FF4 POMOC

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Warto spróbować przedmiotów rzucających te zaklęcia zamiast Rosy zużywającej MP na wszystkich po kolei, tak jest szybciej, IMO. Jeśli masz zapas ze czterech, to i tak po walce się nie przydadzą. :P Poza tym poprzestaję na przyspieszeniu postaci, resztę załatwia Cure4.
sowus
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 08:49

Post autor: sowus »

Długo mnie tu nie było :)

W końcu po 2 miesiącach udało mi się Zeromusa pokonać :) Wiem, wiem, słaby jestem, ale zrobiłem to na ok. 72 lvl każdej z postaci, więc czuję się dumny ^^

ZAMIESZCZAM TUTAJ INFORMACJE, W JAKI ŁATWY SPOSÓB POKONAĆ ZEROMUSA

Oczywiście to są moje obserwacje i nie wszystkie muszą być prawdą jednakże...

Nie radzę korzystać z umiejętności Edge'a - Steal - szkoda czasu tym bardziej, że na początku walki lecą 2 Big Bangi, a chcemy zdążyć wysłać Kaina w powietrze. Dlatego od razu zwykłym atakiem zadajemy obrażenia Zero - ok. 2K. Następny jest Kain, który skacze. Później Big Bang i jeśli ma się szczęście to Rydia przeżyje (na tym poziomie ma 2,4 K hp). Rydia wzywa Asurę i.... w solucji jest błąd. Wg. tego co zauważyłem mamy wpływ na wynik tego, co rzuci Asura. Wystarczy trafić na odpowiednią głowę (biała leczy jak Cure4). Teraz jest ruch Zero - oczywiście Big Bang i znowu, masz szczęście to Rydia przeżyje. Rosa rzuca Cure4 i masz wyleczoną drużynę. Jak nie, to Cecilem używasz Life, później Edge rzuca Excalibur - 9999 dmg. Ogólnie, dopóki masz 4 członków drużyny żywych Zeromus rzuca Big Bang. Poniżej tej liczby używa Flare, Bio i Meteor oraz jest jakaś tam szansa, że rzuci Big Bang (mi się raz przytrafiło). Śmiech na sali jest z tym Meteor, bo zadaje ok. 1K dmg., a Flare nawet 3K. Kiedy masz 3 członków drużyny żywych nie wskrzeszaj reszty, bo się nie opłaca. Rydia z Asury się przerzuca na Bahamuta co daje 4-5,5 K dmg. Oczywiście Zero kontruje Flare i tu masz spore szanse, że Rydia oberwie i zginie. NIE WSKRZESZAJ EJ ! Pozostaje Rosa i Cecil, którzy z Zero poradzą sobie bez problemów, bo... Cecil ciągle atakuje , a Rosa rzuca Cure4 na przemian z Holy. Jedyne co Zero robi to rzuca meteor i to czasami na osoby zknock-out'owane. Czyli pomija kolejkę :) Sytuacja się może nieco skomplikować, bo kiedy pozostaje tylko 2, to wtedy Zero atakuje znacznie szybciej (nawet 3 razy zanim ty wykonasz jakikolwiek ruch). Dlatego Rosa powinna w głównej mierze skupić się na rzucanie Cure4 (chyba, że Zero ani razu nie trafi to wtedy Holy). Miałem nawet sytuację, że musiałem Cecilem użyć Cure2 na wszystkich. Chodziło przede wszystkim o Rydię, która miała 1,9K hp i dla niej te 300 hp więcej mogło uratować skórę przed Big Bangiem (w tym wypadku udało się, bo miała 2,2 K hp, a Big Bang trafił ją za 2K). Oczywiście wcześniej jak Edge żył to zalecam rzucanie czym popadnie, najlepiej w tej kolejności --> Excalibur w jego 2 turze, później Fuma aż się skończy (4-5,5K), Kikuichi (jakieś 3,5K) i dopiero później zwykłe ataki.

Pokonałem Zero właśnie w taki sposób. Przy życiu na koniec pozostali tylko Cecil i Rosa.

Ogólnie cała gra była fajna i polecam wszystkim. Niedługo zabiorę się za kolejną część :)
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Jako , że ostatnio wrzucam filmiki na yt , zacząłem dokańczać kilka rzeczy w ff4 które chciałbym zaprezentować. Mianowicie orientujecie się czy w drużynie musi być Rydia aby zdobyć jej ukryte summony? Biegam jak głupi po lunar ruins i walczę w kółko z bombami , impami i resztą i niestety nic nie zdobywam. Aktualnie nie mam w drużynie Rydii gdyż chcę nagrać kilka filmików z lunar summonami i nie wiem czy narazie olać te summony i wrócić tu później .... Pomożecie??

PS... Pobiłem rekord 198 walk pod rząd z pink puff'ami ( flan princess ) i co ??? ... i nie mam pink tail :(
www.ttadvance.ca - let's play
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

@Oray80
Z tego, co pamiętam, to tak. By mieć dostęp do sekretnego scenariusza trzeba mieć daną postać w drużynie. Pamiętam, że bez Cida nie mogłem dostać się do lokacji z jego scenariuszem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”