FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

neko-chan

Post autor: neko-chan »

Dzięki za szybką odpowiedź. ^^ Mam jeszcze inne pytanie. Od których potworów można się nauczyć Blue Magii? W krypcie wymieniono tylko goblinów, te wilki i te himerę na pustyni.
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

neko-chan, chyba jednak się mylisz. Na pewno tutaj nie zaglądałeś.
neko-chan

Post autor: neko-chan »

Wybacz. Rzeczywiście pominęłam. Ale pozwól, że jeszcze sie o coś zapytam. Gigasa i innych z zamku Karnak można spotkać tylko tam? W dalszej części gry już się ich nie spotka?

[ Dodano: Pon 20 Sie, 2007 09:36 ]
Udało Wam się zdobyć summona Ramuha? Nie wiem co sie stało ale ja go nie mam. Walczyłam z nim i pokonałam go. Wywiązała sie rozmowa pomiędzy nim a Ifritem. Na końcu Ramuh powiedział, że on i Ifrit nigdy nie byli wrogami i zniknął. Pojawił się jedynie napis o zdobytych punktach ABP i informacja o nauczeniu sie magii Flash. Potem było jeszcze, ze zdobyłam przedmiot Ramuh ale jak zajrzałam na listę Summonów to go tam nie ma. Jest szansa, że jeszcze będzie?
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

neko-chan pisze:Udało Wam się zdobyć summona Ramuha? Nie wiem co sie stało ale ja go nie mam. Walczyłam z nim i pokonałam go. Wywiązała sie rozmowa pomiędzy nim a Ifritem. Na końcu Ramuh powiedział, że on i Ifrit nigdy nie byli wrogami i zniknął. Pojawił się jedynie napis o zdobytych punktach ABP i informacja o nauczeniu sie magii Flash. Potem było jeszcze, ze zdobyłam przedmiot Ramuh ale jak zajrzałam na listę Summonów to go tam nie ma. Jest szansa, że jeszcze będzie?
o ile dobrze pamiętam to po walce z Ramuh otrzymujesz przedmiot Ramuh i dopiero po użyciu go w inventory aktywuje się jako summon
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

Tak samo jest z golemem i shoat. Ja nadal nie moge dostać tej ostatniej pieśni :? W krysztale te king behemoty z meteorem mnie wykańczają. Jest na to jakiś sposób, czy trzeba mieć odpowiednio wysoki poziom ? Jak tak, to jaki ?

Edit: W sumie to znalazłem sposób -> leviathan + mass mimic
Ale i tak zdąży mi kogoś zabić. Chyba jednak trzeba potrenować.

Nie ma to jak zawieruszyć się w korytarzach kryształu i od razu iść do Exdeath'a. Coś zbyt łatwy był, kolejny którego łatwo powalić taktyką bahamut + mass mimic. W ff 3 i 4 finałowi bossowie też byli zbyt łatwi. Zakończenie jak zwykle mocne
Jakiś dodatkowy dungeon jest z czego informuje nas końcowy napis. Tylko nie wiem gdzie on się znajduje...
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

Od czego jest stara wypróbowane zwianie na drzewko. Ability Smog ninjy, Escape thiefa.

A Gigas to nie wiem czy się pojawia, ale jest podobny potwór niedaleko Ancient Library i Zamku Bal (Albo Zeza nie pamiętam) na polach. Oczywiście w świecie 3
sta666

Jak rozwijać zawody??

Post autor: sta666 »

Poprzednią wypowiedź usunąłem :)

Trochę poczytałem i jeśli dobrze zrozumiałem to:
Jeżeli postacią A wyrobię np.Time Mage na mastera, to postać B zakładając joba Any będzie miała wszystkie zdolności Time Mage (oczywiście może założyć tylko tyle ile ma slotów).

I jeszcze pytanko o Mimica:
Czy tej profesji warto wyuczyć każdego członka drużyny, czy wystarczą z dwie osoby z tym zawodem, a może wystarczy wymasterować jedną postać a potem użyć w Jobie Any?
Awatar użytkownika
Yuna
Kupo!
Kupo!
Posty: 152
Rejestracja: pt 15 cze, 2007 12:29

Post autor: Yuna »

Job Normal ma 4 sloty: Fight, Item, X, X. W te puste sloty wsadź Dimen poziom 7 i w drugi slot cokolwiek (powinno, na 8 poziomie Time Mage otrzymuje EquipRod, ale Normal może używać każdej broni)

Co do Mimica to nie masteruj wszystkich, bo jak każdy bedzie powtarzać to nie będzie miało się czego powtarzać. Najlepiej jest mieć Black Mage z umiejętnośc Summonlvl6. White Mage z zdolnościa Dimen
sta666

