FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Kurde.. za dlugo gram w ff4 i zapomnialem ze w ff5 sie sppelle kupuje.. ;( Troche zonk.. z miejsca w ktorym jestem pewnie nie bardzo da sie wrocic.. (wsumie nie pamietam gdzie to jest.. siedze tu od tak dawna na jednym save ze fabuly nie pamietam :P )
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

No jak nie? przecież, by dolecieć na Solitary Shrine musisz mieć Airshipa, a tego dostajesz po akcji w Piramidzie. Mua jest na zachód od Piramidy -_-. Możesz tam iść choćby teraz.

[ Dodano: Czw 23 Cze, 2005 00:33 ]
Btw. Ash w HELP jest FF 5 Pomoc -_-
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
zozolka

Post autor: zozolka »

o co chodzi z ksiazkami w bibliotece w 2 swiecie? moze mi ktos wytlumaczyc, jak to przejsc? :lol:

[ Dodano: Pią 01 Lip, 2005 ]
ps: chodzi mi o Surgate Castle
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Moge :) >>> stary chce zebys poukladala ksiazki >>> lapiesz jedna, patrzysz na pierwsza litere nazwy i szukasz odpowiedniej polki z dana litera, klikasz ok ;p i tak z pozostalymi dwiema. Wtedy dziadek idzie do swojego mieszkanka otwierajac tajne (tajne?) przejscie

chyba o to chodzi hm? ;p
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

To jest opisane w solucji świata nr 2 -_-. Nie chciało się sprawdzić?
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
zozolka

Post autor: zozolka »

probowalam sposobem Waszego opisu - nie udawalo sie. mam pl wersje jezykowa, myslalam ze nie zostalo zmienione nic w grze oprocz jezyka. a jednak

[ Dodano: Pią 01 Lip, 2005 ]
thx CoD ale rozwiazalam X| sorki za klopotas

[ Dodano: Sro 06 Lip, 2005 ]
jak przejsc lawe na 2 cd jak jestem w zamku Exsdeatha jak chce do niego dojsc? w opisie pisze ze trzeba uzyc Float... ale jak i gdzie go zdobyc?
ludek

Post autor: ludek »

Float jest w jakimś z zamków. Bodajże w tym zamku z biblioteką i książkami do ułożenia
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Surgate Castle - to TEZ JEST w opisie. Ludzie, prosze czytajcie czasem ze zrozumieniem -_-.
8. Surgate i Flota Zeza (Poziom: 37)
Przedmioty: Float (zaklęcie)

Gdy wszystko zrobisz zgodnie z zaleceniami, otworzy się nowe przejście i uzyskasz dostęp do nowych lokacji (wcześniej porozmawiaj ze zleceniodawcą). W jednym z pomieszczeń znajdziesz zaklęcie "Float".
A w dziale Magia jest napisane "Surgate - jedna ze skrzyń".
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Gość

Songs

Post autor: Gość »

Ja mam problem z song'ami. Mianowicie posiadam już sześć i brakuje mi Hero Song i Song of Strength. W Krypcie w dziale "Magia" napisane jest, że obydwa te song'i mogę otrzymać od barda w Crescent w III świecie, tyle że Hero mogę otrzymać po odegraniu melodii na ośmiu pianinach. Jednak gdy gadam z bardem to nie uczy mnie żadnej melodii, a jak odegram ostatnią melodię w Town od Mirage to uczy mnie Song of Strength... Więc pozostaje pytanie: jak mam zdobyć Hero Song? Z góry dziękuje.
JAGA

Post autor: JAGA »

Cześć, dopiero co zacząłem ff5 i mam pytanko. W jaskini Jachol Cave są takie wiewiórki, jedne słabe a drugie, hmm i tu mam problem. Jak je rozwalić. Całą swoją mocą zbieram im- 0.Nagle po jednej wiewiórze pokazuje się 5. Kaszana. Mam 24 lv. i około 1000hp. Jeden jej cios zabiera 1500hp. Kilka razy zrobiła escape i wtedy dopiero dostałem 5 ABP.A tak cały czas ginę jak chcem je rozwalić. Jest jakiś sposób?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

O ile pamiętam, na Skull Eatery (te szare wiewióry) nieźle działa Throw ninjy.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Jaga

Post autor: Jaga »

Dzięki, popróbuję.
kleinTOD

Post autor: kleinTOD »

Niektóre skille Geomancer'a też się ładnie sprawdzają albo niektóre Summony.
JAGA

Post autor: JAGA »

Już kończę grę, tylko jeszcze wypas na Omegę(exp na ok.87 lv), ale po próbowaniu najlepiej jednak na Skulle jest Aero 3. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
kleinTOD

Post autor: kleinTOD »

JAGA pisze:tylko jeszcze wypas na Omegę(exp na ok.87 lv)
Po co taki level? Jakbyś się postarał(a?) to omegę można rozwalić na 47.
Kluczem do zwycięstwa jest magic sword+bolt 3+x fight+ double handed.
Wtedy Omega zbiera combo po 4-6tys*8 naraz. Dwie takie akcje i po nim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”