FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Darios

FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Post autor: Darios »

mam problem ze zdobyciem ramuha
w opisie napisane jest ze jast on na wschod od tego miasta gdzie mieszkal butz
chodze taam i chodze stoczylem z 50 walk i nic!
Ostatnio zmieniony ndz 04 lis, 2007 17:32 przez Darios, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

nie pamiętam za dobrze ale ja go chyba spotkałem od razu... może chodzisz w złym lesie? Bo mi sie zdaje że tam 2 były...
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Darios

Post autor: Darios »

no dobra lasy mi sie pomylily :oops:
ale jak wchodze do pubu w jakim kolwiek miescie stoi fortepian i jak na nim zagram to zwieksza sie skill grania na fortepianie! co to daje?
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Jeśli w każdym mieście zagrałeś na pianinie to warto udać się do domku barda w Crescent. Zagraj u niego na pianinie i porozmawiaj z nim. Otrzymasz piosenkę "Hero Song", która zwiększa twoje poziomy podczas walki.

Tutaj masz odpowiedź :D
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Skrabson

Post autor: Skrabson »

Ramuh znajduje sie maksymanie na gorze po lewej masz miasto rzeke i za rzeka jest las w tym lesie pochodzisz powinienes spotkac Ramuha, n akoncu stwierdzi ze summony niepowinny ze soba walczyc i sie przylaczy do ciebie :P
Darios

Post autor: Darios »

hmm... mam znowu mały problem, w ruinach lonka(tam gdzie jest airship) podczas drugiej zagadki (look at the stationary in the room to the right) w tym pokoju podeszłem i nacisnąłem wszędzie i nic! gdzie to jest? jak grałem wcześniej to znalazłem ale teraz ni moge!
btw skarbson już go mam
Skrabson

Post autor: Skrabson »

Powiedz mi dokladnie co masz na mysli bo niepamietam a tak to ci moge podpowiedziec
Darios

Post autor: Darios »

jest zagadka, trzeba chodzić z miejsca do miejsca aż w końcu dojdzie sie do trzech skrzynek
Skrabson

Post autor: Skrabson »

podejdz do stolu po prawej stronie a znajdziesz tam kartke potem rob co nalezy
Podejdz do przycisku na nizszej scianie po lewej i wcisnij na pierwsze odpowiedz nie a na drugie tak
mam nadzieje ze o to ci chodzilo
Seph

Post autor: Seph »

ja mam problem ze znalezieniem drogi na cmentarzysku statków na początku
w opisie pisze że droge łatwo się znajdzie ale jak wchodze do statku to widać tylko wode:( . Próbowałem jakoś tą droge znaleźć ale po godzinie potworki mnie zabily O i gram na emulatorze! I dziwie sie czemu ten fragment opisu nie został napisany :evil:
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Czasami jak grasz na emulatorze to na statku nie widać ścieżek. Niestety musisz chodzić na chybil trafił. Mi jakoś fartem udało się to przejść. Ale sądzę że 2 raz tego bym nie zrobił. Po drodze chyba był jakiś save ale nie pamiętam dokładnie gdzie i niedam sobie niczego uciąć, że rzeczywiście gdzieś tam jest, czy musisz cały statek przejść bez save'a.
cronox

Post autor: cronox »

ja tez kiedys gralem na emulatorze i wszystko bylo dobrze.
jak wychodzisz na statek to obok za burta powinny byc kamienie.
to wlasnie po nich musisz skakac.
jak ich nie widzac to chyba musisz isc na slepo nie da rady :/
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Za burtą to owszem wszystko jest ok. Ale chodzi zapewne o pokład statku.
Pavel

Post autor: Pavel »

w pierwszym świecie był topór o nazwie Doomsday... mój brat go znalazł i za jednym strzałem zabił tego kolesia w zamku co miał 66 lvl i 666 HP, tylko później coś się stało i miał save'a przed znalezieniem go i nie pamięta gdzie go znalazł - w opisie nie ma tej broni.... :zly:
Ludzix

Growl!

Post autor: Ludzix »

Nie chodzi przypadkiem o Garkimasrę w podziemiach zamku Walse? Mi się udaje go zabijać tylko krytykiem z Ashury.
Aha - jak przejść Dolinę Hiryuu w 2gim świecie? Przeszedłem przez most, savepointu nie było... mam pomieszczenie z zamkniętymi drzwiami, wiem że trzeba nacisnąć przełącznik, widzę stamtąd nawet wejście, ale nie wiem jak się tam dostać!
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”