Final Fantasy VII: Crisis Core

Tu znajdują się wszystkie nowe dodatki do historii FF VII

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Seyfer pisze:Wytłumaczcie mi jedno, na koniec Crisis Core po Genesis'a przychodzą Nero i Weiss z FF7 Dridge of Cerberus, mówią o tym że Genesis zostanie ich bratem. Jaką on role odgrywa później :?:
FF Wikia mówi:

It is revealed in the Crisis Core Ultimania Guide that Genesis was brought to Deepground momentarily, and that Weiss and Nero attempted to persuade him to join in their rebellion against the Restrictors, current leaders of Deepground and 14th Lost Force of SOLDIER. Tetsuya Nomura explained that Genesis ends up declining this offer, and decides to seal himself in the flooded cavern beneath Midgar (as seen in Dirge of Cerberus). With both Sephiroth and Angeal dead, he decides that it is up to him, being the only one left behind, to protect the world. In order to prepare for the day when a crisis threatens the world, Genesis seals himself in the flooded cavern. This is possibly a "thank you" to Minerva for fulfilling his goal.

If one talks to one of the personnel aboard the Shera later in the game, he reveals that according to Scarlet's private files, the Deepground Soldiers are a result of his evolution. This is because of his birth that the Tsviets' genes are spliced with his, and not all people in Deepground are spliced with them, only the 'colored'.

The G Reports also state that the Tsviets are the spawns of his evolution. Genesis was said to be pursued and taken down by a 1st Class SOLDIER. However, in the Secret Ending of the game, Genesis is shown to be still alive and reclaims Weiss's lifeless body, proclaiming that their work is not done. However, in the Crisis Core Ultimania as Nomura explained, it now seems more likely that he's appearing to protect the Planet, not take revenge on it, as some players may have originally thought. At the same time, his final lines in Crisis Core explain his return, but in more of a riddle.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
szkut
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 00:17

Post autor: szkut »

Uczę się angielskiego trochę, ale niestety mało co (albo inaczej... nic) z tego rozumiem, a nad tą samą sprawą zastanawiałem się po przejściu FF 7CC.

Kod: Zaznacz cały

Również mi nie pasowało to , że w ostatnich filmikach thengs prosi swoich kolegów turków o to aby nie zabijali Zacka ponieważ ma dla niego 80 ileś listów od aerith a zack jak wiadomo tak czy tak ginie z ręki soldierów. Tak samo wędrówka zacka z noszonym Claudem na barkach trwała prawie 4 lata. Trochę mi się to wydaje naciągane.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Kod: Zaznacz cały

Nie wiem jak to jest wyjaśnione w Crisis Core, ale w FF VII wędrówka tyle nie trwała - Cloud i Zack byli przetrzymywani przez Hojo w dziwnych zbiornikach w jego laboratorium pod Shinra Mansion, gdzie poddawał ich eksperymentom przez lat tych kilka.
Całość pojawiła się w scence po powrocie do Shinra Mansion na 3 CD.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Co do Zacka i Tsenga -

Kod: Zaznacz cały

Zacka zabili żołnierze Shinry, nie Turkowie (którymi dowodzi Tseng). Pod koniec gry Cissnei, Rude i Reno szukają Zacka, aby schwytać go, zanim zrobi to armia, gdyż jak powiedzieli - "nie bedą oni tak subtelni". Rzeczywiście, nie byli. Turkowie nie zdążyli, i przez to Zack zginął.
Wędrówka (to mogę bez kodu napisać) trwała krótko. Cztery lata byli zamknięci w laboratorium pod Nibelheim.
A Genesis -

Kod: Zaznacz cały

Nie grałem w Dirge of Cerberus, a z tego tekstu wynika, że Genesisa zabrali helikopterem niejacy Weiss i Nero. O ile mi wiadomo, są to "ci źli" z DoC. Próbowali przekonać Genesisa do przyłączenia się do nich, ale ten odmówił. Uznał, że teraz jego misją jest ochrona świata.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

Wędrówka Zacka i Clodua też nie mogła trwać krótko:

Kod: Zaznacz cały

Nibelheim - Gongaga - Banora - pustynia przed Midgarem
Nie wiem gdzie mogła się znajdować Banora, ale same te odległości jadąc i idąc nie mogły zająć jednego czy dwóch dni.... Ale napewno też Hojo troche ich tam trzymał.

