Final Fantasy VII: Crisis Core

Tu znajdują się wszystkie nowe dodatki do historii FF VII

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Final Fantasy VII: Crisis Core

Post autor: trybit »

Wypowiadajcie się tu na temat tej części FF. Wiem, że może wielu z was jeszcze w nią nie grało. Zarzucę kilka linków do trailerów/gameplay'ów.

http://www.gamespot.com/video/925138/61 ... oplayerpop?
http://www.gamespot.com/video/925138/61 ... oplayerpop?

Osobiście mam już ta grę - co prawda przyszła w wersji japońskiej, ale to nie taki problem. Najważniejsze, że już w nią gram.

Co mogę powiedzieć (jako człowiek, który grał wcześniej tylko w VI i VII):

+ ciekawy system walki możliwość robienia uników, bloków (nie jest już tak turowa)
+ grafika - cudo >> wyciska wszystko z PSP, pokazując prawdziwe możliwości konsolki
+ dziwne "coś" w rodzaju limit brake'a -> odpala sie "niby jednoręki bandyta" z wizerunkami postaci, które spotkaliśmy/spotkamy. Przy odpowiedniej kombinacji idzie LEVEL UP lub różne special hit'y.
+ Fabuła - na tyle ile rozumiem, jest bardzo ciekawa. Znów pojawia się "Sephi" i co dziwne w niektórych momentach ratuje głównego bohatera.
+ bdb sterowanie na PSP

- Jak już mówiłem, mam wersję japońską, więc gram trochę intuicyjnie

Mam zagwarantowaną wymianę na wersję angielską, więc jeśli takowa się dostanie w moje ręce - opiszę dokładniej.
Swoją drogą - PSP kupiłem tylko dla tej gry (no może jeszcze "Ratchet & Clank", kilka RPG i żeby mieć "Guilty Gear'a" zawsze przy sobie.)

PS. Poziom trudności jet dość niski.
Ostatnio zmieniony wt 02 cze, 2009 22:53 przez trybit, łącznie zmieniany 1 raz.
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Tak się zastanawiam, jaki jest sens grania, zwłaszcza w rpga, jeśli nic się nie rozumie?
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Mam obsesje na temat tej gry :twisted: Od kiedy zobaczyłem pierwszy trailer postanowiłem uzbierać pieniążki na PSP. Ale przy ciągłych wydatkach (fajki, browary, chipsy, hot-dogi :wink: ) nigdy mi sie to nie udało.
Tak się zastanawiam, jaki jest sens grania, zwłaszcza w rpga, jeśli nic się nie rozumie?
Zgadzam się całkowicie. Sam kiedyś dawno pożyczyłem od kumpla FF IX po włosku. Ale po przejściu gdzieś połowy 1 CD z ciężkim sercem postanowiłem przestac grać. Po prostu lepiej nie psuć sobie zabawy i poczekać na angielska wersje :D
Final Cloud

Post autor: Final Cloud »

zbiku90 pisze:Mam obsesje na temat tej gry
Ja również. Cały czas czekam na premierę gry w Ameryce (25 marca) i nie mogę się doczekać zacząć grać w te dzieło sztuki. Teraz nie mając co robić gram w FFVII na PSP ^^

Spójrzcie na system walki (great)
http://www.youtube.com/watch?v=g2eNfzGJ5bA

http://www.youtube.com/watch?v=de59qqowdV8

Warto przeczytać :)
Zapowiedź CC

Posłuchajcie tego:
Boss Theme (?) :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=q9yt9ZzJaP0

Battle Theme (?) <wow>
http://www.youtube.com/watch?v=3OkN2mW5Cvg


http://www.youtube.com/watch?v=3OkN2mW5Cvg

Te midi daje mi tyle wspomnień ^^
http://www.youtube.com/watch?v=gM5fC2-p ... re=related


Strona Crisis Core


Nigdy wcześniej nie czekałem tak na jakąś grę :D To właśnie 10 lat temu zacząłem swoją przygodę z Final Fantasy (Zaczynając od 7 ;] )
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

PączekzPiekieł pisze:Tak się zastanawiam, jaki jest sens grania, zwłaszcza w rpga, jeśli nic się nie rozumie?
Poniekąd racja, ale teraz, mając wersję japońską (gdzie podstawowe rzeczy w menu rozumiem) moje ciśnienie na "angola" wzrosło jeszcze bardziej.

