FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

To znaczy że:
(a) muszę trochę pograć normalem lub mimem
(b) powinienem je dostać od razu(jeżeli tak-to mam jakąś dziwną wersję)
Plz help
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

To znaczy, że tylko mimic* ma 3 wolne sloty i tylko freelancer** ma 2.
Grając innymi jobami możesz wybrać dodatkowo (do tych, które gwarantuje wybrany job) tylko 1 umiejętność.


* - w innych wersjach mime
** - w innych wersjach normal
Awatar użytkownika
ludwig
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 13:33

Post autor: ludwig »

jak najskuteczniej pokonać harpie w 1 świecie??
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Używaj ataków, aż umrze.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
ludwig
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 13:33

Post autor: ludwig »

no ale atakami fizycznymi i magią żywiołów nic im nie robię, a po użyciu bluemagic harpia zmienia wszystkim status na berserker :(
Awatar użytkownika
Rikkux33
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: śr 28 lip, 2010 10:23

Post autor: Rikkux33 »

Czemu u mnie Mimic nie może nosić dwóch broni.

W poradniku do Omegi pisze tak:
Butz: Mimic, zdolności: ''Dimen, X- Fight, White, broń: 2x Double Lance Lenna: Mimic, zdolności: Dimen, Item White/ Blue, broń: Thief Knife i Double Lance Cara: Mimic, zdolności: Dimen, Item, White, broń: Rising Sun i Double Lance Faris: Mimic, zdolności: Dimen, X-Fight, White, broń: Asassin's Dagger i Double Lance'' ale bez 2swords nie moge nosić dwóch broni. Czy ktoś wie czemu ? ?
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

Nie masz 2-Handed od Ninja
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Problemu nie mam , gdyż dawno już to przeszedłem , ale mam pytanie....

Moglibyście sprawdzić czy działa???

http://youtu.be/vdDIMTFhIF0

http://www.youtube.com/watch?v=vdDIMTFh ... e=youtu.be

Jakiś czas temu robiąc porządki w kompie okazało się że mam wiele filmików które nagrałem wiele lat temu grając w różne ff'y , pomyślałem że wrzucę je na YT , i no właśnie te linki dostałem . U mnie niby działają , ale może YT moje IP rozpoznaje , jeśli by działało wrzucę resztę co mam ( chociaż parę GB się zwolni :) - poważnie mam tego pełno ) .

No nic dzięki za pomoc...
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Hula jak należy, wrzucaj śmiało. Zasubskrybuję nawet:).
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Wrzuciłem drugi filmik tym razem z neo shinryu , będę wrzucał kilka dziennie , ale najpierw muszę wszystko przekonwertować na .flv bo to .avi to porażka w uploadowaniu. Neo wrzucałem 45 minut (!!!) - nawet nie pytajcie się o moje łącze... :) Filmiki będą trochę gorszej jakości ale będą 3 razy mniejsze :)...

Dobra koniec oftopa...
www.ttadvance.ca - let's play
grzgrzegorz
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 28 gru, 2012 18:19

Post autor: grzgrzegorz »

Witam, mam pytanie. W drugim swiecie włąśnie pokonałem Gilgamesha i mam udać się do wieży- bariery. Niestety, kiedy próbuje wejść nic się nie dzieje. Zrobiłem każdą misję jaką opisano w opisie, którą opisaliście do momentu walki na statkach i nic. Może wiecie o co z tym chodzi? Jest jakieś rozwiązanie, czy może to jakiś problem z grą. Gram na emulatorze, wersja na GBA.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Coś przekombinowałeś , powiedz który raz pokonałeś Gilgiego ( jaki to moment gry ) , to Ci pomogę.
www.ttadvance.ca - let's play
grzgrzegorz
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 28 gru, 2012 18:19

Post autor: grzgrzegorz »

Chodz o moment po walce z gilgamesh i enkidou na statkach w 2nd world. następnie trzeba wejść do wieży- i ja tego nie mogę zrobić.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

grzgrzegorz pisze:Chodz o moment po walce z gilgamesh i enkidou na statkach w 2nd world. następnie trzeba wejść do wieży- i ja tego nie mogę zrobić.
Jak już pisze na Krypcie : "Po odparciu ataku, drużyna przystąpi do zasadniczej części planu – inwigilacji jednej z wież, podtrzymujących barierę."

A plan był wyjaśniony, wystarczyło czytać teksty w grze. Na statku wchodzisz do szalupy (czy jak to się na statkach nazywa) gdzie jest Zeza i pomagasz mu przesunąć skrzynkę (czy co tam leżało) i idziesz do statku podwodnego którym wpływasz do podwodnej jaskini gdzie Zeza wysadzi ściankę i będziesz już w wierzy.
grzgrzegorz
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: pt 28 gru, 2012 18:19

Post autor: grzgrzegorz »

Dzięki, podziałało :D

[ Dodano: Pon 31 Gru, 2012 17:14 ]
To znowu Ja :). MAm problem,właśnie pokonałem bossa w Istory falls i zdobyłem wszystkie summony. W solucji napisane jest, że należy udać się w miejsce po zamku tycoon i przechodząc przez kładkę na południu przejdzie się przez dziurę czasową do Cleft of dimention. Ja wylądowałem tam i zrobiłem według opisu ale nic się nie dzieje. Nie zrobiłem tego questu z piosenkami i ribbon, czy to przez to?

Jeszcze jedna sprawa. Na jednej z anglojęzycznych stron o FF znalazłem informacje, że w FFV dostepny jest job -necromancer. Niestety nie ma o niej mowy w krypcie w solucji. O co z tym chodzi? Czy może jest to dostępne tylko w wersji jap.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”