Final Fantasy VII: Last Order - SPOILERY!

Tu znajdują się wszystkie nowe dodatki do historii FF VII

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

Kod: Zaznacz cały

Cloud w AC nie używa Buster Sworda
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
Craven

Post autor: Craven »

Kod: Zaznacz cały

Oczywiście, ale używa innych mieczy, w domyśle powinny one być chyba ciężkie, czyż nie?
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

....moze to aluminium...

Kod: Zaznacz cały

tylko ostre troche,bo kamienie przekrajalo na pol :D
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Last Order......nic specialnego, animacja może być ...muzyka...dobra...

Co prawda w FF7 grałam 3 lata temu, wiec na początku trochę się pogubiłam O_o
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
chomik

Post autor: chomik »

Craven pisze:
chomik pisze:

Kod: Zaznacz cały

Cloudowi udaje się zbiec, a dwaj żołnierze w raporcie wymieniają go jako zaginionego (albo zmarłego, nie pamiętam dokładnie).Te wydarzenia widzimy w retrospekcji, jeśli na 3 dysku wrócimy do Shinra Mansion w Nibelheim. Cloud pod wpływem szoku miesza swoją zwichrowaną psychikę ze wspomnieniami Zacka, i z jego mieczem udaje się na dworzec w sektorze siódmym, gdzie nadal w kiepskim stanie znajduje go Tifa. i niedługo później zaczyna się gra właściwa. Ufff...

Kod: Zaznacz cały

Tylko jak to możliwe. Widzimy, że był warzywem, więc jak uciekł, jak znalazł się w pociągu a potem w jakim stanie zastała go Tifa?

Kod: Zaznacz cały

 Tak, ale nawet w grze jest pokazane, ze po śmierci Zacka udało mu się pozbierać i jak umyka
Awatar użytkownika
squcloud
Kupo!
Kupo!
Posty: 117
Rejestracja: ndz 09 paź, 2005 16:48
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: squcloud »

Jezeli chodzi o last order to jest to jeden wielki spojer. Psuje całą gre jak się to ogląda więc nie wolno tego oglądać przed zagraniem w gre. Moja kumpela tak zrobila i se wszystko popsuła (W końcu skąd mogła wiedzieć) Ale ogólnie mi sie fajnie oglądało. W sumie to nic nowego nie wnosi ale da się oglądać.
Whadya think you're doing?
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

squcloud pisze:ezeli chodzi o last order to jest to jeden wielki spojer. Psuje całą gre jak się to ogląda więc nie wolno tego oglądać przed zagraniem w gre
To samo tyczy się AC -

Kod: Zaznacz cały

Marlene już na samym początku opowiada, co stało się z Planetą.
Zresztą nie od dziś wiadomo, że oglądanie LO i AC bez poznania fabuły siódemki jest bez sensu ;)
squcloud pisze:W sumie to nic nowego nie wnosi ale da się oglądać.
Sądzę, że im raczej chodziło o odświeżenie historii, więc zmian się nie spodziewałam. Przyjemnie się oglądało.
Etelgrin

Post autor: Etelgrin »

W Last Orderze jest cała masa niezgodności z grą, niewiem zresztą czy zauważyliście ale historia przedstawiona w grze a ta na Last Order różnią sie odsiebie. Podam jeden przyklad dla uwieżytelnienia:

W GRZE
Kiedy Zack w Reactorze w Nibel zostaje pokonany, Cloud rozmawia chwilke z Tifą poczym bierze Buster Sword Zacka i wbiega tam gdzie byly wczesniej drzwi z napisem JENOVA. Spehiroth mówi swoja kwestie, chwilke trwa walka i Sephiroth wbija Masamune Cloudowi w ramie poczym chwyta za miecz Sephirotha i swoją własna siłą wyrzuca Sephirotha w przepaść. Następnie pada na zmiemie.

W LAST ORDERZE
Kiedy Zack walczy z Sephirothem w Reactorze - przegrywa, nastepnie wpada Cloud zamienia pare zdan z Tifą, wbiega do wnętrza. Sephiroth mówi swoja kwestie przy JENOVIE, wychodzi z głową Jenovy, tam Cloud sie na niego rzuca, Sephiroth wbija w niego miecz nastepnie wyrzyca go kawałek do środka sali gdzie byla wczesniej JENOVA, zostawia w nim miecz wbity poczym SAM rzuca sie w przepaść!!
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Etelgrin pisze:Sephiroth wbija Masamune Cloudowi w ramie poczym chwyta za miecz Sephirotha i swoją własna siłą wyrzuca Sephirotha w przepaść
i ty byś to chciał pokazać tak jak w grze było? _^_ Wyglądało by to kretyńsko - OK, FF7 rządzi się swoimi zasadami, i o ile tam takie coś przejdzie, to w LO by nie przeszło. Poza tym scena została bardzo dobrze zmieniona i jeżeli zrobią ten remake na PS3, to tak powinna ona wyglądać.
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Craven

Post autor: Craven »

Mówisz jakby LO było realistyczne. Moim zdaniem w grze scena miała więcej sensu i była fabularnie ciekawsza.
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Ja znalazłem jeszcze jeden błąd w LO a mianowicie

Kod: Zaznacz cały

W LO Tifa rozczula się nad ciałem ojca na zewnątrz reaktora, a w grze robiła to wewnątrz
Nie jest to może jakiś wielki błąd ale gdy oglądałem LO od razu mi się to rzuciło w oczy.
Black Mage
Craven

Post autor: Craven »

No też to od razu zauważyłem, ale jako że nawet tekst jest ten sam zupełnie mi to nie przeszkadzało.
Etelgrin

Post autor: Etelgrin »

Izrail pisze:
i ty byś to chciał pokazać tak jak w grze było? _^_ Wyglądało by to kretyńsko - OK, FF7 rządzi się swoimi zasadami, i o ile tam takie coś przejdzie, to w LO by nie przeszło. Poza tym scena została bardzo dobrze zmieniona i jeżeli zrobią ten remake na PS3, to tak powinna ona wyglądać.
Niebylo sie czego przyczepic -.- :570:
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Izrail pisze:to tak powinna ona wyglądać.
nie rozumiem, czym w takim razie kierował się sephirioth skacząc tam w dół, w lifestream czy cokolwiek zielonego tam było... chciał zjednoczenia z ziemią? taaa... ;)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Dokładnie. Cloud leżał przed nim i sephiroth mógł spokojnie spierniczyć w takim razie. A tu skacza niewiedzieć czemu a z twardziela "cichej wody" zrobili frajera "cios w plecy 4x"
ty byś to chciał pokazać tak jak w grze było? _^_ Wyglądało by to kretyńsko - OK, FF7 rządzi się swoimi zasadami, i o ile tam takie coś przejdzie, to w LO by nie przeszło. Poza tym scena została bardzo dobrze zmieniona i jeżeli zrobią ten remake na PS3, to tak powinna ona wyglądać.
Craven ma racje. W grze całość była znacznie lepiej opowiedziana, i jak juz podkreślałem wcześniej ta jedna zmiana zchrzaniła wg. mnie cały 20 minutowy filmik.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kompilacja FF VII i spin offy (AC, BC, CC, LO, DoC)”