FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pavel

Post autor: Pavel »

właśnie... o niego mi chodziło... nie wiesz gdzie jest ten topór...?? a co do twojego posta to sorry, ale nie pamiętam... :oops:
Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

Gdzies tam jest zapadnia, na ktora wystarczy wdepnac, trzeba po prostu poszukac.
Ludzix

Post autor: Ludzix »

Już znalazłem na Final Fantasy World :) A co do tego topora, chyba też go znalazłem, ale nie wiem gdzie :o I tak z nich nie korzystam XD
Dyzio

Post autor: Dyzio »

troche mi wstyd to mówić........ ale co tam miałem dosyć długą przerwe w FF5 mimo że tę gre ukończyłem już z wszystkimi sekretami lecz niektóre rzeczy zapomniałem chodzi o dwie rzeczy jak wzmocnić albo zmienić cokolwiek zrobić by Excalibur nie zadawał 1 Hp obrażeń a ma atak 100 -_- i gdzie zdobyć Hydre (Syldre) chodzi o tego smoka co ciągnął statek ponoć powinien być w Kryjówce Piratów jako Esper ale go nie ma proszę więc o pomoc
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Co do Excalibura, to jego chyba nie da się wzmocnić. Ten który dostajemy po walce z Gilgameshem to jakaś pobóba, a prawdziwy Excalibur można znaleźć w zamku Kuzar (tam, gdzie leży dwanaście legendarnych broni).

Co do Syldry, to z tego co wiem trzeba po prostu odwiedzić jaskinie piratów po obnalezieniu Airshipa (czyli po odwiedzinach w piramidzie)
Dyzio

Post autor: Dyzio »

tak Mischi masz racje mam ten od Gilgamesha ale to nie jest Excaliboor tylko Excalipoor taki jak w FF8 he he wszystko przez tą głupią spolszczoną wersje a mogłem lepiej grać w angielską tak jak za pierwszym razem
Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

heh z tym excalipoorem w FF5 jest tak, ze niby jak go sie zalozy to daje duzo ataku, ale uzyty w walce to inna sprawa...
Dyzio

Post autor: Dyzio »

no znowu ja i znowu problem jakie jest najlepsze miejsce do trenowania levelu by dostać baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dużo EXP-a bo jak na razie trenuje albo w piramidzie albo na wyspach łączonych na południu niedaleko Crescent i Mirage i dostaje od 1200 do 1500 expa ale chce więcej i taki problem po walce z Exdeathem na drugim świecie mam problem z dwiema postaciami Butzem i Faris. Butzowi ciągle ubywa życie ale nie ma żadnej klątwy nic a Faris ma ciągle Dooma prosze o pomoc bo nie wiem jak sobie z tym poradzić próbowałem wszystkiego co mam i co jest dostępne a jestem już w trzecim świecie zwiedziłem Mirage nic ciekawego tam nie ma żadnych pożądnych czarów aha i taki problem nie wiem gdzie znaleść silne czary chodzi o Meteor Flare itd. oraz część z czarnej magii gdzie mam znaleść Gravite, naprawde wiele zapomniałem z FF5
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

co do tych negatywnych statutów to sprawdź wyposażenie, gdyż niekóre z jego elementów (zbroje, hełmy, tarcze, pierścienie) nakładają automatycznie negatywne statusy (nie pamiętam dokładnie, ale Doom nakłada chyba Curse Ring).

A co do silniejszych czarów to zdobędziesz je podczas zbierania tabliczek potrzebnych do odblokowania 12 legendarnych broni. Oto krótka rozpiska:

Flare, Holy - Fork Tower (obok wioski Crescent), aby się tam dostać musisz najpierw zdobyć tabliczkę i pokonać bossa w Solitary Island Temple

Meteo - znajdziesz w podziemnych jaskiniach pod dnem oceanu, po zdobyciu tam trzeciej tabliczki. Aczkolwiek najpierw musisz wykonać zadanie z Fork Tower, a nastepnie udać się do Cida aby przerobił Twój statek na łódź podwodną

Gravite (prawdopodobnie chodzi ci od Demi lub Quartr) - przeszukaj sklepy w miasteczkach, z tego co pamiętam można je było kupić

Natomiast w sprawie doświadczenia nie znam dobrych miejsc, aczkolwiek z tego co sobie przypominam to potwory w Solitary Island Temple dają całkiem godziwe ilości EXP
Dyzio

Post autor: Dyzio »

ok dzięki za pomoc
Darios

Post autor: Darios »

Dyzio, mam do Ciebie prośbę byś pisał z INTERPUNKCJĄ, bo bez niej "niewygodnie" i bardzej niezrozumiele się czyta.
Dyzio

Post autor: Dyzio »

po pierwsze nie chce mi sie po drugie nie mam na to czasu ale w miare moich możliwości i nerwów postaram się (ogólnie sorry, ale jestem glupi jak butz) :P. Dobrze że już zdobyłem ten enemy skill Gravite :) teraz tylko czary
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

[quote="Dyzio"]po pierwsze nie chce mi sie po drugie nie mam na to czasu ale w miare moich możliwości i nerwów postaram się :P./quote] --> Zobaczymy czy to samo powiesz na maturze :twisted: A co do tematu: to jak pokonać bosa Fire-Powered Ship?? Męczę się z nim od miesiaca i zawsze przegrywam :(
ludek

Post autor: ludek »

boss jest prosty. u mnie skład wyglądał tak:
-Mistic Knight
-Summoner
-ktoś do leczenia
-któś znający czarną magię drugiego poziomu
i po prostu Mystic rzuca na miecz Ice2 i atakuje, Summoner nawala Shivą, któś do leczenia leczy lub atakuje fizycznie a ktoś znający czarną magię drugiego poziomu rzuca Ice2 po paru kolejkach takiego ataku boss powinien paść (chyba go nie mozna atakować kiedy ma on postać tornada ale nie jestem pewny...)
Dyzio

Post autor: Dyzio »

Erelen musisz mieć jeszcze 18 level bo jak masz 14 to nawet nie idź a tak nawiasem mówiąc to ja mam dopiero 14 lat, do matury jeszcze daleko :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”