Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus

Tu znajdują się wszystkie nowe dodatki do historii FF VII

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Squall na początek przeczytaj regulamin - w tym głównie pokochaj punkt 13. Następnie poczytaj dokładnie topic. Po trzecie:
http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=4142
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Takie 3 rudzielce rzucę od siebie, damn. FF VII DoC to dla mnie porażka. Grę przeszedłem z palcem w ... nosie w wielu momentach lecąc po prostu "na przebitę". Nudne i proste, gywalnie jak i w wykonaniu. Biedaaaaaa :!: >_<
DarkHeart

Post autor: DarkHeart »

Widzę że wszyscy dosyć brutalnie potraktowali historię Vincenta... no cóż, nie wszystkim się ta hybryd podoba, ja również miałem mieszane uczucie grajšc w wersję J-NTSC. Natomiast wersja US-NTSC ma dosyć dużo poprawek : podwójny skok się przydaje i jest wygodny, i poszerzone komba - najlepsze jest po wykonaniu jump - drugi jump i w momencie opadania naparzać zyskujemy całkiem nowe kombo niż te w wykonaniu pojedyńczego skoku. Grafika jest dobra (yuffie troche dziwnie wyglšda - ale strój wutai-ninja mi się podobał i jej efektowne wejscie :D ) Muzyce brakuje jakichkolwiek nawišzań do starego finala no ale inny kompozytor więc nic dziwnego, co nie zmienia faktu że jest dobrze dopasowana i ciekawa (sš momenty gdzie nijak pasuje do akcji :( ) Kustomizacja broni jest interesujšca, a zlikwidowanie multi-playera dla maniakalnych misji dosyć ciekawa. Misje sš trudne i mało ciekawe ale zawsze mozna się oderwać od znanych już chapterów - a przejœcie niektórych z nich jest praktycznie niemożliwe bez uzyskania ManaHeart.
Bardzo podobały mi się lokacje pochodzšce z FFVII np. Kalm było ciekawe, ale najlepiej się czułem jak trafiłem do kanałów w Nibelheim i jak zobaczyłem znajome Sahaginy, a po wejœciu do rezydencji - miodzio. Choć prawie idealnie odwzorowana brakowało chociażby legendarnego sejfu...
Cmentarzysko pocišgów też spowodowało nawrót wspomnień i sentyment do siódemki. Cała sprawa z Weissem (nie będe spoilował) mnie zaskoczyła, nie spodziewałem się takiego zwrotu fabularnego... hehe Gackt mi nie przeszkadza tym bardziej że ma fajne wdzianko, a secret ending zostawia otwarte wrota. Postać G zostanie nam dokładnie wyjaœniona w Crisis Core, gdzie głos mu podkłada również Gackt wiec fani i antyfani szykujcie się... Ogólnie mi sie gra podoba, a to w sumie dlatego że jestem maniakiem finalowego uniwersum, a co do spojlera Dealera to pomyslałem podobnie grajšc w japonca na poczatku tyle że leżšcego nie wziołem za boskiego Sephirotha :lol:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

DarkHeart pisze:Postać G zostanie nam dokładnie wyja&#65533;niona w Crisis Core, gdzie głos mu podkłada również Gackt wiec fani i antyfani szykujcie się
my zwykli użytkownicy PAL, ew. NTSC/US nie mamy sie na co szykować...poza pikną bużką Gackta :lol:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
DarkHeart

Post autor: DarkHeart »

Garnet , a niby dlaczego gra na PSP rangi Final Fantasy nie miałaby wyjśc w USA? Rozumiem że do Europy nie trafia duża ilość tytułów ale podejrzewam że Crisis Core zostanie również wydany w wersji PAL.
Co innego tyczy się Before Crisis, którego w wersji angielskiej nigdy nie ujżymy nie mówiąc już o problemie skombinowania tej gry na nasze cellphone'y.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

nie zrozumiałes mnie :] Gackt nie podkłada głosu w wersji ang.....i oto tyle szumu xD
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Mickou

Post autor: Mickou »

Ja włąśnie pogrywam sobie w tą wyśmienitą gre...przyznam nie jest rozbudowana jak reszta serii FF ale swój klimat ma...no i dowiadujemy się co się działo z BOHATERAMI po FF VII, filmiki są wykonane wyśmienicie( jak każdy filmik FF) :grin: ...Mało materii (3) :? ale uzbrojenie i Limit Break jest zajeb...:P Polecam wszystkim co interesują się sagą FF, a przede wszystkim Final Fantasy 7...Teraz czekam na Crisis Core na PS3... :D
Ostatnio zmieniony ndz 16 wrz, 2007 16:52 przez Mickou, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Mickou pisze:.Teraz czekam na Crisis Core na PS3...
polecam najnowszego newsa, dla lepszego zapoznania sie z tematem;p

btw. ogranicz używania emotek...jedno ":D" naprawdę wystarczy:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gra jest super polecam od dzisiaj w nia gram i jest bardzo fajna i nawet trudna
Byłoby miło, gdybyś sie wysilił i zamiast nadmiaru emotek, pisał więcej argumentów. -_-' Na tym forum lubimy znać konkrety.
Awatar użytkownika
Marcinlew
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 lis, 2007 18:54

Post autor: Marcinlew »

Chcialbym sie spytac :) czy w tej grze mozna robic jakies akrobacje np. fikolki czy strzelanie z powietrza, zwolniopne tempo xD :?: :?: :?: czy tylko sie strzela :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Możliwości: strzelanie (maszynówka, pistolety, snajperka, strzelba) lub ciosy ręką - wszystko to można robić w powietrzu oraz łączyć w combosy.
Gameplay możemy zobaczyć choćby tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=VJO-GvFrdlY

Zwolnionego czasu nie ma.

