FF4 POMOC

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Aerith

Post autor: Aerith »

60 w Bestiary jest żelek Purple Bavarois. Spotyka się go o ile sie nie mylę dopiero gdzies na Księżycu. :]
Kickic

Post autor: Kickic »

Bardzo dziękuję za pomoc :smile: Pozdrawiam...
jasior

Post autor: jasior »

Mam pytanko. Posiadam wersję na GBA, która (jak mi się wydaje) jest nieco bardziej rozbudowana od tej na SNES. Jeśli ktokolwiek ma lub przeszedł tą wersję to proszę o odpowiedź: Jak rozgnieść Dark Kaina w Lunar Ruins?
Yazoo_Gunner

Post autor: Yazoo_Gunner »

Help! co zrobić?? Zdobyłem przedmiot Bomb i jak nauczyć Rydie tego summona... mam z tym problem...(FF IV) (trochę gupie pytanie ale poprostu nie wiem jak to zrobić??) :oops:
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

użyć tego przedmiotu?

btw, gratulacje. ja jeszcze ani jednego z tych super rzadkich przedmiotów nie zdobyłem.
Yazoo_Gunner

Post autor: Yazoo_Gunner »

nie wiem jak użyć normalnie w menu się nieda a podczasz walki nic to nie daje...
a dzięki zdobyłem go walcząc w wieży bab-il po dołączeniu edge do drużyny...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

coś sobie przypomniałem *sprawdza w FAQu* są dwa różne przedmioty o nazwie Bomb. jeden uczy Rydię przyzywania Bomb, a drugi to zwykły item zadający obrażenia o elemencie ognia. wszystko wskazuje na to, że jednak nie zdobyłeś summona...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Bomb, ten dający możliwość przywoływania Summona, wygląda jak taka momenta z gwiazdką.
Sogetsu pisze:ja jeszcze ani jednego z tych super rzadkich przedmiotów nie zdobyłem.
Trzeba się trochę zaprzeć i grać na przewijaniu "~" w ZSNES. Bomb i Mage idzie zdobyć, ale Impa mi się nie udało.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Sephiria pisze:Trzeba się trochę zaprzeć i grać na przewijaniu "~" w ZSNES. Bomb i Mage idzie zdobyć, ale Impa mi się nie udało.
zaprzeć to się zaparłem, tylko że gram na PSX'ie. zbieranie summonów zacząłem od Impa właśnie ale po paru godzinach dałem sobie spokój. jednak skoro mówisz, że Bomb i Mage łatwiej zdobyć, to trzeba będzie spróbować.
Yazoo_Gunner

Post autor: Yazoo_Gunner »

Ja jestem jakiś nie teges... mam ze wszystkim problemy... gram w wersje japońską po angielsku mam ją od kumpla ale wiem że to jest japońska bo są tam pocałunki cecila i rosy i pełna paleta zaklęć rosy... ale gdzie dokladnie znajduje się programer room w dwaren castle.. :oops:
Kickic

Post autor: Kickic »

Obrazek
http://img522.imageshack.us/my.php?image=ffvn5.png

Wersje FF odróżnisz, też tym, że Amerykańska jest w ekranie tytułowym podpisana: Final Fantasy II, a Japońska normalnie (to znaczy IV)


Impa miałem, gorzej z bomb i mage, tych nie...
Choli

Post autor: Choli »

A ja mam takie pytanie, mianowicie gdzie mogę ściągnąć FF4 w oryginalnej jap wersji? czy to jest już udostępnione jako free?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Uwaga! Daję link do strony, z której można ściągnąć absolutnie wszystko za darmo! http://tinyurl.com/6d8v
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Stachu

Post autor: Stachu »

Tak sobie przegladam Kryptę i dochodzę do wniosku, że przydałoby się Wam zrobić mały update materiałów dotyczacych części 1-6 których wydany jest remake. Gram w tej chwili w FF4 na GBA, i widze róznice miedzy oryginałem a wersja Advance. Np: przez przypadek wpadłem teraz na sidequesta "Cave of trials" na Mt. Ordeals. Znalazłem tam sporo przedmiotów i sprzętu którego niemoge nikomu założyć. Stąd też moje pytanie - czy jest ktoś na tym forum kto zaliczył tego side questa w całości i wie kto, co, kiedy i jak może nosić ten sprzęt? (ominałem dwie skrzynki bo nie znalazłem narazie do nich drogi i zdobyłem jedna z 5 broni w ostatnim pomieszczeniu). Oraz czy są jeszcze inne sidequesty które doszły w wersji GBA?

EDIT: Ahhh już znalazłem na GameFaqs, tak czy siak update by się przydał.
Awatar użytkownika
Master1599
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 11:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: Master1599 »

Pisze ten post ponieważ coś mnie zaskoczyło !!

Gram na zsnesie w amerykanska wersje[spolszczona]
Doszedłem do momentu z walka tymi lalkami a pozniej z golbezem...
popokonaniu golbeza zostaje mu reka :D i zabiera kryształ !!! [o nie !]
Kiedy odzysakelm kontrole nad postaciami chcialem sobie zobaczyc jakie czary ma rydia[35lvl]
Byly 4 aktywne czaru do uzycia ...
Jakis o nazwie "krzyw" [nie wiem co to ma znaczyc] ale uzylem go [ kosztował 4 many]
Znalazlem sie w pokoju z krysztalami z jakims krysztalem !!
Wzialem go....
"zdobyłeś ciemny kryształ ! "

Co to ma znaczyc ? ? ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”