FF 1 - Nie mogę zapisać gry na emulatorze.

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Malutki problem
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: pt 21 sie, 2009 15:07

FF 1 - Nie mogę zapisać gry na emulatorze.

Post autor: Malutki problem »

Witam, niedawno zacząłem swoją przygodę z Final Fantasy. Słyszałem wiele razy o serii, szczególnie że kolega jest jej wielkim fanem, ale dopiero dziś postanowiłem zagrać. Zacząłem od pierwszej części. Ściągnąłem z tąd, z k-ff.com emulator i pierwszą częśc serii. Po jakimś czasie grania, zapisałem w tawernie i wyłączyłem grę. Nie mogłęm tego wczytać. Próbowałem wielu rzeczy, naciskałem po tym reset, zapisywałem w menu emulatora, lecz zawsze po wyłączeniu amulatora z grą musiałem zaczynac od początku.


Proszę o szybką pomoc!

Pozdro.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Dziwna sprawa. Ściągnąłem ten ROM i u mnie zapisuje stan gry.
Jeśli zapisujesz tak jak trzeba to nie powinno być problemów. Nie wiem, czy ten emulator emuluje również procedurę wyłączania cartów z bateryjką. Normalnie konsolę wyłącza się z wciśniętym resetem. Na emu po zrobieniu save'a zawsze wciskam reset i dopiero potem wyłączam, wcześniej dla pewności robiąc też save state.
Możesz też sprawdzić, czy w ustawieniach emulatora masz zdefiniowaną ścieżkę dostępu do katalogu z save'ami.
Malutki problem
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: pt 21 sie, 2009 15:07

Post autor: Malutki problem »

A kiedy wyłączysz emulator, to wrzucasz potem do niego save'y, czy tylko grę i klikasz continue? A jeśli wyłączę komputer, to to się nie usunie? A tak w ogóle to save state mi zazwyczaj nie działa, wyskakuje save state 0 error, lub save state 2 error. Nie wiem o co chodzi w tych cyferkach, ale próbowałem zapisać save state chyba 10 razy, zadziałało tylko raz, poza tym po wyłączeniu emulatora już nie było zapisane. To chyba wina tego że emulator nie ma dostępu do tego katalogu z save'ami, bo zawsze po zapisie w tawernie i save state resetowałem, po czym wyłączałem ale nie działało. Zaraz zedytuję i powiem czy się udało.


Nie udało się... Zaznaczyłem aby zapisywało się w games, na dysku lokalnym, ale dalej nie działa. Tzn. zapisałem w tawernie oraz w save state. Zapisało się poprawnie. Kiedy dałem reset, mogłem z powrotem wejść do gry poprzez continue, ale kiedy wyłączyłem emu, nie działało... Wczytać save state też nie mogłem. Jak sobie z tym poradzić? Pomocy!
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Spróbuj jeszcze ustawić ścieżkę do SaveState. Jeśli to nie zadziała ściągnij inny emulator.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”