FF5 POMOC: problemy z przechodzeniem gry

Szukasz pomocy przy FFach starej generacji (NES SNES)? Właź tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Nałóż na wroga Cofusion (czar Charm z repertuaru White Magic...) i czekaj, aż ten rzuci upatrzony czar na Ciebie - to przecież logiczne...
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Prosze niech mi ktoś pomoże :( Dzisiaj postanowiłem wybrać sie do Wieży Feniksa, żeby zdobyć wreszcie tego summona, tudzież podbić także poziom bohaterów. Jak pewnie wiecie w dzbankach w tej wierzy żyją sobie potworki zwane Magic Potami. Proszą o Elixir a jak im się da to w nagrodę drużyna dostaje 100 AP. No i z pierwszym nie było problemu. Drugiemu dałem 3 sztuki bo po dwoch pierwszych domagał sie jeszcze. Luz. Ale trzeci okazał się tak zachłanny że po wspaniałomyślnym obdarowaniu go 20 Elixirami ten nadal wyskakiwał z hasłem "Gimme an Elixir please". No złapałem takiego wnerwa że masakra. No i mam pytanie czy to możliwe żeby trzeba mu było dać aż tyle Elixirów (20 X 50000GP = MILION GP;( a i tak mu było mało), czy też może potworek się "zawiesił" (chyba możliwe bo zaatakował mnie od tyłu). Jak ktoś wie to prosze o szybka odpowiedź. Pozdro
KJG
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 15:08
Lokalizacja: Porąbka

Post autor: KJG »

W takim wypadku ucieknij z walki i spróbuj jeszcze raz dawaj np. po 3, 4 i uciekaj i próbuj jeszcze raz nie bój się nie zniknie z tamtąd jedynie jak go pokonasz albo dasz elixiry.Chociaż ja nie miałem takiego kłopotu ale dawaj mu elixira wtedy jak poprośi może Ci choć troche pomogłem pozdro.
Ramasit

Post autor: Ramasit »

Witam.

Mam problem albowiem wedle działu o ff5 Mimic potrafi walczyć dwoma broniami jednak za nic nie daje sobie wcisnąć w drugą łapę czegoś innego niż tarcza. Nie podłączałem pod niego
żadnych skilli, które by mu w tym przeszkadzały. To jakaś pomyłka czy może muszę mieć master w Mimicu aby używał dwóch broni?
Masquitice

Post autor: Masquitice »

Nie tyle dwóch broni, co każdej broni.
"Able to equip any weapon..."
Ramasit

Post autor: Ramasit »

To dziwne bo bez ability Equip Swords nie chce Swordow takze nosic.. A w np. strategiach na megabossow mimicom podpisuja dwie bronie bez przypisywania ability od dual wielda.
Masquitice

Post autor: Masquitice »

Jeśli nauczysz się 2-Handed, to Twój Mimic będzie 2-Handed bez podłączonego Ability.
Ramasit

Post autor: Ramasit »

Ok dzięki zobacze.
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Mimic sam z siebie nie używa wszystkich broni. Wydaje mi sie (mogę się mylić bo FF V przeszedłem dopiero raz) że aby używać nim przykładowo topora to trzeba najpierw wytrenować tą postacią Equip Axes jak berserker. Czyli teorytycznie można nim używać wszystkich broni jeśli daną postać nauczymy wszystkich umiejętności Equip. Coś mi się właśnie kojarzy że jak zdobyłem mimica to niektóre postacie mogły używać nim niektórych broni, a jakaś inna postać innych broni (nie chciało mi się wcześniej masterować jobów;p). Jestem prawie pewny że tak jest ale jak jestem w błędzie to proszę kogoś o sprostowanie. Pozdrawiam:)

[ Dodano: Pon 14 Kwi, 2008 17:01 ]
Chciałem jeszcze dodać że nie trzeba tych umiejętności zakładać, wystarczy je mieć wyuczone. Mimic tak samo jak normal zresztą automatycznie używa wszystkich wyuczonych umiejętności pasywnych (czyli tych bez wykrzyknika)
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Masquitice

Post autor: Masquitice »

Niestety, ale by nosić topory Mimic musi mieć podłączone Ability. Tak samo jest z katanami, dzwonami, harfami i innymi. Co innego Freelancer (lub też Normal czy jak go tam zwą) - ten może bezkarnie nosić wszystko bez wyuczonych albo podpiętych Ability. :)
ThePronoti

Post autor: ThePronoti »

Mam problem. W 1 świecie jest potwor o nazwie prototype.
Ma 5000 hp i nie dostaje damage od magii ani od zwyklych ciosów, a Throwy zadają mu po 100 damage. Jak go szybko pokonac??? Jest na jednej z mniejszych wysep blisko Crescent. Nie chce mi sie tracic z 50 scroli na jednego potwora

[ Dodano: Pią 01 Sie, 2008 14:38 ]
Właśnie coś zauważyłem. Gdy niemamy żadnej klasy włączonej na 1 z postaci ( Tę która może używac wszystkiego) to ona też przyjmuje pasywne umiejętności.
Sid Demset
Kupo!
Kupo!
Posty: 46
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:44

Post autor: Sid Demset »

Po co chcesz go pokonywać? Spróbuj użyć na nim CONTROL - umiejętności Trainera i walnij w niego self-destructem ;)
A z freelancerem żadnej nowości nie odkryłeś, w beginner's house (lub coś o podobnej nazwie) w pierwszej wiosce o tym mówią...
ThePronoti

Post autor: ThePronoti »

1: Chcę go pokonac, bo licze na jakiegos dropa lub cos do ukradnięcia, a co do skilla freelancerow to nie zauwazylem.

[ Dodano: Pią 01 Sie, 2008 23:12 ]
eee, to normalne że w walce o 3 tabliczkę ( tą która uczy meteora) można zabic wszystkch przeciwnikow jednym strzałem Odina???
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

By rozwalić prototypa używałem zawsze 1,000 needles zadają po 1000 obrażeń, a poza tym nie upuszcza nic fajnego z tego co pamiętam.

[ Dodano: Nie 03 Sie, 2008 14:31 ]
Mam problem, jak zrobic żeby postacie miały dodatkowe dwa sloty na abilitki?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Mam problem, jak zrobic żeby postacie miały dodatkowe dwa sloty na abilitki?
Graj Normalem lub Mimem. :roll:
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
ODPOWIEDZ

Wróć do „HELP - fabuła, przejście, techniczne”