FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Harima_Kenji

Post autor: Harima_Kenji »

Eh mam tylko jedno , szybkie pytanko : Czy lenna jeszcze wróci do drużyny ? Jestem na początku trzeciego świata i cały zamek Tycoon , w którym była Lenna został wchłonięty przez czarną dziurę. czy to oznacza że od tej pory do końca bedę grał trzema postaciami ? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Lenna wróci - i to już niedługo :]
Harima_Kenji

Post autor: Harima_Kenji »

Znalazłem małą rozbieżność między opisem a wersja gry w która gram tzn. w opisie jest :



BOSS SOLITARY ISLAND

Stalker: Poziom 7, HP: 20000

Jak go pokonać: To dość trudny i dziwny przeciwnik. Występuje jako cztery stworzenia, ale tylko jedno z nich jest prawdziwe. Jedynym sensownym rozwiązanie jest stosowanie technik działających na wiele celów. Najlepszą opcją jest Gil Toss i bez niego tu się nie obejdzie, ale można zaoszczędzić sobie na jednym czy dwóch rzutach gotówką, wykorzystując Throw Ninja i zwoje (Scrolls). Time Mage przyda się z Haste2 i Slow2. Niebieski Mag również jest przydatny dzięki White Wind (nieraz leczy wszystkim postaciom aż 2000 HP - to sporo, w porównaniu do Cure 3 White Mage) oraz Aero3. Black Mage może pochwalić się niezłą skutecznością swoich zaklęć żywiołowych z trzeciego poziomu. Pamiętaj, że Flame jest stosowane jako kontratak po ciosie fizycznym (Throw i Gil Toss też tu zaliczają). Ta informacja powinna Ci pomóc w planowaniu twojego ataku, z przerwami na leczenie.

Po pierwsze: U mnie boss nazywa się Wendigo (ukłon dla fanów spidermana :P:) <joke>)
Po drugie: Czar , który rzuca to Frost .
Po trzecie: Jest odwrotnie :P Tzn jak ja z nim walczyłem to magia (Throw nie) powodowała kontratak Frost a fizyczne ataki pozostawały bezkarne (oprócz sporadycznie rzucanego Mind blow). Stąd moja taktyka na tego bossa - każdy atakuje jeden z czterech cieni , a któryś na pewno trafi :P

PS: Nie che nikogo urazic tą wypowiedzą czy się " mądrować - po prostu zauważyłem znaczące różnice.
PS2: Jestem teraz w Istory falls i jeśli kogoś to interesuje to gdy trafi ci się parka czarodziejka + żaba rzuć na żabę maiden's kiss to zmieni się w Red dragon


PS3: A skoro o Istory falls mowa...to jestem na piątym poziomie i jakoś ani tabliczki ani Leviatana nie mogę znaleźć ... o co biega z tymi przełącznikami i kryształkami ?? Sorka że jestem taki niekapliwy ...

EDIT: Juz wiem wszystko , jeszcze raz dokładnie przeczytałem opis i poradziłem sobie :)
MegaNeoDeath

Post autor: MegaNeoDeath »

Mam pytanie. Jaką drużynę powinienem mieć jeśli chcę mieć : White , Black , Time ,Blue Magic i przywołanie Esperów i wszystkie sekrety ?
Prezes

Post autor: Prezes »

Nie wiem czy był poruszany ten wontek,ale czy chciałbym sie dowiedzieć, czy potwór "sting ray" spawnuje sie gdzieś w okreslonym obszarze czy wystepuje kompletnie losowo na całej mapie, jak doom gaze w ff6? Zalezy mi na tym, ponieważ jestem już troche zmęczony szukaniem go dla ostatniego brakującego blue magic - "majty guard".


GGY: INTERPUNKCJA?!

Mam pytanie. Jaką drużynę powinienem mieć jeśli chcę mieć : White , Black , Time ,Blue Magic i przywołanie Esperów i wszystkie sekrety ?

Taki team nie ma raczej zbytniego zastosowania chyba że przy niektorych bossach np: Leviathan. to też zależy jak daleko zaszłeś w grze.Na początku magowie nie mają większego zastosowania poza paroma walkami pod koniec pierwszego swiata (Sol Cannon,Archeo Devis ) w 2gim świecie jest nieco lepiej bo dochodzą całkiem przydatne sztuczki (Fire 3,Cure 3,Hastega) ale w tym okresie wiekszość najważniejszych profesji ma sie na master ( przynajmniej ja miałem White,Blue,Black,Time magów na max) a sam summoner od początku mi sie nie przydał nawet jego osławiony Carbuncle,Baham etc nie robił na mnie wiekszego wrażenia, jedynie kiedy mi sie naprawde przydał rogaty mag to walka z krabonklem,bo nie chciało mi sie z nim cackać więc odrazu dostał na klate jednooką świnią wietnamską w trzecim świecie magowie niby juz mega pr0 3l0 mastaherz bo koszą wszystko z Flare,Holy,Meteor ale i tak wolałem pozostać przy zwykłych czarach elementarnych bo np taki Flare kosił go za 3k dmg a taki bolt 3 za 5,6k widać różnice prawda ?? jesli jednak mimo tego dalej upierasz sie na team magów no to spróbuj:

1st char Black Mage + White
2nd char White Mage + Black
3rd char Time Mage + Blue
4rd char Summoner + White

powinno dać czadu, ale nie takiego jak Rapid Fire xD
Ostatnio zmieniony czw 12 kwie, 2007 16:35 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
MegaNeoDeath

Post autor: MegaNeoDeath »

Był poruszany w Krypcie w dziale Blue Magic ,ale ci powiem : jest na morzu pod którym jest zatopiona wieża Walse (Tam gdzie był Kryształ Wody i boss Galura) jest bardzo rzadki i tylko w trzecim świecie. I od razu jest to "Big Guard".