Zastanówcie sie: macie możliwość gry w CC przed innymi w Europie (gra przysłana z Japonii). Wydaje mi się, że warto... Tym bardziej, że za free będzie wymiana na wersje angielską (w moim przypadku)
Poza tym PSP już na siebie zarobiło - kumple baaardzo chętnie płacą za możliwoćś grania w CC.
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

trybit pisze: Zastanówcie sie: macie możliwość gry w CC przed innymi w Europie (gra przysłana z Japonii). Wydaje mi się, że warto...
Nie, nie warto, ponieważ nie byłbym w stanie w pełni jej ocenić i przyjemność z grania byłaby dużo mniejsza. Dla mnie komfort jest ważniejszy, niż możliwość pochwalenia się przed kumplami graniem &#8222;przed innymi w europie&#8221;. Poza tym, większość byłaby zmuszona kupić dwa razy tą samą grę.
trybit pisze: kumple baaardzo chętnie płacą za możliwoćś grania w CC.
Prawdziwy przyjaciel z ciebie.
Ostatnio zmieniony pt 07 mar, 2008 16:57 przez PączekzPiekieł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Granie w grę bez znajomości języka nie ma najmniejszego sensu. Mam gdzieś co to za gra, jeśli jej nie rozumiem, nie mogę się wciągnąć w fabułę i całą resztę. A scenki można obejrzeć na YouTube.
trybit pisze:Poza tym PSP już na siebie zarobiło - kumple baaardzo chętnie płacą za możliwoćś grania w CC.
Żenada. Co z Ciebie za kumpel, jeśli bierzesz kasę? Porażka. Aż żal mi słów na to, co robisz. Jesteś... hmmm... palantem? Hmmm.
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Go Go Yubari pisze:Jesteś... hmmm... palantem? Hmmm.
Nie boli mnie to jakoś... Jestem materialistą i jestem z tego dumny...

Poza tym, nie przeszkadza mi japonska wersja gry, tym bardziej w jej ocenie. Z reszta, jak każdą, ukoncze tą gre kilka razy, bez wzgledu na cokolwiek...
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
Kuchiki-taichou

Post autor: Kuchiki-taichou »

Specjalnie dla tej gry i dla KH BBS kupuje PSP ;D (oraz dla przenosnego FFVII z PSX oczywiscie).

Jesli jezyk jest dla was bariera to uczcie sie ludzie :D japonski nie jest taki trudny na jaki wyglada... Ja sie ucze juz kilka miesiecy i musze powiedziec ze nie mam problemu z japonskimi grami.

Poza tym na gamefaqs.com sa przetlumaczone wszystkie dialogi oraz wszystkie menu do Crisis Core po angielsku :)
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Kuchiki-taichou pisze:Specjalnie dla tej gry i dla KH BBS kupuje PSP ;D (oraz dla przenosnego FFVII z PSX oczywiscie).

Jesli jezyk jest dla was bariera to uczcie sie ludzie :D japonski nie jest taki trudny na jaki wyglada... Ja sie ucze juz kilka miesiecy i musze powiedziec ze nie mam problemu z japonskimi grami.

Poza tym na gamefaqs.com sa przetlumaczone wszystkie dialogi oraz wszystkie menu do Crisis Core po angielsku :)
Właśnie.
A wracając do mojej pazerności i "koleżeństwa": "You don't know me, You can't judge me, biatch!". Robie to co lubie i tyle, nikt ze znajomych sie nie krzywi...
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

trybit pisze:Robie to co lubie i tyle, nikt ze znajomych sie nie krzywi...
JEśli tak traktujesz wszystkich swoich znajomych, jak to wynika z Twoich postów, to będziesz kiedyś bardzo samotnym człowiekiem. Tyle względem offtopa. Nie radzę kontynuować dyskusji.
dobosz-san

Oczekujecie?

Post autor: dobosz-san »

Obrazek
JA JUŻ CZEKAM :D
Awatar użytkownika
Marcinlew
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 lis, 2007 18:54

Post autor: Marcinlew »

PączekzPiekieł pisze:Tak się zastanawiam, jaki jest sens grania, zwłaszcza w rpga, jeśli nic się nie rozumie?
No wlasnie ja mam tak ze nawet angielskiego dobrze nie rozumiem ale w koncu ile mam lat ale ciagle sie ucze i coraz lepiej mi idzie, ale gra mi sie podoba bez znajomosci jezyka :D

A wracajac do gry to mam pytanie
Kto jest glownym bohaterem gry Zac czy Cloud :?:
Awatar użytkownika
lolish
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 16:35
Lokalizacja: Mama

Post autor: lolish »

Kiedy CC ma wyjść w eropie tak wogule, bo słyszałem gdzies ze 29-31 Marca, ale przecież premiera w USA miała miejsce dopiero 25 Marca, jest już wogule jakaś ustalona?
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
angh

Post autor: angh »

lolish pisze:Kiedy CC ma wyjść w eropie tak wogule, bo słyszałem gdzies ze 29-31 Marca, ale przecież premiera w USA miała miejsce dopiero 25 Marca, jest już wogule jakaś ustalona?
W ogóle to game.co.uk mowi, ze premiera jest 20 czerwca. Juz mam zamowiony special edition. I nie kreci mnie wersja japonska - to jest gra ktora ma mase smaczkow, niuansow, ciekawa fabule, ktorej nawet slaby japonski nie umozliwi zrozumiec - nie bawi mnie wybijanie wszystkiego co sie rusza, chce poczuc cale tlo, ktore jest daleko za polem walki.[/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kompilacja FF VII i spin offy (AC, BC, CC, LO, DoC)”