I jeden znak zapytania wystarczy...
Awatar użytkownika
Marcinlew
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 lis, 2007 18:54

Post autor: Marcinlew »

Na tym filmiku nie bylo zadnych kombosow tylko tez strzelanie a mam pytanie na jaki przycisk robi sie zeby widziec wszystko z ramienia Vincenta :?: :?: :?: bo dopiero od dzisiaj mam ta gre i nie umiem duzo zeczy :?
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

jakiś czas temu przeszedłem sobie DoC i muszę powiedzieć, że moje odczucia co do tej gry są tak mieszane jak podzielone są opinie na temat tej gry w tym topicu :P

od strony graficznej jest genialnie, gra jest przepiękna! ale nad tym już wszyscy zdążyli się pozachwycać, więc nie będę powtarzał, że FMVki i cut scenki na silniku gry są pierwsza klasa. jeśli chodzi o muzykę, to jest ona naprawdę w tle i całej gry w pamięć zapadła mi tylko piosenka z końca gry.

co do mieszania w fabule FFVII; nie zauważyłem jakichś nieścisłości w wątku Vicenta, Lucrecii i Hojo. urywki wspomnień Vincenta, które mogliśmy zobaczyć w FFVII tutaj są posklejane w jedną całość i uzupełnione tak, że w końcu wiadomo co, jak i dlaczego. (aczkolwiek, w dalszym ciągu nie wiem skąd Lucrecia wzięła się w tej jaskinii za wodospadem :? )
trochę wtfogenny jest natomiast wątek z Deepground.

Kod: Zaznacz cały

pod Midgar była sobie hodowla superżołnierzy, hmm. zresztą, to nie jedyna rzecz, którą wykopano - Shera to też znalezisko, tym razem starożytne.
jeśli chodzi o klimat, to prawie nie czuje się tu FFVII. jedynie odwiedzając stare lokacje robi się przyjemnie, ale ogólnie to prawie jak nie ten świat. duży wpływ ma na to róznica w poziomie zaawansowania technologicznego między obydwiema grami, o której wspomniał hay w swoim poscie. jak pamiętamy, w FFVII jedynymi zaawansowanymi miastami były Midgar, Junon, Gold Saucer oraz odrobinę Rocket Town. ogólnie, klimat był steampunkowy. w DoC pojawia się coś na wzór Internetu. lol, sieć ogólnoświatowa między Edge i Junon pewnie :lol: .

co do samej rozgrywki, to nie zgodziłbym się, że jet monotonna. strzelanie jest nawet przyjemne, za to cobo i double jump Vincenta są nie do końca wykorzystane; prawie nigdy z nich nie korzystałem. Gallian Beast jest mocny i jego ataki fizyczne sieją niezłe spustoszenie, ale żeby trafić kogoś pociskiem to trzeba mieć szczęście albo celować w coś nieruchomego. szkoda też, te tak szybo kończą się MP, bo magia jest tu naprawdę silna. fajnie się też robi pod koniec gry :) wtedy to dopiero czuć MOC :D
czasem gra trąci MGSem, jest nawet skradankowa misja

Kod: Zaznacz cały

z Cait Sithem&#58;&#41; a scenka do niej została nazwana Solid Caith
acha - jestem naiwny. po intrze myślałem, że doczekaliśmy się zakończenia historii FFVII (the final chapter of this stroy...). secret ending pokazało jednak, że się jednak myliłem o głupi ja :lol:

ps, co sądzicie o nowych postaciach? jak dla mnie do starego FFVII najbardziej pasuje Grimoire (fajny ma strój), szkoda że pojawił się na tak krótko. Tsviets za bardzo odstają od klimatu, ale Shelke polubiłem :)
mat

Post autor: mat »

jest jakiś sposób by uruchomić Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus na kompie bardzo bym prosił o odpowiedz.
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony pn 05 lis, 2007 19:25 przez mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcinlew
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: ndz 04 lis, 2007 18:54

Post autor: Marcinlew »

kto mi odpowie na pytanie :?: :?: :?: :?: :?:
na jaki przycisk patrzy sie przez ramie Vincenta :?: :?: :?: :?:


A tak ogolnie to gra jest świetna poniewaz :
fajna grafika
fajne dialogi
fajni bohaterzy
fajne bronie
fajne misje
fajna muzyka

fajne jest tez to ze mozna zamieniac sie w potwora i przerabiac bron :P :P :P :P :P :P
Mysle ze wszyscy sie ze mna zgodza z tym co tu napisalem 8) 8) 8)


GGY: Twoje argumenty są ogólnikowe i nie wnoszą nic konkretnego do dyskusji. Ponadto wystarczy 1 emotka. Żeby w przyszłości nie było narzekań, że nie uprzedzałam.


[ Dodano: Sro 28 Lis, 2007 16:23 ]
Bym mogl prosic o pomoc :?: niewiem jak przejsc czesc gry gdy jestesmy cath sitem i musimy sie skradac moze mi ktos pomoc :?:
Ostatnio zmieniony pn 05 lis, 2007 16:59 przez Marcinlew, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kompilacja FF VII i spin offy (AC, BC, CC, LO, DoC)”