[ Dodano: Pią 13 Kwi, 2007 15:58 ]
Jest takie miejsce "Fork Tower" i chciałbym mieć dobrą drużynę na wszystko (na każdą magię i dobrych wojowników) ,ale dzięki za próbę. To miło :) (W "Fork Tower" można tylko dwie postaci na każdą wieżę) :sad:
Daget

Post autor: Daget »

ja też mam pytanie a mianowicie czy jest jakiś spis potworów w kolejności w jakiej sie je spotyka?? Bo jest taki gadżet w wersy ffV na gameboya bestiariusz i mam pewne braki w swojej liście.Próbuje upolować wszystkie okazy ale między każdą lokacją mam dziury starałem sie przeszukać obszary między nimi ale nic :evil:

jeszcze jedno: jakie są sposoby na zabicie tego potworka pod zamkiem Wales(ten obok kryształu wody).Możliwe ze był ten temat poruszany ale nie dokładnie, więc jakie są sposoby zabicia tej bestii??
UzjelDRL

Post autor: UzjelDRL »

Mam problem ze zdobyciem white wind w 3 świecie. Wiem że można go zdobyć w lesie w rozpadlinie wymiarów. Potwór używa na sobie white wind, wziąłem job blue mage i inną postać ze zdolnością learn ale i tak nie nauczyłem się tego czaru :/ Co może być nie tak?
Książę Aikka

Post autor: Książę Aikka »

Musisz na tego potworka rzucić Charm, aby przeszedł na twoją strone i czary wspomagajace jak np. white wind będzie rzucał na ciebie a nie na siebie.
Protox

Post autor: Protox »

[quote="Prezes"]Nie wiem czy był poruszany ten wontek,ale czy chciałbym sie dowiedzieć, czy potwór "sting ray" spawnuje sie gdzieś w okreslonym obszarze czy wystepuje kompletnie losowo na całej mapie, jak doom gaze w ff6? Zalezy mi na tym, ponieważ jestem już troche zmęczony szukaniem go dla ostatniego brakującego blue magic - "majty guard".

Radzę ci zdobyć ten czar nie na tym potworze tylko na Apocalypsie (Czy jakoś tak).
Zna wszystkie czary z Blue magic, a zwykle rzuca na siebie Mighty Guard. Wystarczy rzucić na niego Reflect, a czar odbije się na ciebie.
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

Gram w wersje ff5 na gba i mam kilka problemów:

-jak zdobyć ostatnią piosenkę ? Według opisu krypty:

Song of Strength Zwiększa Siłę (Strength) Crescent u barda Świat 3
Hero Song Zwiększa poziomy postaci (statystyki rosną) Crescent u barda Świat 3***

dostaje się u barda 2 pieśni, jednak ja otrzymałem jedną (zagrałem na wszystkich pianinach i jestem piano masterem).

-jak w 3 świecie nauczyć się "fusion" ? W opisie krypty pisze:

Fusion Mithryl Dragon Cleft of Dimension: Zamek, na tarasie

W tym zamku nie spotkałem tego potwora, a jedynie od czasu do czasu pokazują się Magic Dragon (te z zamku Exdeth'a z drugiego świata), które rzucają L2 old. Może jest jakiś inny sposób na nauczenie się tej techniki w świecie 3 albo ja w złym miejscu szukam ?

I ostatnie: jest jakiś dodatkowy dungeon w tej wersji, lub wogóle coś nowego niż troszke inne tłumaczenie oraz bestiariusz ?
neko-chan

Post autor: neko-chan »

Gram w V część FF. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że jest możliwość uczenia sie Blue Magii od potworów ale ja nie wiem jak to zrobić. Przeczytałam w solucji: Przełącz wszystkich na Mnichów (Monk). zadbaj by przynajmniej jeden miał umiejętność "Learn Blue Magic". Co to za umiejętność? Jak mogę ją zdobyć bądź tez jak ją aktywować jeśli ją mam?
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

neko-chan, musisz się jej nauczyć od blue maga ;) Aby ją włączyć (jak już się nauczysz), musisz wejść w abilities, wybrać postać i wybrać tą umiejętność.
Jak już masz włączoną umiejętność, to ta postać musi w walce oberwać czarem, którego chcesz się nauczyć wraz ze wszystkimi jego konsekwencjami (czyli np. jak chcesz się nauczyć L5 doom, to poziom postaci musi być podzielny przez 5 by ta postać zginęła) i po zakończeniu walki zobaczysz napis informujący cię, że nauczyłeś się tego czaru.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Obrazek
Proszę bardzo - niewiarygodny Mythril dragon

a wszystkie inne pieśni masz?
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

Tak, w tym miejscu akurat po jakichś 50 walkach udało mi się go spotkać. Teraz już tylko męczyć się z tym bossem, co od święta rzuca na siebie big guard i już mam wszystkie czary z niebieskiej magii. A wszystkie pieśni, oprócz tej jednej mam. Możliwe, że w wersji na gba inaczej się ją zdobywa, albo ja czegoś nie zrobiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”