Blue Magic

Post autor: sta666 »

Powiedzcie mi jak zdobyć czar Fussion. Skoro aby się nauczyć trzeba dostać Tym czarem, a ten czar to poświęcenie się przeciwnika na korzyść drugiego przeciwnika. Więc nie mam pojęcia jak go zdobyć.
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

Rzuć na niego confuse (czy muddle), który powoduje ogłupienie przeciwnika. Jak będzie chciał użyć tego czaru, to użyje na tobie.
sta666

Post autor: sta666 »

dzięki tak też zrobiłem:)

Wciąż nie umiem zrozumieć o co chodzi w tych Jobach. Co mi daje to że jestem mistrzem w jakiejś profesji. Te zdolności które zdobyłem, mogłem używać w każdym jobie nie będąc mistrzem. Więc niech mi ktoś dokładnie wytłumaczy co to daje.
Na początku myślałem że jak będę miał mistrz danego Joba, to zdolności będzie mogła wykorzystać inna postać, a jak widzę tak nie jest.
Proszę o profesjonalne wytłumaczenie. :) Dzięki


Jeszcze pytanko W opisie znalazłem informacje że w Cresent Island można nauczyć się Blue Magic "Death Sicle", ale na liście czarów nie znalazłem tego. To jest błąd czy jest taki czar??
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

sta666 pisze:Co mi daje to że jestem mistrzem w jakiejś profesji
to że wiesz że twoja postać wyuczyła się wszystkich umiejętności jakie ma ta profesja do zaoferowania
sta666 pisze:Te zdolności które zdobyłem, mogłem używać w każdym jobie nie będąc mistrzem.
Tak, wystarczy wyuczyć się jednej umiejętności i można jej używać będąc w innym Jobie. Nie trzeba mieć do tego jobu na Master.
sta666 pisze:Na początku myślałem że jak będę miał mistrz danego Joba, to zdolności będzie mogła wykorzystać inna postać, a jak widzę tak nie jest.


O ile dobrze pamiętam to każda z postaci musi sama wyćwiczyć sobie umiejętności poprzez zdobywanie poziomów dla Jobów. myśle że było by nielogiczne gdy jedna postać nauczyła by się umiejętności a druga mogłą by ją używać.
Awatar użytkownika
Tiglatpilesar
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: wt 26 cze, 2007 16:43

Post autor: Tiglatpilesar »

sta666 pisze: Co mi daje to że jestem mistrzem w jakiejś profesji.
Każdy job ma dwa rodzaje zdolności, można je roboczo nazwać aktywne i bierne. Aktywne to takie, które dodają nową komendę (np. !White białego maga): mają wykrzyknik na początku. Bierne to te pozostałe (np. Cover rycerza albo Dash złodzieja), bez wykrzyknika. Jeśli wymasterujesz joba i przełączysz się na profesję podstawową (Bare), to twoja postać będzie miała wszystkie umiejętności bierne z każdego z wymasterowanych jobów aktywne. Czyli jak masz master w black mage i monk, to job bare przejmuje ich bonusy +30% hp i +30% mp. Jak łatwo się domyślić po wymasterowaniu wszystkich jobów dana postać jako bare staje się killerem nie do powstrzymania, bo ma szybkość złodzieja, siłę rycerza (dzięki equip swords) itd.
sta666

Post autor: sta666 »

Powiedzcie mi czy jak w drugim świecie w jaskini bogactw nie wejdę, to w trzecim świecie będę mógł wrócić do tej lokacji, czy już nie będzie ona dostępna?

Pytanie nieważne znalazłem na forum :)

[ Dodano: Sob 29 Wrz, 2007 09:49 ]
Powiem wam ,że omegę było bardzo łatwo pokonać. Mi wystarczył 47 poziom, 2 postacie. Butz dwa miecze Excalibur i Brave Sword, X-magic + mgsword Bolt 3, z ciuchów running shoes, ribbon. Druga postać blue magic Big Guard. 2 rundy i po omedze :))


Shinryu pokonany JUPII:)

Mój sposób na 47 lvl.
2 postacie Any
1 postać x-fight + dimmen Broń masamune, enhancer, koral ring
2 postać x-fight + dimmen Broń Brave sword, enhancer, koral ring
2 rundy quick x-fight,x-fight
Każda hero zadaje obrażeń na rundę:1200x8x2= 19200
Dobrze jeszcze rzucić 3 postacią Big Guard
No to tyle chciałem się pochwalić:)
Ziomuś

Post autor: Ziomuś »

Jak zdobyć transfusion blue magic ??
Bo potwory tego używają do zwiększenia siły innych postaci.
Ale jak wymusić żeby na mnie użył ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”