Co do Genesisa w DoC to nie mam pojęcia kim on tam jest, czy w ogóle jest, lecz poco by twórcy tak nierozsądnie postąpili. W Thsviets (czy jakoś tak sie to pisze) raczej nie był, Nero i Weiss byli wcześniej, na kobietę raczej go nie przerobili, Azul też Genesis nie przypomina. Możliwe zę zwykli żołnierze Deepground to były kopie Genesisa.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

@dark_raven: Nie wiem skąd masz takie informacje, ale skończyłem Dirge'a i...

Kod: Zaznacz cały

Genesis nie wygląda tam na osobę, którą by cechowała taka... Szlachetność...
Spoil dot. Dirge'a.

Kod: Zaznacz cały

G pojawia się w endingu wyciągając ciało Weiss'a, nazywając go bratem i mówiąc, że jeszcze nie czas na "drzemkę".
Poza tym świecą mu oczy od mako. Nie błyszczą jak Cloudowi czy Sephy'emu, ale świecą. Jak na mój gust wygląda jak jeszcze większy madafakjer i badass niż w Crisis Core.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

No, to by dużo bardziej mi do niego pasowało. Nie grałem w DoC, cytuję tylko co czytałem.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Zasadniczo trudno powiedzieć jak to do końca wygląda. Historia nie jest zamknięta. FF Wikia nie ma co ściemniać na ten temat, a ja, jako wadliwa istota ludzka mogłem poprostu przegapić ten element z "protecting the world".
Cóż począć, trza czekać na kolejny spin-off ;]
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Skowyt
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 31 gru, 2007 20:23

Post autor: Skowyt »

Heh przeszedłem już CC 2 raz pewnie zrobiłem wszystko co się dało (oprócz 99 lev ) ale wciąż czuje niedosyt ;/ Po przejściu FFVII i zobaczeniu ogólnego zarysu tej historii wiesz zaczynając Crisis Core

Kod: Zaznacz cały

że możesz być nie wiadomo jakim koksem a na koniec i tak ...  :572:
Mogli by zrobić parę ścieżek rozwiązania fajnie urozmaiciło by to grę ;)

Ps.
Napisałem że zrobiłem to i tamto po prostu dla podkreślenia jakie to jest bez sensu :) (po części )
Ostatnio zmieniony sob 31 sty, 2009 10:00 przez Skowyt, łącznie zmieniany 2 razy.
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

w CC nie mogli zrobić innego zakończenia dlatego, że ta historia była już opisana w FF7 :roll:
Klawik
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 11:40

Post autor: Klawik »

Może to głupie pytanie, ale skończyłem prawie całą kompilacje FF7 poza Before Crisis (z wiadomego względu) i za Chiny nie mogę sobie przypomnieć co po CC stało się z Cissnei... Może mi ktoś przypomnieć?? Bo nie kojarzę by pokazała się w DoC bądź samym FF7 :?:
Inside My shell I wait and bleed...
piotrek1005
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 16:34

Post autor: piotrek1005 »

Mam pytanie di skowyta Skowyt'a mi zostało do końca trybu mision pare misji w tym jedna którą za cholerę nie mogę ukończyć-tak zwany boss minevra po półtora godziny znalazłem na nią/niego sposób.
Nie będę go opisywał (mug, maksowanie siły itd.) ale on/ona ma taki atak który ma w d...ie phoenix down nawet z nim mię to zabija (taki jakby jej limit)jeżeli zrobiłeś wszystko jak napisałeś to poweiedz jak ten atak przeżyć (i jak zdobyć tonbery ,cactuar i inne).


I pytanie do ogółu kim on/ona (raczej ona)jest bo widziałem ją wtedy jakby genesis umierał (wiem że nie umarł) .
Awatar użytkownika
zl64c
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: czw 05 mar, 2009 18:25

Post autor: zl64c »

Nie bede przepisywac bo po co? łap: http://finalfantasy.wikia.com/wiki/Mine ... ntasy_VII)
breakcore brain!~
http://www.lastfm.pl/user/zl64c Klik!
piotrek1005
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 16:34

Post autor: piotrek1005 »

aha no dobra... ale ja znam tylko podstawy angielskiego
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

To jak przechodzisz Finale? :roll:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kompilacja FF VII i spin offy (AC, BC, CC, LO, DoC)”