FF4 POMOC

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Przedmiot ten w wersji anglojęzycznej (wersja PSX, która zawierała wszystkie elementy oryginału, wycięte z wersji SNES) nazywa się Alert i można go ukraść od przeciwnika o tej samej nazwie (Alert) w Giant of Babil. Jako, że po wydarzeniach w tej lokacji traci się do niej dostęp, dobrzej jest zaopatrzyć się w 50 - 60 sztuk. Przedmiot ten działa w ten sposób, że wywołuje walkę z najsilniejszym przeciwnikiem z danej lokacji.

Szanse na zdobycie Pink Tail od Pink Puffs są bardzo małe, ale teoretycznie można go zdobyć już w pierwszej walce, więc jeśli ktoś chce zdobyć komplet Adamant Armor, wystarczy 50 - 60 sztuk Alertu. Jeśli po 10 walkach potworki nie dropnęły ogona, śmiało można zresetować i próbować jeszcze raz. Mi nie starczyło na to cierpliwości (podobnie jak na dodatkowe Summony dla Rydii).
Awatar użytkownika
Krauser
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: ndz 28 cze, 2009 12:05
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: Krauser »

Wielkie dzięki za info, może gdy kiedyś znajdę czas by przejść ją ponownie, to postaram się zdobyć ich więcej by zaopatrzyć wszystkie postacie w Adamant armor.
Chociaż tak naprawdę ta zbroja to tylko gratka dla fanów, bo mając postacie na około 65 poziomach, ukończenie gry nie stanowi większego wyzwania.
Dodam od siebie iż 100% walk wygrałem całą żywą drużyną.
Było to trochę męczące i wymagało wielokrotnego resetowania gry, ale jednak było realne.
Niektóre opisy sugerują by mieć 99 poziom dla każdej postaci, wtedy gra się łatwo. Ale tuż przed 70 poziomem, postacie mają odblokowane wszystkie czary.
Ja dzięki temu opisowi, wycisnełem z gry chyba wszystko co tylko było można, chociaż w pewnych miejscach sądzę iż coś jeszcze można napewno zrobić.
Memento mori
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Chodzi o Whistle, który jest wspomniany w Subquestach.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
DarkMAn
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 16:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: DarkMAn »

Mam dziwny problem a mianowicie niemoge wyjść z podziemi spowrotem na powierzchnie, latam wokół tego krateru, londuje w nim chodze, szukam i nic...
Wiem że to głupie ale może mi ktoś powiedzieć dokładnie co trzeba zrobic żeby się wydostać z podziemi? Gram w wersje na snes na emulatorze i jestem w momencie zdobywania summona Sylph.
Kiedy będę umiał robić tak żeby rzeczy robiły BOOM!?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Najpierw musisz mieć wiertło zamontowane na Falconie, potem należy wlecieć w krater, by wydostać się na powierzchnię.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
DarkMAn
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 16:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: DarkMAn »

A gdzie zdobyc to wiertło?
Kiedy będę umiał robić tak żeby rzeczy robiły BOOM!?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Cid usprawni statek po powrocie z Sealed Cave do Dwarven Castle i zdaniu raportu królowi Jott.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
lolish
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 16:35
Lokalizacja: Mama

Post autor: lolish »

Gram w japońską wersję przetłumaczoną na angielską, jestem przy końcu gry.
Mam za małe poziomy, i moje pytanie.
Czy istnieje jakieś lepsze miejsce do trenowania niż środek księżyca?
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHA
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Nieźle expowało się też w jaskiniach Land of Monsters, zwłąszcza gdy natrafisz na potwory przywołujące owady/motyle/larwy etc. Im więcej stworów w takich walkach ubijesz, tym więcej expa inkasujesz za walkę.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
sowus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 08:49

Post autor: sowus »

Witam

Chciałbym nawiązać do tego tematu, a mianowicie mam problem w momencie potyczki z Dark Elf. Koleś zadaje 9999 obrażeń, więc spodziewałem się, że coś dodatkowego się stanie. Jednak się myliłem. Po "walce" od razu przeniosło mnie do okna stary gry od nowa.
Podczas walki próbowałem użyć nawet zaklęcia Exit (Tellah), ale nie dało się uciec.
Postanowiłem znaleźć jakąś radę, co w tej sytuacji zrobić i trafiłem na Waszą stronkę.
Napisane jest, że powinien pojawić się Edward i pomóc jednak on się wcale nie pojawia. Czy to przed, czy po walce.

Mógłby mi ktoś powiedzieć, gdzie mogłem spaprać sprawę ?

Jakby co mam wersję na PSX, hybrydę ANG i JAP wersji (tak, hybrydę, bo czytałem artykuł o różnicach i niektóre rzeczy u mnie są, a niektórych nie ma).
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Czy dostałeś już od Edwarda harfę w Toroi?
sowus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 08:49

Post autor: sowus »

Nie. W Toroi byłem, ale nic ciekawego się tam nie działo oprócz kilku informacji, które ruszyły rozgrywkę do przodu.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

No to nie pozostaje nic innego niż wrócić do zamku i zagadać do chorego Edwarda.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
sowus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 08:49

Post autor: sowus »

Wielkie dzięki :)

A jeszcze jedno pytanko. W grze są przedmioty typu Gysahl, ThorRage, Unicorn itp. Nie da się ich użyć podczas walki czy na mapie świata. Do czego one służą ?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

sowus pisze:Gysahl
Domyślam się, że to Gysahl Greens, w opisie Krypty - Carrot. Te służą do przywołania Grubego Chocobo (nie jako summona, ani w ogóle w czasie walki, żeby było jasne) w odpowiednich miejscach. Szczegóły: http://www.k-ff.com/Final4/index.php?n=8

Dwa pozostałe przedmioty mnie dziwią, bo napisałeś, że nie da się ich użyć w czasie walki. Jak dla mnie ThorRage to mógłby być jeden z tych przedmiotów atakujących, w tym przypadku piorunami. Unicorn kojarzy mi się z Unicorn Horn z wersji DS, który użyty w czasie walki usuwa złe statusy całej drużynie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”