FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

smoko1 pisze:to nie moge skonczyc walki, Galuf ma juz 0 hp ale dalej atakuje, choc nie trafia (chyba tylko 1 raz mi trafil ) co mam robic ??? gram na emulatorze w polska wersje.
lol

Bo potyczka jest ukartowana - Galuf i tak przegra, ale będzie jeszcze przez kilka tur walczyć z tym 0 HP dopóki nie zada Exdeathowi określonych obrażeń. :P Jeśli ci nie idzie z atakami fizycznymi, użyj GilTossa lub magii.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

jestem w 3 swiecie,w jacole cave i chce zdobyc odine, kiedy naciskam ten "przycisck" i otwiera mi sie droga dalej, to mam skrzynke i drzwi,i te drzwi sie nie chca otworzyc... o co chodzi? :/
(tak,czytalam opis,i to nie raz -.-)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Obejrzyj skrzynkę - rozwinie się menu, wybierz opcję otworzyć, a otworzą się drzwi. Prościej - skrzynka = przycisk otwierający drzwi dalej.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
King of Clowns

Post autor: King of Clowns »

Jak i czym najłatwiej pokonac Garkimasarę w podziemiach zamku Walse? (Jestem na końcu 1. świata.)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Garkimasra to nie jest boss, tylko to taki mocny stwór w World 1, konkretnie w piwnicy Zamku Walse.

Sama próbowałam go zabić, ale na ta,mtym etapie moje ataki ZAWSZE pudłowały lub zadawały 1 HP obrażeń... Jak na niego trafisz, bierz nogi za pas.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Jeśli masz job Ninja, to może ci pomóc fakt, że Throw zadaje Gargimasrze niczego sobie odbrażenia.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
King of Clowns

Post autor: King of Clowns »

Wiem, że ucieczka to najlepsze rozwiązanie w tym momencie gry, jednak mam cholerną ochotę skopać mu dupsko ;]
Ababeb pisze:Jeśli masz job Ninja, to może ci pomóc fakt, że Throw zadaje Gargimasrze niczego sobie odbrażenia.
Ale nie wystarczające. Jak zabierze mu się dużo HP (czyli po jednym rzucie) ten od razu rzuca czar Moon Flute (czy jakoś tak), co całkiem zatrzymuje moje postacie... a wtedy to już kwestia czasu aż rozwali całą drużynę ;d

Po krótkich oględzinach stwierdzam, że chyba lepiej zostawic go sobie na później ;]
leviatan

Post autor: leviatan »

Szykuję się na walkę z Omegą. W opisie polecany jest 'Thief Dagger' i 'Dragon Lance' czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak brzmią nazwy tych broni w spolszczeniu ? Bo niestety gram na spolszczonej wersji FFV...

[ Dodano: Pią 07 Lip, 2006 15:38 ]
Mniejsza o te bronie...

Ktoś wcześniej napisał że do zabicia Omegi wystarczy MgSword + Bolt3 + xfight + 2handed. Otóż jak gram, i biore jaki kolwiek mg sword to on nie działa bo uzyciu komendy xfight. Działa natomiast przy zwykłym ataku. Co jest ?
baanaan

Post autor: baanaan »

jestem pod koniec 1 swiata gry,rozwalilem juz to latajace cudo, wlecialem do srodka i od godziny nie moge znalezc wejscia do King Tyccon i bossa ktory go chroni.bylem juz chyba wszedzie.dajcie mi jakas wskazowke jak do niego trafic :(
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Catti (=OWA) pisze:Chyba chodzi wam o "Harpy" co atakują od tyłu.

HP 666
MP 5000
Troche stare ale moze komus sie przydac ^^

Berserker- jeden atak, od razu ginie, i prawie zawsze trafia, proscizna jednym slowem mowiac :)

http://www.youtube.com/watch?v=vQyV6b98Cnk

Moze ktos mi to wytlumaczyc? :570: nie rozumiem tej taktyki ^^
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

http://www.youtube.com/watch?v=vQyV6b98Cnk

Moze ktos mi to wytlumaczyc? :570: nie rozumiem tej taktyki ^^
Chodzi tu o to , ze dragon power zwieksza lvl wroga o 20. Shinryu ma 97 , co dodajac 8 x 20 = 257 lvl, ale nie moze miec takiego wiec ma 255 i staje sie podatny na lvl 5 doom

Ja wole tradycyjna taktyke "na chama" czyli 4x normal 2 dobre bronie x-fight i dimen, pierwszy rzuca quick -> haste2 + x fight a reszta po koleji quick -> x fight x fight i ginie przed tidal wave
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
aVe_EwenemenT

Post autor: aVe_EwenemenT »

Mam problem z "esperami" tzn niemoge ich przywoływać . mam juz ifrita ramuha golema i tytana ale zadnego nie moge urzyc . Itemy kture dostałem do ekwipunku z nimi uzylem
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

musisz miec job summoner, tylko w tym jobie mozna przywolywac summony, chyba ze zdobedziesz summonerem wyzsze poziomy i dodasz opcje summon innemu jobowi
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
aVe_EwenemenT

Post autor: aVe_EwenemenT »

Właśnie tak mam . Mam Rycerza z Summon lvl1 na początku aby przywołać ifrita to wystarczyło
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Czyli możesz przywoływać Summony tylko z pierwszego poziomu. By przywoływać wyższe trzeba podbić Job Summonera na kolejne poziomy. Nothing comes for free.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”