FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

dark-6

Post autor: dark-6 »

Utknąłem na bibliotece. Kompletnie nie wiem co robić, w opisie coś pisze o jakichś podziemaich ale ja tam wchodze jest jeden ruszjący się regał ale nie ma szans żebym gdzie kolwiek w tym miejscu doszedł. Na samej góze są trzy książki... no już dwie tylko. Gadałem ze wszystkimi "bibliotekarzami" ... nie mam pojęcia co zrobić POMÓŻCIE
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Nie sprawdzałeś solucji? Żeby iść dalej musisz mieć Ifrita
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
dark-6

Post autor: dark-6 »

"Gdy zdobędziesz "Level 5 Death", idź dalej przez piwnice. Po drodze będziesz trafiał/a na ślepe zaułki i przełączniki umożliwiające dalszą wędrówkę. W końcu natkniesz się na Ifirita, summona ogniowego, którego będziesz musiał/a pokonać, aby ten przyłączył się do twojej ekipy. "

Przez jaką piwnice pytam ? Jakie ślepe zaułki? Skoro żeby dojśc do Ifirta musze się dostać do jakiejś piwnicy, może muszę się nauczyć Level 5 Death ? :| Nie kapuje tego kompletnie. A jedyne drzwi do których mogę się dostać to te z ruchomym regałem ksiązkowym. Nie licząc możliwości pięcia się do góry, gdzie nie widzę kopletnie nic przydatnego.
Awatar użytkownika
Thomas
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 25 sie, 2006 22:34

Post autor: Thomas »

Jeśli dobrze pamiętam to jedno czy dwa pomieszczenia przed "skaczącym regałem" jest jakieś przejście na bok, zdaje się że z lewej strony, trzeba było chyba wejść na drabinkę i nacisnąć na książki wygląda tak jak pare wcześniejszych drabinek ale jak naciśniesz to otwiera się tajne przejście a za nim jest ifryt. ("Level 5 death nie jest wymagane" - dowód - do końca gry nie udało mi się go zdobyć :) ). Mogę za dobrze nie pamiętać, ale mniej więcej mam ten moment przed oczami.
dark-6

Post autor: dark-6 »

Dzięki :-) Wkońcu jakaś pomoc :-) !
KAFAR

Post autor: KAFAR »

MAM PYTANIE JAK ZDOBYC ENEMY SKILL ( FUSION ) ???
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez KAFAR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

TAK JAK JEST NAPISANE TUTAJ http://www.k-ff.com/Final5/index.php?n=14 OMG DUŻE LITERY!!!!!!!!!!!
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
KAFAR

Post autor: KAFAR »

Znaczy gdzie? zacytuj
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Matko Boska, jak można być TAK ograniczonym >.<

World 1
Fusion Mythril Dragon Przed Ancient Library
World 2
Fusion Dilure Okolice Wielkiego Mostu
World 3
Fusion Mithryl Dragon Cleft of Dimension: Zamek, na tarasie
I przedstawiam drugie prawo Sephirii
Im więcej komuś pomagasz, tym częściej będzie przychodził z coraz bardziej trywialnymi problemami
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Sephiria, łącznie zmieniany 3 razy.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
KAFAR

Post autor: KAFAR »

omg nie wiem czy wiesz ale ten przeciwnik na siebie rzuca fision a nie na mnie !! czyli jak go rzuca to go nie zdobywam ....
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Jeśli nie wiesz, jak korzystać z Blue Mage'a to nic ci nie pomoże.

http://www.k-ff.com/Final5/index.php?n=3

Learning Umożliwia poznawanie błękitnej magii.

Ponieważ nie wierze w twoją inteligencję, to ci wyjaśnie, o co chodzi. Po pierwsze zakładasz zdolność Learning, po drugie idziesz walczyć z przeciwnikiem który tego używa, confuse na tego wroga i czekasz aż zrobi Fusion na tobie, zabijasz pozostałych pzreciwników i kończysz walkę.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Sephiria, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
KAFAR

Post autor: KAFAR »

ty kur*a jak mam wziac confuse??
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Znajdź tego, kto umie rzucać Confuse, w spisie magii. Rusz wreszcie tyłek i sam coś zrób. Nie zamierzam cię niańczyć przez całą grę.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Harima_Kenji

Post autor: Harima_Kenji »

Witam.
Z regóły staram sie nie zawracac glowy innym takimi problemami , ale tym razem na prawde utknąlem. Opis przejscia czytałem bardzo wnikliwe i niestety nie rozwiazal mojego problemu.

'Watro mieć złodzieja w drużynie, gdyż dzięki niemu poznasz wszystkie tajne przejścia i zbierzesz ukryte przedmioty. Przeszukaj ruiny dokładnie, bo warto zdobyć furę ukrytych tam skarbów, a do tego poznasz tu kilka przydatnych technik Blue Magic. Whirl Demon nauczy cię Aero2 (jeśli nie poznałeś/aś tego wcześniej) oraz White Wind, bardzo przydatnego zaklęcia leczącego (rzuć Charm na Whirl Demon, a wspomoże cię właśnie White Windem). Innym godnym uwagi przeciwnikiem jest Hydra - dość twarda, ale zostawi ci w spadku L4 Quarter. Na końcu swojej wędrówki po ruinach natrafisz na króla Tycoon oraz nowego bossa.'

Jak widac jestem w ruinach Lonka w pierwszym świecie i...zaciąlem sie :P Po prostu nei moge znaleźć drogi dalej. mam juz chyba wyszstkie przedmioty tutaj (doszedlem do poziomu piatego jesli dobrze zauwazylem - w kazdym razie taki pokój z piecioma skrzyniami i zapadnia po srodku) . Krece sie tak w kółko i nie moge nigdzie indziej dojsc :( Czy ja slepy jestem czy co (Calkiem nie wykluczone - jestem po dwóch dniach inwentaryzacji w Castoramie - gdzie pracuje - i mózg mi sie gotuje a cialo odmawia posłuszenstwa :( )...jakas mala porada nei wiem cokolwiek..kurde tak głupio utknac.. :(

"(rzuć Charm na Whirl Demon, a wspomoże cię właśnie White Windem)"

Co to jest Charm ? tzn jakis inny odpowiednik nazwy bym prosil bo widze ze w tej wersji gry która mam sa pewne róznice w tłumaczeniu.

Przepraszam ze zawracam głowe ale mam jeden dzien wolny w koncu i moge sobie pograc wiec mi zalezy :(

EDIT: Aha mam właczona opcje "Find passages"
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Harima_Kenji pisze:Co to jest Charm
Confuse lub zwana też Muddle.
Harima_Kenji pisze:w kazdym razie taki pokój z piecioma skrzyniami i zapadnia po srodku) .
I to jest chyba na poziomie czwartym, a na poziom piąty dostaniesz się z lewej górnej częsci poziomu czwartego - schody blisko Save Pointu.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”