wydarzeń w Nibelheim i FFVII Ten Years Later: The Mysterious New Summon! Aż dziw, że mają ochotę na robienie jakichkolwiek nowych Finali poza zbijaniem kokosów na Siódemce...

*sarcasm off*

Wiecie, ja naprawdę chętnie obejrzę te nową OAVkę, skoro już ma być. Ale mimo wszystko - litości! No more! >_<
Awatar użytkownika
Skowyt
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 31 gru, 2007 20:23

Post autor: Skowyt »

Fajnie . Cały czas są wydawane różnej maści finale i zapewne w SE mają od wszystkiego dane sekcje, więc nie widzę nic złego jak jest taka od FFVII ;) Wiadomo firma nastawia się na zyski i jak widzi że coś się sprzedaje to po co tego nie pociągnąć, może pewną grupa fanów pomyśli sobie "omg znowu..." ale kolejne masy zostaną przyciągnięte :P A ja zawsze z chęcią spojrzę co tam wyprodukowali :)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Obejrzeć się obejrzy z miłą chęcią. Graficznie będzie pewno urywało dupsko jak AC, ale niech się postarają z fabułą... bo po AC można mieć już tylko złe przeczucia. Swoją drogą, niech w końcu zrobią ten remake VII i będzie spokój, a nie liczą że ludzie wezmą (wezmą...) wszystko co ma napisane FF VII.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
evangelion00
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: śr 28 sty, 2009 23:22

Post autor: evangelion00 »

@Haichi
Akurat co do FFXIII to sie nie czepiaj, wczoraj wyszedl nowy trailer, a sama premiera gry planowana jest na ten rok.
Jak dla mnie FFVII mogloby miec jeszcze z 6 dodatkow, byleby trzymaly poziom i ujawnialy kolejne skrawki tajemnic, chociazby z advent children, gdzie przeciez nie wszystko jest jasne, a ma wyjsc advent children + dluzszy o 20min i cos tam nowego, Oprocz fabuly z AC to wszystkie dodatki byly genialne(zwlaszcza Crisis Core) DoC tez ciekawy, a ta OAVka rowniez z pewnoscia bedzie interesujaca.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

evangelion00 pisze:Akurat co do FFXIII to sie nie czepiaj, wczoraj wyszedl nowy trailer, a sama premiera gry planowana jest na ten rok.
Akurat co do FFXIII to się będę czepiał. Co chwila słychać nowinki, że SE ma problemy bo nie wyrabia się z grą. Nowy trailer nic nie oznacza. A chociażby Versus też pamiętam, że była afera, że potrzeba im więcej ludzi czy coś takiego. Dlatego nie rozumiem tego - zaczynają jakiś projekt, nie skupiają się na nim a po drodze wypuszczają 10 odgrzewanych kotletów. Zapewne ze względów finansowych jest to opłacalne, ale MNIE osobiście denerwuje.
Awatar użytkownika
evangelion00
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: śr 28 sty, 2009 23:22

Post autor: evangelion00 »

@up
No tak, podobno ktos tam odszedl, ale spojrz na to tak, ze finalem XIII sie zajmuje inna ekipa niz VII i tamci po prostu juz wczesniej przygotowali sobie OAV
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

evangelion00 pisze:@up
No tak, podobno ktos tam odszedl, ale spojrz na to tak, ze finalem XIII sie zajmuje inna ekipa niz VII i tamci po prostu juz wczesniej przygotowali sobie OAV
Whatever, to już jest ich problem.

Co do tematu, to mimo moich narzekań, jak wielu innych forumowiczów, i tak chętnie obejrzę tą OAVkę.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Haichi pisze:Co chwila słychać nowinki, że SE ma problemy bo nie wyrabia się z grą. Nowy trailer nic nie oznacza. A chociażby Versus też pamiętam, że była afera, że potrzeba im więcej ludzi czy coś takiego. Dlatego nie rozumiem tego - zaczynają jakiś projekt, nie skupiają się na nim a po drodze wypuszczają 10 odgrzewanych kotletów. Zapewne ze względów finansowych jest to opłacalne, ale MNIE osobiście denerwuje.
Niusy, że nie wyrabiają są stare, część załogi od Advent Children complete i Versus pomagała składowi od XIII stąd poślizg AC i nadal brak info o V. Narazie męczą XIII, a jedynym poślizgiem jest spekulowane opóźnienie premiery FFXIII "na zachodzie" przez port Xbox'a. Swoją drogą, gdyby wrzucili więcej ludzi z innych kiczowatych projektów, którymi plumkają co chwile to zobaczyli byśmy FFXIII pewnie z pół roku szybciej.

Co do FF7OAV. Mam gorącą nadzieję, że to trybik w wielkiej maszynie zwanej remake'iem FF7. Z tego co wiem ani Sakaguchi ani Uematsu nie wiodą zbyt dobrze w przemyśle gier i ludzie plotkują, że nastąpi powrót. Tak czy inaczej, Square nie ma aktualnie zasobów ludzkich by zacząć ten projekt pełną parą tak więc najszybciej po premierze FFXIII. Do tego sam Kitase(bodajże) wypowiedział się, że muszą skrzyknąć starą gwardię w tym celu, a to nie jest takie proste bo wszyscy coś aktualnie robią.

Jednak obawiam się, że ta zapowiedź może być fejkiem. Widziałem 2 skany z różnymi obrazkami, jednak mam nadzieję że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Edit: Dowód:

http://img514.imageshack.us/img514/537/red3ha5.jpg
http://img136.imageshack.us/img136/2134 ... oolai4.jpg

Edit2:
Z braku laku wrzucę tutaj. Trailer Advent Children Complete:
http://www.youtube.com/watch?v=R4fAyalc6tE
Awatar użytkownika
Seraphim
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 03 lut, 2009 15:54
Lokalizacja: Z Nikąd

Post autor: Seraphim »

Jedna z najlepszych części Finala, ale ileż można..^^' SE wyjaśniło, że wiele :grin:
Cloud ma fajną fryzurę na tym skanie xD
Olej studia-Zostań nindżą! XD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kompilacja FF VII i spin offy (AC, BC, CC, LO, DoC)”